• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
grants - специалист
andro440 написа:
добре де -разбрауми ,,друго можеш ли да напишеш?
grants написа:
То тука тая тема стана за ядене, пиене и готвене. =D> =D> =D>
Спираи пиенето и лягай.
bic - напреднал
Имам Виадрус 22 на който сложих пелетна горелка . Никакви проблеми не съм имал до сега , но видях че има комплекти към тези котли които увеличават пътя на газовете и спомагат за по-доброто топло обменяне . Поставих такъв но след това започна много често саждите да са черни и да гасне горелката...някакви идеи какво да променя в настройките...Настpойките са следните 23 кВт, шнек 1500, време за изгаряне 20, мин въздух 18, макс въздух 45
шоп - майстор
bic написа:
Имам Виадрус 22 на който сложих пелетна горелка . Никакви проблеми не съм имал до сега , но видях че има комплекти към тези котли които увеличават пътя на газовете и спомагат за по-доброто топло обменяне . Поставих такъв но след това започна много често саждите да са черни и да гасне горелката...някакви идеи какво да променя в настройките...Настpойките са следните 23 кВт, шнек 1500, време за изгаряне 20, мин въздух 18, макс въздух 45
Колко ребра е котела и колко плочи монтирахте (прави + крива) ?
bic - напреднал
Мисля, че са 6 ребрата, сложих две прави и една крива...Има 10 см в дъното през които да минават газовете. отворих още клапата на комина, но днес пак ми се задръсти горелката и спря. Пелетите май не са много ОК , но преди не е правило така ...
bic написа:
Мисля, че са 6 ребрата, сложих две прави и една крива...Има 10 см в дъното през които да минават газовете. отворих още клапата на комина, но днес пак ми се задръсти горелката и спря. Пелетите май не са много ОК , но преди не е правило така ...
Иска вентилатор в +
bic - напреднал
И мин и макс да променя ..?...И с колко...?....
plastkomfort - специалист
Каква е горелката?
andro440 - майстор
Виадруса е голяма машина ,,освен ,че топли добре ,го превърнах и в конвектомат за правене на разни мезета ,изпадащи от горивото ,така топлото ми се изравнява до почти без пари ,е малко труд има -разни там , :drinkers: тави и гърнета ,но се получават вкусни мезета
Прикачен файл:
Снимка1906.jpg
Ехеее, печени ореи по виадруски. Ши си сипя ощи ино.
Се са заричам да сготвя в Боша и се забраям.
Ши ви докажа аз, чи и БОШа струва нещо.
andro440 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Ехеее, печени ореи по виадруски. Ши си сипя ощи ино.
Се са заричам да сготвя в Боша и се забраям.
Ши ви докажа аз, чи и БОШа струва нещо.
АКО НЕ ЗНАЕШ ИЛИ СИ ЧУДИШ КАКВО ,ДА НАТИКАШ ВЪВ БОША ,ИЛИ ЗА БОБЕЦА ДА ТЕ СВЕТНА ,АКО СА МУ МАЛКИ ВРАТИЧКИТЕ И НЕ СЕ СЪБИРА ГЪРНЕ -ПИШИ МИ НА ЛИЧНИ ДА СПОДЕЛИМ ,,И ДОКАТО СЕ ТОПЛИМ ДА СИ СГОТВИМ ,, ВСИЧКО ТОВА НАПИСАНО ВОДИ ДО ИКОНОМИЯ -И НАЙ ВЕЧЕ ДО ВКУСНАТА ТЕХНОЛОГИЯ ! :cool:
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: