• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
judas - специалист
andy_forresite написа:
... Относно виадрусите с кутии и без, чудя се как така още никой не е казал какъв е ефектът при измерване с топломер. То не е един виадрус, все някой трябва да е сравнявал преди и след.
За кутия под Виадруса не знам, но след като добавих две секции на котела, нещата са значително по-добре - горелката 'къкри' на първа степен и вкъщи е 22,4°C!
andro440 - майстор
kotela e wiadrus U26 Herkules -на кутия е ,снимки и линкове към видео съм качил доста ,на комина си държа ръката и усещам леко топло ,което означава ,че е нагрят до,около телесната ми температура ,сега ще потърся датчика за мултицета да измеря точно ,колко е загрят кюнеца /димоотвода / и ще снимам !
andy_forresite написа:
andro440 написа:
Добре де ,а аз как да си обясня нещата ,когато котела е нагрят на 55 градуса а на комина тръбата е под 30 ? какви шмиргели и пили да слагам и какво по вече да гоня ? разхода не съм го изчислявал все още прецизно ,но при мен нещата са още в проба /грешка / с два различни по обороти шнека и единствено мога да се похваля с много топло и малко пепел едва половин кофа подцинкована за 20 дни
Адаш, разбирам че си много доволен от отпл. ти инсталация. Браво на теб. Само котела не разбрах какъв ти е. Ще изкажа една теория по повод цитираните от теб температури. Няма начин водата в казана да е по-топла от димните газове та да ста`а к`во ще. Може да се получи при suspend и то малко преди да загаси и да се запали пак.

Относно виадрусите с кутии и без, чудя се как така още никой не е казал какъв е ефектът при измерване с топломер. То не е един виадрус, все някой трябва да е сравнявал преди и след.
andro440 - майстор
Температурата отчетена от контролера ,в същия патрон наврях и датчика на мултицета да сравня показанията ,мултицета отчита 50 градуса
Прикачен файл:
Снимка1719.jpg
Прикачен файл:
Снимка1718.jpg
Третата снимка е датчика ма мултицета допрян до комина /неръждаема гофра е ,точно до изхода на котела -при отворена клапа ,ПО ПРИНЦИП Я ДЪРЖА ЗТВОРЕНА ..
Прикачен файл:
Снимка1721.jpg
Нямам цел да лъжа или да се хваля ,просто ми прави впечатление ,че комина ми не загрява ,,на дърва и въглища ,когато горях съм го виждал често алено червен,особено при първоначално палене
6osi6 - майстор
andro440 написа:
...държа ръката и усещам леко топло ,което означава ,че е нагрят до,около телесната ми температура ,сега ще потърся датчика за мултицета да измеря точно ,колко е загрят кюнеца /димоотвода / и ще снимам !
https://www.youtube.com/watch?v=3WuUhTJ ... e=youtu.be
И Ruseff така, но температурата се мери вътре в кюнеца.
Прикачен файл:
DFRE1578.png
andro440 - майстор
вътре или вън ,,тя стената на кюнеца е тънка и е неръждавейка -едва ли ще даде 60 градуса разлика
6osi6 написа:
andro440 написа:
...държа ръката и усещам леко топло ,което означава ,че е нагрят до,около телесната ми температура ,сега ще потърся датчика за мултицета да измеря точно ,колко е загрят кюнеца /димоотвода / и ще снимам !
https://www.youtube.com/watch?v=3WuUhTJ ... e=youtu.be
И Ruseff така, но температурата се мери вътре в кюнеца.
Прикачен файл:
DFRE1578.png
6osi6 - майстор
andro440 написа:
вътре или вън
Прикачен файл:
DFRE1587.png
DFRE1587.png (26.68 KиБ) Видяна 2075 пъти
andro440 - майстор
6osi6 написа:
andro440 написа:
вътре или вън
Прикачен файл:
DFRE1578.png
няма да слагам такъв ,,не ми трябва ,,както и ламбда
filmatoplo написа:
И двата варианта са добри ,ако си фен на настройки и барникане по горелката Грейко ,ако искаш само да натиснеш копчето GP 4 .

Благодаря за отзива само за термо главите по радиаторите да уточним има ли смисъл за таз малка квадратура или да пробвам без тях да вида как ще се държи с-мата иначе др. устойство което подава сигнала към горелката каква е температурата в жилището ще го купя със сигурност(забравих му наименованието).
judas написа:
serr написа:
Здравейте баш Майстори имам нужда от помощ.С виадрус 22 5секции колебая се м/у Грейко рб 20 и GP25.Става въпрос за къща отопляема площ около 70кв2 общо + банята и80л бойлер.Котела и радиаторите са в повече kw за тази квадратура обичам да зареждам по-нарядко и да държа около 25градуса(да се разхождам по къси гащи и потник):-D.Дървата винаги се купуват края на Октомври началото на Ноември 10 куб мокри(извън страната съм).На базата на тез кубици какво казва математиката в пелети(не търся да е по-евтино).Та ако мина на пелетки трябва ли задължително да купя термо глави за радяторите или за таз малка квадратура са излишни?С вътрешна изолация съм гипскартон с двойна вата зад него и алуминиева дограма не знам колко стъклопъкета е бос съм :lol: За кутията под виадруса ще помисля за догодина.Друго важно не ми харесва да гася котела само при почистване :-D
Предварителни благодарнос ти.
Здравей! Аз съм със същия котел и Грейко РБ20. Топля 100м2 и 100л бойлер. В момента горелката работи на най-ниската степен (около 1кг пелети на час) и вкъщи е около 22°C.
Благодаря и за твоя отговор спрямо разхода.
filmatoplo - майстор
serr написа:
filmatoplo написа:
И двата варианта са добри ,ако си фен на настройки и барникане по горелката Грейко ,ако искаш само да натиснеш копчето GP 4 .

Благодаря за отзива само за термо главите по радиаторите да уточним има ли смисъл за таз малка квадратура или да пробвам без тях да вида как ще се държи с-мата иначе др. устойство което подава сигнала към горелката каква е температурата в жилището ще го купя със сигурност(забравих му наименованието).
Стаен термостат . :wink:
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: