• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
И при котел на дърва и въглища може да "гръмне". Притваря се, задушава се, почва едно тлеене и ПУШЕНЕ. Когато му отвориш вратата да сложиш дърво и глътне въздух казва "БУМ", разпалва се звучно, а ти си сядаш на задника :)
amigoto777 - напреднал
Ще следя ,след неуспешно запалване дали пуска нова доза пелети в/у незапалените такива.След наблюденията ще пиша /
n.ganev - майстор
Гърмят при повече подаване на пелети и малко въздух във фазата на разпалване особено октомври.
naskov - майстор
Проблема повечето фирми са го решили като са премахнали първоначалната доза, а пускането на пелети става на малки порции. Иначи при Даконера с горелка GP второ поколение са ми хвърчали горните два капака и кюнците. Токова "прецизно" се нагласяше въздуха на тези горелки.
n.ganev - майстор
И излезе ли Дядо Мраз :lol:
jabata - специалист
n.ganev написа:
И излезе ли Дядо Мраз :lol:
Дядо Мраз незнам дали ще излезне, ама да не влезне пожарникаря, че тогава става много весело.
Въобще това с гръмотевиците при запалване не е никак добре, защото ако човек има късмет ще дойде един дъжд след това, а ако не ще стане много горещо и светло, и после изведнъж много студено....
Pepop - помощник
Здравейте! Следя темата с интерес !
Моята камина GF24 гърми по същия начин та чак падат кюнци и се отваря чистилника !
Вчера цял след обед си играхме с нея с един приятел да я настройваме и уж се успокой горенето и паленето и вечерта пак гръмна но доста по слабо. :shock:
Дано някой открие и сподели с нас каква е причината за гърменето та да си решим продлема или започвам да се замислям дали да не си търся правата по гаранцията .В крайна сметка съм платил за печка ,а не за запалителна бомба ! :x
filmatoplo - майстор
Кога гърми ,при палене и разтягане ,или при нормална работа да речем 1 час след запалване .Много е важно да знам точно кога .Ако не те затруднява напиши настройки - за да видя къде е проблема .Има ли тяга комина ,с какво сте заустили димоотвода с гофре ли ,колко дълго .Не скриване нищо като детайли.П реди да гръмне много ли е пълна кошницата с пелети ,на коя степен гърми.
daniel.trifonov - специалист
...и пуши ли вътре/вънка преди и около гърменето...
filmatoplo - майстор
Преди време имах гравирана горелка на моето Прити ,няколко пъти избухна ,така и не разбрах защо ,обясних си го че нямах тяга , наистина остават горелката да тлее .Колко ще тлее ,събира дървесен газ Абе като в газгенераторните двигатели и този газ ще се възпламени ,добре че при мен не гърмеше защото имаше на къде да издъхне напъна .Ами на килима пръска горящи пелети ,голям кеф лудница .Сега оригиналните камини имат внимателен вентилатор ,регулиране въздуха така че да създава под налягане в камерата .Апропо - Голденфайер май няма вакум контрол .
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: