• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ico_3 - специалист
[quote="grants"][quote="ico_3"]И аз започвам направата на кутията,дайте съвет как да постъпя първо да я направя и тогава да разглобявам котела или обратно?Колегата от Хасково от къде взе ламарината че ще идвам до там да купя.Комшията купи от някъде нарязали му я даже и огънали не съм го видял да питам къде е това.[/quote]
Според мен първо го разглоби,обърни,вземи коректно размерите защото всеки котел е различен.Ламарина има навсякъде - в техническа борса могат да ти извършат тази услуга - рязане огъване и т.н.[/quote]

Твоята кутия колко е широка поне на ширина котлите са еднакви.
grants - специалист
ico_3 написа:
grants написа:
ico_3 написа:
И аз започвам направата на кутията,дайте съвет как да постъпя първо да я направя и тогава да разглобявам котела или обратно?Колегата от Хасково от къде взе ламарината че ще идвам до там да купя.Комшията купи от някъде нарязали му я даже и огънали не съм го видял да питам къде е това.
Според мен първо го разглоби,обърни,вземи коректно размерите защото всеки котел е различен.Ламарина има навсякъде - в техническа борса могат да ти извършат тази услуга - рязане огъване и т.н.
Твоята кутия колко е широка поне на ширина котлите са еднакви.
По памет мисля че беше 340/400/ и височина 500мм
filmatoplo - майстор
:wink: Все някой ще премери с ролетката точно ширината ,а дължината пак ще съвпадне при някой ,колко различни виадруси се повдигат -4-5-6 глидерови най често.
ico_3 - специалист
[quote="grants"][quote="ico_3"][quote="grants"]
Според мен първо го разглоби,обърни,вземи коректно размерите защото всеки котел е различен.Ламарина има навсякъде - в техническа борса могат да ти извършат тази услуга - рязане огъване и т.н.[/quote]

Твоята кутия колко е широка поне на ширина котлите са еднакви.[/quote]
По памет мисля че беше 340/400/ и височина 500мм[/quote]

Гледам че на твоята първо си направил конструкция от винкел и си направил стените с ламарина не се ли оскъпява така.По напред из форума пишеха че правят кутията само от ламарина.Филме от къде да си взема вермикулит?Гледах от тук http://kamini-germant.com/44/46/291.html ако някъде има по евтин свиркайте.
grants - специалист
ico_3 написа:
grants написа:
ico_3 написа:

Твоята кутия колко е широка поне на ширина котлите са еднакви.
По памет мисля че беше 340/400/ и височина 500мм
Гледам че на твоята първо си направил конструкция от винкел и си направил стените с ламарина не се ли оскъпява така.По напред из форума пишеха че правят кутията само от ламарина.Филме от къде да си взема вермикулит?Гледах от тук http://kamini-germant.com/44/46/291.html ако някъде има по евтин свиркайте.
Е конструкция от винкел колко да оскъпи.......все пак неискам от високата температура да се повие, усуче, и да се сгромоли този тежък котел,прави се един път.
ico_3 - специалист
Така котела е съблечен :) водата източена сега кажете с какво да го съборя тежи не мърда.А и от някъде мога ли да си купя такова че моето е цялото шупнато да не вземе да се пукне така и така е разглобен котела ако мога да го сменя.

Прикачен файл

IMG_20160805_144325.jpg
шоп - майстор
Събирате се 2-3 ма яки приятели и го премятате и местите където Ви е удобно. Аз си ги маневрирам сам с лост и лебедка.

Фланци може да си направиш и сам, може да си купиш и фабрични, които се продават от фирмите, които доставят резервни части за виадруси. Скоро си купувах нипели за увеличаване на ребрата на виадруса, но не помня фирмата. Ползвай гугъла.
ico_3 - специалист
Още едно питане тази фабричната изолация остъклена вата ли е незнам не може ли да се подмени с каменна вата?
ico_3 написа:
Още едно питане тази фабричната изолация остъклена вата ли е незнам не може ли да се подмени с каменна вата?
Даже е по добре,сякаш.
ico_3 - специалист
Така котела е съборен :) Дъното е 59 на 34 см с тези размери ли да си направя кутията?Колко см трябва да е отвора който се реже на котела?Колегата от Хасково утре сигурно ще идвам за ламарина удобно ли ще е да ти звънна да видя твоя котел,ако да прати ми котела на лично.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: