• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
emiood - напреднал
geniya написа:
Към emiood:

Колега не разбрах за какво ти е UPS когато си на пелети, или акумулатора е за друго пляснат там?
Резервното захранване остана от преди, когато бях на въглища. Сега захранва само помпата, като реша да изгоря някое дръвце, включвам я принудително.
andy_forresite - майстор
geniya написа:
Към emiood:

Колега не разбрах за какво ти е UPS когато си на пелети, или акумулатора е за друго пляснат там?
Аз пък не разбрах защо да не е на пелети и да има резервно захранване с акумулаторна батерия :? Я па имам, само че навремето взех 150-ватовия модел (трябваше ми само да поддържа една помпа) и сега не може да запали с него. Да беше 200W... ма нее.
emiood - напреднал
andy_forresite написа:
geniya написа:
Към emiood:

Колега не разбрах за какво ти е UPS когато си на пелети, или акумулатора е за друго пляснат там?
Аз пък не разбрах защо да не е на пелети и да има резервно захранване с акумулаторна батерия :? Я па имам, само че навремето взех 150-ватовия модел (трябваше ми само да поддържа една помпа) и сега не може да запали с него. Да беше 200W... ма нее.
Може да се сложи UPS и на горелката, но трябва да се съобрази освен с макс. мощност на горелката и да е с реална синусоида. Моя е сравнително мощен (купувал съм го за други цели, ама отиде в мазето при помпата преди време), но е с модифицирана синусоида та горелката не работи много коректно с него и ме е шубе да не се прецака.
шоп - майстор
energo написа:

Трябва да влиза доста трудно,аз го вкарах в канала с помощта на гумен чук...Въжето беше с обмазка от графит (не е от магазина там са без обмазка и позволяват лепене с лепило).

това да не е лоена набивка за салниково уплътнение?
energo - специалист
шоп написа:
energo написа:

Трябва да влиза доста трудно,аз го вкарах в канала с помощта на гумен чук...Въжето беше с обмазка от графит (не е от магазина там са без обмазка и позволяват лепене с лепило).

това да не е лоена набивка за салниково уплътнение?
Ха ха ха,това е каквото трябва да бъде колега...
6osi6 - майстор
Виадрусът на средна мощност с 25 килограма шмиргели и пламъкът между шмиргелите под скарата за въглища.

Прикачен файл

DSCF3403.JPG

Прикачен файл

DSCF3419.JPG

Прикачен файл

DSCF3410.JPG

Прикачен файл

DSCF3399.JPG
6osi6 - майстор
... със шмиргели и слънчоглед и минимална мощност.

Прикачен файл

DSCF3428.JPG

Прикачен файл

DSCF3424.JPG

Прикачен файл

DSCF3415.JPG

Прикачен файл

DSCF3420.JPG
gnt69 - майстор
Браво добре гори, ама и снимките много хубави иде ми да си направя фототапет. :partyman:
K.O
Да покажа и моя тунинг на 10 ребрен Viadrus U22 с Българска пелетна горелка 65кв.
Челта на упражнението е горенето на слънчогледови пелети без да се задръства системата.
Горелката я ползвам от 3 сезона директно бодната в долната врата и съм и свикнал на характера така че, ще споделя наблюденията от промяната в системата като всичко бъде вързано до 2-3 дни.
Изображение

Изображение
andro440 - майстор
преди да си споделил очакванията си ,ще ти кажа ,че КПД-то ще се вдинне на над 60 % имам една забележка само ,но нея ще я коментираме само на лични
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: