• 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
6osi6 написа:
шоп написа:
Чинията е още здрава :)
Ще видим колко ще издържи. Забих една на 20 сантиметра от решетката. Пламъкът минава между нея и стария шмиргел.
Прикачен файл:
DSkF3650.JPG
И на мен ще ми е много интересно. Моята кара вече над 20 дни. Днес за сефте чистих котела. Беше насъбрал доста сажди върху най-долната ската. Букравлно имаше 2-3 пъста сажди и топлите газове едвам си намираха път нагоре. Разбрах, че котела е задръстен след като в котелното буквално започна да се усеща миризма на чад.

П.П. котела е Виадрус, горелката екоенергия 35, гориво донбаски въглища
judas - специалист
6osi6 написа:
шоп написа:
Чинията е още здрава :)
Ще видим колко ще издържи...
Ще издържи дълго, но има ли файда?!
andro440 - майстор
За изгарянето на /влажно / гориво ,грешката си беше моя още при първата проба с зелени черупки от орех ,беше и сравнително топло и се натрупа катран ,сега обаче нямам проблеми с горелката и катрани ,защото част от горивото го складирам в мазето ,където е и котела ,там е достат топло и материала за горне си съхне и темперира . В момента нямам проблеми с катрани и сажди и водата ми е на 65 градуса ,котела се изчисти и от тон черупки ми прави две кофи пепел /на месец успява да напълни една / Аз съм си доволен от резултата,и не мисля да чета за влага ,по скоро друга идея ми ражда главата ,но ще я споделя ,когато я пробвам!
6osi6 написа:
andro440 написа:
доста четене
Чети повече. За изгаряне на влажно гориво е нужна по-голяма площ на решетката, в която то да престои по-дълго време.
filmatoplo - майстор
Днес един човек ме пита дали горелките горят костилки от череши ,някой знае ли туй чудо как гори .
6osi6 - майстор
filmatoplo написа:
Един човек иска да пробва да тества горелката си която е с Грейковидна горирна камера ,та фабриката ще я махне и на нейно место ще сложи такава глава която има скара с отвори .Сигурен е че горелката ще работи и изгаря по добре горивото от ретортния принцип .
Това не го разбирам :? Сигурен е, но нещо не е убеден.
Скарите с по-малко отвори са за въглища. С повече отвори са за различни видове пелети. Такива са скарите на Виадрус и Костржева. На Костржева има дупки и на коляното под скарата.
6osi6 - майстор
filmatoplo написа:
Днес един човек ме пита дали горелките горят костилки от череши ,някой знае ли туй чудо как гори .
Този човек е много любознателен. Горят всякакви боклуци, само да са под 10% влажност, а костилките не са. Ако са по-влажни ще горят само ако собственика е с потник. Станислав във "Всегоривни котли" се опитваше да гори влажни костилки, но не му се получи, виж му темата.
andro440 - майстор
da znam ,все едно ядеш балони ,пълни с въздух ,тон цена и ефект само след проба може да се установи ,в костилките има много /празно/
...може и да не съм прав !
filmatoplo написа:
Днес един човек ме пита дали горелките горят костилки от череши ,някой знае ли туй чудо как гори .
andro440 - майстор
Моя виадрус гори всичко ,ако имате костилки ..кори от банани или стари седалки от голф -изпращайте ми ги, да ги прекарам през дробилката ,че съм стар вече и все ми е студено ...
Прикачен файл:
Снимка1826.jpg
Прикачен файл:
Снимка1827.jpg
Прикачен файл:
Снимка1828.jpg
Прикачен файл:
Снимка1829.jpg
6osi6 - майстор
judas написа:
Ще издържи дълго, но има ли файда?!
Огънят бяга към по-топлото място - между шмиргела и чинията. Чинията започна да трупа пепел, а шмиргела почервеня от страната на чинията. Номерът е да се прогори чинията :) но дали няма да изгоря и шмиргела :? 50 лева съм го плащал #-o
plamen_peev - специалист
filmatoplo написа:
Днес един човек ме пита дали горелките горят костилки от череши ,някой знае ли туй чудо как гори .
Преди 3-4 години вземах от Айтос смесени костилки и пелети. Не знам дали все още се предлагат. тогава ги горих в Ерато първа генерация. Не бяха зле. Във всеки случай по добре от Шуменските. Бих взел и само костилки, да пробвам в сегашния ми котел, ама пусто всичко е доста далече от тая Варна.
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: