• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ico_3 - специалист
[quote="filmatoplo"]Няма закономерност,колкото трябва толкова отрежи ,в ютубе има няколко клипа .[/quote]

Може ли да дадеш линкове,че аз намирам само един ама там не режат цялото дъно за този става въпрос
https://www.youtube.com/watch?v=aPRoR58wrW8
filmatoplo - майстор
Здравейте има ли някой с Виадрус на който му е монтирана Ератовска пелетна горелка захваната чрез квадратния фланец на долната врата ,искам да попитам за едни размери ,налага се аз да режа отвора във вратата ,да не стане грешка . горелките ви могат да бъдат Бисолид или GP четвърто поколение.
borkata99 - специалист
аз съм с GP IV 25, ама на Дакон-че, не ти ли върши работа - май е с квадратен фланец и при мен.............

Изображение
filmatoplo - майстор
Не трябва ми позициониране на отвора спрямо вратата на Виадруса ,правил съм го миналата година за последно -забравя се ,много различни модели котли и горелки . :lol: За по бързо да не вадя ролетната от джоба .Интересува ме ти какъв асансьор правиш за пелетите .седи ли още бункера .
borkata99 - специалист
:)
ейййй голяма лисица си :wink: усети веднага нещата............
чакам понеделник останалите ламарини и като го сглобя другата седмица /дай Боже/, ще снимам и покажа.
Надявам се да стане хубаво и практично-много удобно.
filmatoplo написа:
седи ли още бункера .
Иначе бункера е свободен, направих си малко по-малък за да ми пасне на мястото м/у котела-стената и сега се освободи място за още половин тон пелети доло до котлето..............на лични ще ти пиша подробно, че тука ще ни се карат и с право :)
Няколко снимки за инф-о на колегите, ако някой иска да си прави - много удобно нещо, задължително слагайте колелца и шибър над и под мястото за шнека.........и да е голям колкото мястото позволява - пълниш и забравяш месец и с хубава горелка.....и си ТИ !!! :lol:

Изображение, Изображение, Изображение, Изображение

Ако има интерес ще сложа и размери на тръбите отдоло и габаритни също.
Може да чукнете в/у снимките и да изчакате да се зареди по-голяма - вижда се много добре и с подробности всичко.
ico_3 - специалист
И аз съм готов ама май направих отвора много малък какво ще кажете 22 см е?Дали ще е достаъчен?

Прикачен файл

20160821_160011.jpg

Прикачен файл

20160821_155933.jpg
filmatoplo - майстор
Като запалиш горелката ще се види ,за сега изглежда добре ,имаш предвид да продължи назад отвора така ли ,винаги може да се среже .
grants - специалист
Мисля, че ще ти е достатъчно важно е назад да е отрязано.Огъня не бие много настрани.
filmatoplo - майстор
:wink: Два сряза с флекса и още една плочка ще падне .
ico_3 - специалист
Назад е докрая,за отстрани става въпрос :-D
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: