• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
Вади се. При сл. пелети не е зле от време на време да се почиства и оптодвойката от прахоляк.
impressionistus - напреднал
Не знам как се вади,просто вадя гъвкавата част и внимателно бъркам с кърпа,вече всяка сутрин почиствам шлаката от горивната камера,защото сутрин понякога спира- пак някакъв " ерор"... не мога да разбера къде точно е причината...клапата за комина е полузатворена\ комина ми е голям - диаметър20 см,коминни тела
...тази сутрин пак чистене,шлака,фотосонда...иначе като тръгне,няма проблем
filmatoplo - майстор
Оптодвойката се намира на 10тина санта по надолу от входната метална тръба за пелети на горелката, маха се сивия капак от ламарина и се стига до двете сензорчета, които са едно срещу друго. Ако ти се играе, може да се изнесът с малко по навън (отдалечат един от друг сензорите), така по малко ще се запрашават.
impressionistus - напреднал
Благодаря на всички,които ми писаха !
По съвет на дистрибутора развих капака и с прахосмукачка почистих фотосондата,редовно следя как върви работата,но имам чувството,че пелетите запрашват,затлачват и камерата...сега ще видя пак. Това ,което правя :почиствам сондата и внимателно махам шлаката...но струва ми се не е нормално всеки ден .
Приемам още съвети,вече не знам какво друго да правя,мисля да звъня на дистрибутора да я огледа/тя е на няколко месеца
turbolator - помощник
n.ganev написа:
Вади се. При сл. пелети не е зле от време на време да се почиства и оптодвойката от прахоляк.
За много години,живи и здрави.Да попитам и аз ,как се вади сензора за пламък за да се почиства,нещо няколко дни не ще гадта да вдигне повече от 160 лукса,беше се позадръстил шнека от бункера ,сега като го изчистих ,шнека зарежда добре -отчита ми между 178-184лукса.
n.ganev - майстор
impressionistus написа:
,просто вадя гъвкавата част и внимателно бъркам с кърпа
Там почистваш оптодвойката.
turbolator написа:
как се вади сензора за пламък за да се почиства
Сваляш капака на горелката и както си застанал срещу дисплея от дясно има оранжев кабел завършващ с черна гумена обложка. Издърпваш внимателно да не те лепне токица и издърпваш внимателно към теб.
impressionistus - напреднал
Вместо да местя кабели не става ли с прахосмукачка ?
grants - специалист
n.ganev написа:
Прикачен файл:
IMG_20150930_160853.jpg
Прикачен файл:
IMG_20150930_160853.jpg
Още - снимките са правени в режим на тлеене, изчакване или както искате го разбирайте.
n.ganev имам няколко въпроса.Горелката където е закрепена на вратичка ли е или директно на кутията?Самата кутия изолирана ли е и с какви размери е ,интересува ме височината повече?И последно тези плочи и на долната и на горната вратичка ли има,така по снимките оставам с впечатление ,че са на двете места?
turbolator - помощник
n.ganev написа:
impressionistus написа:
,просто вадя гъвкавата част и внимателно бъркам с кърпа
Там почистваш оптодвойката.
turbolator написа:
как се вади сензора за пламък за да се почиства
Сваляш капака на горелката и както си застанал срещу дисплея от дясно има оранжев кабел завършващ с черна гумена обложка. Издърпваш внимателно да не те лепне токица и издърпваш внимателно към теб.
Благодарско и за много години,здраве и късмет.
n.ganev - майстор
grants, Горелката я закрепям на стените или на вратата посредством фабричният фланец в зависимост от пространството в котелното. Когато е странично или отзадна страна върху скарата подреждам част от останките от дъното на котела да опрат в гърба на котела а плочите се подреждат на фабричните пети. От вътрешна страна на кутията залепям вермикулит а от вън каменна вата. Височина - 450, широчина - 340 , дължина - според котела.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: