• 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте! Искам помощ за настройките за оптимален разход на пелети на Виадрус U 22 с горелка Bizolid GP със автоматично почистване. Системата е отворена със горно разпределение без помпа за момента , радиаторите за чугунени. Отопляваме 130 кв. м. с изолация 5 см и пвц дограма. Като достигне определената температура примерно 60 градуса не прави пауза а горенето продължава, макар и по слабо. В момента гори 3 чувала за 2 дни.
шоп - майстор
hakinenn написа:
Здравейте! Искам помощ за настройките за оптимален разход на пелети на Виадрус U 22 с горелка Bizolid GP със автоматично почистване. Системата е отворена със горно разпределение без помпа за момента , радиаторите за чугунени. Отопляваме 130 кв. м. с изолация 5 см и пвц дограма. Като достигне определената температура примерно 60 градуса не прави пауза а горенето продължава, макар и по слабо. В момента гори 3 чувала за 2 дни.
Разхода ти е отличен, трай си и не пипай нищо :partyman:
filmatoplo - майстор
:wink: Чета и не вярвам на ушите си .супер разход .
andro440 - майстор
Той Човека каза три чувала на ден ,не денонощия ...пък и зависи от чувалите и ,каква температура подържа . аз изгарям два чувала по 20 кила ...ама навсякъде през цялото денонощие 25 градуса нагоре
filmatoplo написа:
:wink: Чета и не вярвам на ушите си .супер разход .
Прикачен файл:
Снимка1830.jpg
ОБАЧЕ ,на мен два чувала ми струват 2,40 лв
filmatoplo - майстор
:wink: Пращай по ЕКОНТ чували ,пак ще ми е евтино .
andro440 - майстор
Бобеца в гърнето сложих ,морковче нарязах ,даже лук . мръвка с кокалче добавих ,ей така на пук .мъничко солчица пуснах ,и една лютива чушка ! Малко магдоноз и джоджен ..и какво ли още не ! И познайте туй гърне ,на какъв ли огън , се пече ?
Прикачен файл:
Снимка1833.jpg
Прикачен файл:
Снимка1834.jpg
Прикачен файл:
Снимка1835.jpg
filmatoplo - майстор
:prayer: :partyman:

Прикачен файл

IMG_20161224_221401.jpg
IMG_20161224_221401.jpg (40.77 KиБ) Видяна 2302 пъти
geniya - специалист
grants написа:
filmatoplo написа:
Днес един човек ми се похвали какво е направил успешно във Виадруса си У22 ,освен горните плочи поставя още 2 плочи в задния край вертикално надолу ,тоест плочите правят -Ге .Така пламъка върви под горните плочи блъска се в предните ,слиза надолу ,минава под вертикалните плочи ,част от газовете слизат и през скарата и минават зад вертикалните плочи и топлят крайната секция гърба на котела ,след това минават над горните плочи и се насочват към другите отвори в които има зигзаг шини .Ефекта бил Поразителен ,чист котел ,малък разход,по ниски газовете на димоотвода .Вертикалните плочи са повдигнати от скарата по средата около 5 см на примерно парче огнеопорна тухла 8 см широка .Отзад отвора между вертикалните плочи и гърба е бил около 3 см .Който няма какво да прави да опита .
Направих и аз вертикална плоча надолу от задната хоризонтална.Ефекта е ТРЕПАЧ....
filmatoplo - майстор
:partyman: Радвам се ,весело изкарване на празниците.

Прикачен файл

IMG_20161224_222641.jpg
IMG_20161224_222641.jpg (34.77 KиБ) Видяна 2296 пъти

Прикачен файл

IMG_20161224_222127.jpg
IMG_20161224_222127.jpg (33.65 KиБ) Видяна 2299 пъти
andro440 - майстор
този вариант го пробвах ,чист котел ,ама за три дена -след това всичките плочи навън ,за основна хигиена , на виадруса не му трябват плочи ,особено пък в отворите серпентини ,тогава ще се задръсти ,като стар тютюнджия и през комина ,нищо няма да излиза ! За Виадруса на пелетно гориво си трябва секции ,поне 8 броя -и водата ,която циркулира да не пада под 60-сетина .и да гори постоянно ,цялата зима ,само тогава ефект положителен ,ще има
geniya написа:
grants написа:
filmatoplo написа:
Днес един човек ми се похвали какво е направил успешно във Виадруса си У22 ,освен горните плочи поставя още 2 плочи в задния край вертикално надолу ,тоест плочите правят -Ге .Така пламъка върви под горните плочи блъска се в предните ,слиза надолу ,минава под вертикалните плочи ,част от газовете слизат и през скарата и минават зад вертикалните плочи и топлят крайната секция гърба на котела ,след това минават над горните плочи и се насочват към другите отвори в които има зигзаг шини .Ефекта бил Поразителен ,чист котел ,малък разход,по ниски газовете на димоотвода .Вертикалните плочи са повдигнати от скарата по средата около 5 см на примерно парче огнеопорна тухла 8 см широка .Отзад отвора между вертикалните плочи и гърба е бил около 3 см .Който няма какво да прави да опита .
Направих и аз вертикална плоча надолу от задната хоризонтална.Ефекта е ТРЕПАЧ....
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: