• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
Аз докато се прибера той Филма запалил Ферарито но въпреки всичко ще кача снимките
filmatoplo - майстор
:) Ами аз чаках снимки ,ама и бързах да я свърша .като застудее ще я настроя вече с постоянните пелети .По натам и аз мога да я снимам - клиента не ще да махаме найлона на горелката ,викам му за снимка бе човек .Стана доста компактен фланец -тръбата е равна с вратата от вътре ,предната част на решетката почти опира в тапата ,пламъка влиза точно през отвора без да се блъска в нещо .Между фланеца и тръбата вкарах каменна вата за изолация ,нагява леко може да има 80-90 не може без хич знам че вътре е понякога червено .Фланеца отделя горелката от вратата средно 13 см ,направих го квадрат 16/16 см колкото да обгъре тръбата и вата вътре .Исках да стане прибрано ,не като ератовската предкамера ,толкова ли могат,и горелка GP ще сложа по компактно .
n.ganev - майстор
Прибрах се.
Прикачен файл:
P1020249.JPG
Прикачен файл:
P1020250.JPG
Прикачен файл:
P1020251.JPG
Прикачен файл:
P1020252.JPG
Прикачен файл:
P1020253.JPG
P1020253.JPG (101.69 KиБ) Видяна 2157 пъти
n.ganev - майстор
P.S. Скоро и това Ферари ще бъде в книгата на НАТУРА :lol: .
filmatoplo - майстор
:) Същото изнасяне на вън ,само дето моя фланец е по малък 16-16 см ,тоест не слиза по надолу ,отвора за под фланеца съм го затворил с капаче с две болчета 4 мм . Аз също предупредих човека за тунинг (влизане в Натура 2000) :wink: само да изпише А05 или друга грешка.И за Япония го предупредих .
ico_3 - специалист
[quote="n.ganev"]grants, Горелката я закрепям на стените или на вратата посредством фабричният фланец в зависимост от пространството в котелното. Когато е странично или отзадна страна върху скарата подреждам част от останките от дъното на котела да опрат в гърба на котела а плочите се подреждат на фабричните пети. От вътрешна страна на кутията залепям вермикулит а от вън каменна вата. Височина - 450, широчина - 340 , дължина - според котела.[/quote]

Вермикулита с какво го лепиш?
n.ganev - майстор
С високотемпературен силикон но не е зле и да се хване с болтове през кутията.
filmatoplo - майстор
Тая седмица само на Виадруси ми върви, като ги жегна с по едно Gp откачат, утре пак ще режа една врата, вече не меря даже знам на изуст.Чат пат и на някой Атмос - др тема.
gnt69 - майстор
Да питам таман си на тема Виадруси. Имам приятел с Виадрус 4 секции, наумил се е да купува горелка Грейко. Та въпроса е да сменя ли Виадруса с Грейко или да турболизира Виадруса и да кара с него. Финансова възможност има дали ще е оправдана. :partyman:
filmatoplo - майстор
По добре да махне Виадруса, дори и вдигане на кутия не може да му вдигне чак толкова кпд. Аз правя всичко възможно, но с Виадруса толкова си може. В моя случай клиентите не могат и не искат да си купят друг котел. На някой от тях са 3-4 годишни котли.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: