• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ico_3 - специалист
[quote="filmatoplo"]Колко мм ламарина ползвате за кутията .Има ли някой който е бил сВиадрус на пелети ,и после го е вдигнал на кутията ,да каже разлика има ли съществена.[/quote]

Аз изкарах две години с горелка бодната на долната врата на Виадрус 30 кв 6 секции горих дървени пелети,общо взето бях доволен.Тази година дигнах котела на кутия от ламарина 4 мм окантена с винкел засега не мога да кажа има ли разлика понеже гори от 4 дни.Кутията засега съм я изолирал с два слоя каменна вата по 3 см че в нашия град няма по дебела от вътре смятам да сложа вермикулит но трябва да събера $ на първо време съм взел тухли от акумулираща печка разрязани са на две ще сложа тях че отдава доста топлина.
6osi6 - майстор
6osi6 пикчърс представя:

ГОЛЕМИЯТ ШМИРГЕЛ
Прикачен файл:
DSCF3540.JPG
По молба на andro440

Как са разположени шмиргелите. Отпред се слага капаче.
Прикачен файл:
DSCF3537.JPG
Изглед без капачето.
Прикачен файл:
DSCF3539.JPG
Прикачен файл:
DSCF3554 (2).JPG
Изглед отдолу.
Прикачен файл:
DSCF3546 (2).JPG
Последна промяна от 6osi6 на съб окт 22, 2016 9:03 pm, променено общо 1 път.
6osi6 - майстор
Врата с допълнително вермикулит
Прикачен файл:
DSCF3556.JPG
Още веднъж капака между двата шмиргела
Прикачен файл:
DSCF3547.JPG
andro440 - майстор
я покажи температурата на дисплея ,на колко загрява котела и колко е топло в стаите ? тези снимки са ясни -другото е по важно
grants - специалист
judas написа:
grants написа:
https://youtu.be/CrIgJhCg43g
Здравейте колеги,искам да споделя моите настройки на пелетна горелка Грейко със слънчогледови пелети от Харманли,бодната на кутия на котел Виадрус - 22 кв . Отоплявам 120 кв.+ 80 л.боилер, тухла с частична изолация и пластмасова дограма.Ъгъла на шнека ми е 60 градуса.Засега стаиният термостат пали в 18.00 и гаси в 21.30.Като застудее ще го направя от 16.30 до 23.30 и делта т 10/5/0.Приемам всякакви мнения и препоръки от всички съфорумци . Поздрави.
Здрасти, мисля, че дозите на трета и втора степени са големи.
Трета - 7сек по 10гр = 70гр по 80 подавания за 1 час = 5,6кг по 4кВт = 22,4кВт/час.
Втора - 5сек по 10гр = 50гр по 80 подавания за 1 час = 4кг по 4кВт = 16кВт/час.
Здравейте,
вчера си поиграх с кантарчето.
Трета мощност - 7 сек. за 6 мин. пусна 300 гр. пелети или за 1 час - 3 кг.
Втора мощност - 5 сек. за 6 мин. пусна 200 гр. пелети или за 1 час - 2 кг.
Първа мощност - 3 сек. за 6 мин. пусна 140 гр. пелети или за 1 час - 1,4 кг.
Така,че .....горните сметки не са много коректни колега.
filmatoplo - майстор
ico_3 написа:
filmatoplo написа:
Колко мм ламарина ползвате за кутията .Има ли някой който е бил сВиадрус на пелети ,и после го е вдигнал на кутията ,да каже разлика има ли съществена.
Аз изкарах две години с горелка бодната на долната врата на Виадрус 30 кв 6 секции горих дървени пелети,общо взето бях доволен.Тази година дигнах котела на кутия от ламарина 4 мм окантена с винкел засега не мога да кажа има ли разлика понеже гори от 4 дни.Кутията засега съм я изолирал с два слоя каменна вата по 3 см че в нашия град няма по дебела от вътре смятам да сложа вермикулит но трябва да събера $ на първо време съм взел тухли от акумулираща печка разрязани са на две ще сложа тях че отдава доста топлина.
Ами теоретично Кпд с кутията трябва да е по голямо ,понеже се топли целия топлообменник .
шоп - майстор
filmatoplo написа:

Ами теоретично Кпд с кутията трябва да е по голямо ,понеже се топли целия топлообменник .
Така е, доста се подобрява КПД то, димните газове излизат с по-ниска температура. Аз лично покривам цялото дъно на котел с шамотни тухли и оставям един процеп в предната част. Така се добавя още един ход и задно с чугунените плочи котела става четри ходов. 60-80 градуса на димните газове при постоянна работа на котела е нещо нормално поне при мен.
grants - специалист
шоп написа:
filmatoplo написа:

Ами теоретично Кпд с кутията трябва да е по голямо ,понеже се топли целия топлообменник .
Така е, доста се подобрява КПД то, димните газове излизат с по-ниска температура. Аз лично покривам цялото дъно на котел с шамотни тухли и оставям
един процеп в предната част. Така се добавя още един ход и задно с чугунените плочи котела става четри ходов. 60-80 градуса на димните газове при постоянна работа на котела е нещо нормално поне при мен.
Може ли снимки.
шоп - майстор
Може...другата седмица като го отварям за чистене:-)

След чистене опаковам с един голям ламаринен капак с вата всички врати от предната страна ( при мен са 4 вратички от Виадрус, защото котела е вдигнат над метър от земята ) и не пипам нищо 1-2 седмици. Така до голяма степен се елиминират загубите от топлообмен през вратичките.
6osi6 - майстор
andro440 написа:
температурата на дисплея
В това време е такава. Стайна - 21,22°C.
Прикачен файл:
DSER234.jpg
DSER234.jpg (110.8 KиБ) Видяна 2097 пъти
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: