• 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 170
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
[quote="andro440"]вътре или вън ,,тя стената на кюнеца е тънка и е неръждавейка -едва ли ще даде 60 градуса разлика

Тук с andro440 съм 100% съгласен. Ако говорим за димоотвод от неръждаема ламарина, която е с дебелина 0,4 - 0.5 мм можем спокойно да не дупчим нищо, а да монтираме плъно датчика на термометъра. Правил съм 5-6 проби и когато датчика добре контактува с ГОРНАТА част на иноксовият димоотвод. Отклонението е 1-2 градуса спрямо датчик монтиран в димоотвода. Едно хубаво омотаване с ал. лента още повече подобрява точността.

Ако датчика е монтиран след коляно вече имаме турболентно движения на газовете и точността се повишава. Сега, ако някой го бъркат 1-2 градуса за домашна система за отопление- нека си дупчи :-D

Ето температурата и на димните газове на моята система 35 градуса, мерени контактно в горната част на инокса след въздушната риза. Разбира се в тази снимка няма нищо тенденциозно. Външните температури са високи и котела при зададени 35 градуса държи в системата 40-45 градуса :|
Когато навън е -10 -20 е нормално водата в системата да стига 70 градуса, а темп. на димните газове 80-90 градуса. Това е при пълна мощност на 35 киловатовата екоенергия работеща с въглища.

Прикачен файл

SAM_8919.JPG

Прикачен файл

SAM_8918.JPG
andy_forresite - майстор
Добре де, как е възможно водата в котела да е 70 градуса, а изходящите газове да са 60 или 40? Нали горещите газове от горелката контактуват с топлообменника. Те са да кажем 320-340 градуса, а топлообменникът приемаме, че е с температурата на водата, т.е. 70 градуса. Кое е това чудо, което кара димните газове да изстинат дотолкова :? Не вярвам в котелното да ви е под нулата по това време.
Вие сигурни ли сте, че докато измервате в тоя котел нещо гори или само гледате темп. на водата и темп. на димоотвода? Само жар не стига, трябва да има ОГЪН.
шоп - майстор
andy_forresite, именно. Много си прав. Температурата на димните газове обикновенно е с 10 градуса повече от температурата на водната риза. Затова и написах, че на снимката няма нищо тенденциозно. Въздушната риза при мен топли една лятна кухня с две стаи. Не съм засекъл кога е изключила горелката и това са просто две снимки в произволен момент щракнати в интервал 10 секунди.
Преди 5 минути се разходих до котелното и положението бе сходно.

П.П. Конденз нямам никакъв в комина, въпреки че към него се стремях и изготвих кондензен отвор+ кондензна вана и отвеждането му.
andro440 - майстор
При мен димоотвода е с 10 градуса по студен, от температурата на водата в котела ,преди малко, мерих отново . .Котела е с преграда за още един ход и почти затворена клапа ,на изхода към кюнеца . Никого не карам ,да ми вярва насила !Мисля ,че е от значение ,че не е гасен от няколко дена и си е в модулация ! Ако сега рязко вдигна градусите от контролера с 15 /от 50 на 65 примерно ,може би градусите в комина ще изпреварят тези на водата ,но влезе ли в режим ..ще са поне 10 надолу
gnt69 - майстор
Според мен угасяй котела и запушвай комина само ти вреди така тез студените газове ти охлаждат котела.
Завиждам ти а моите са 30+ температура на водата. Да си бях взел виадрус.
filmatoplo - майстор
Много ниски температури на газовете :?
Svezar - специалист
Теми от рода на "колко ми гори колата", "колко пелети горя" ,"каква е температурата на изходящите газове","колко време е..а любовницата" и други подобни е добре да се четат с нагласата просто да се посмееш, понеже ако ги вземеш на сериозно ще си докараш голяма депресия :-D
6osi6 - майстор
шоп написа:
хрумна още една идея за тунинг. Утре ще направя скица, събота ще направя и тунинга.
Днес е събота, вече 16.41 :?
Шоп, чакам скицата, тунинга и снимки.
шоп - майстор
6osi6 написа:
шоп написа:
хрумна още една идея за тунинг. Утре ще направя скица, събота ще направя и тунинга.
Днес е събота, вече 16.41 :?
Шоп, чакам скицата, тунинга и снимки.
6osi6, да ти кажа честно ме е хванал мързела. на бира и осолен свински врат съм от обяд:-)

Но заради теб и заради котегата Грантс, на, който обещах снимки положих труда да се разходя до котелното.

Ще пропусна тази седмица чистенето на котела. Кукри си идеално. Снимките са поредни пред 10 ина секунди и показват зададена температура, работна температура и температрура на димните газове. Съответно 65 зададени, 62,4 реални моментни и 57,8 градуса димни
Вижда се ошамотяването ПОД скарата и НАД скарата, вижда се шамота пред вратичката и минералната вата също пред вратичката. Излишно е да споменавам, че кутията под Виадруса е 100% от шамотни тухли, така, че цялата горивна камера е ошамотена.

Снимка и на горивото:-)

Другата седмица ако чистя котела и не ме домързи ще свия една неръждаема 316L ламарина за да видя на практика ефективно ли ще е това което ми се върти в главата

Прикачен файл

SAM_8929.JPG

Прикачен файл

SAM_8928.JPG

Прикачен файл

SAM_8927.JPG

Прикачен файл

SAM_8925.JPG
шоп - майстор
Продължение на снимките.

Прикачен файл

SAM_8933.JPG

Прикачен файл

SAM_8932.JPG

Прикачен файл

SAM_8931.JPG

Прикачен файл

SAM_8930.JPG
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 170

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: