• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Вече знам как изглеждат Харманлийските -видимо биват ,бива и цената ако си наблизо.Карнобатските са мн по зле в тях има мн дълги пелети 4-5 см което задръства шнека постоянно .
grants - специалист
gnt69 написа:
grants написа:
Здравейте колеги, днес бях до Харманли за пелети . Има много, наливни на 156 лв.Взех един тон за проба. .
Пелетите малко ронливи ми се струват ще береш ядове с пепеляка.
Ти сега друго неможа да кажеш.Много ме успокои.Току що разтоварих още един тон.Смятам да взема и един тон дървесни и тази зима ще експериментирам дали си заслужава хамалогията .
gnt69 - майстор
Дребни и трошливи ми се виждат като сравнявам с Русенските. Миналата година за три и половина тона изгорени на дъното на бидона имаше половин кофа пепел. Някой в една от темите се оплакваше че първо ги пресявал после ги горял. Дано да бъркам. :partyman:
ico_3 - специалист
И аз започвам направата на кутията,дайте съвет как да постъпя първо да я направя и тогава да разглобявам котела или обратно?Колегата от Хасково от къде взе ламарината че ще идвам до там да купя.Комшията купи от някъде нарязали му я даже и огънали не съм го видял да питам къде е това.
grants - специалист
ico_3 написа:
И аз започвам направата на кутията,дайте съвет как да постъпя първо да я направя и тогава да разглобявам котела или обратно?Колегата от Хасково от къде взе ламарината че ще идвам до там да купя.Комшията купи от някъде нарязали му я даже и огънали не съм го видял да питам къде е това.
Според мен първо го разглоби,обърни,вземи коректно размерите защото всеки котел е различен.Ламарина има навсякъде - в техническа борса могат да ти извършат тази услуга - рязане огъване и т.н.
ico_3 - специалист
Къде се намира тази техническа борса.Аз съм от Свиленград.
grants - специалист
ico_3 написа:
Къде се намира тази техническа борса.Аз съм от Свиленград.
Като влизаш от в града не се качваш на моста,който се намира след гарата ,а свиваш в дясно и минаваш под него.Щом минеш под моста техническа борса ти е насреща.
milenskior - специалист
Аз миналата зима изкарах с толкова калпави пелети че пепелта беше повече от самите тях.
Проблем със задръстване и запрашаване на сензора не съм имал, но няколко пъти ми се задръстваше големия шнек защото в пелетите имаше нещо подобно на топки от слепени пелети. След като монтирах едно сито в бункера тези проблеми изчезнаха.
Според мен пелетите на колегата са ОК.
Тази година съм заредил от Бяла Слатина. На външен вид са по-добри но ще видим как ще бъде зимата.
Иначе котела го чистя всяка неделя и бая пепел си има полепнал по него, а и по самата горелка доста нагар, но моята и влиза често в съспенд по стаен термостат.
andy_forresite - майстор
Един приятел каза че слънчогледа от Б Слатина не е добър. Те са голяма група с грейко и не си взеха от тях. Колко е вярно това за качеството им немога да съм сигурен. Инфото ми е от два месеца. Друг познат със златен огън голям студ бра докато разбере, че не всяка горелка става за слънчоглед. Беше взел от тях мин година.
milenskior - специалист
andy_forresite написа:
Един приятел каза че слънчогледа от Б Слатина не е добър. Те са голяма група с грейко и не си взеха от тях. Колко е вярно това за качеството им немога да съм сигурен. Инфото ми е от два месеца. Друг познат със златен огън голям студ бра докато разбере, че не всяка горелка става за слънчоглед. Беше взел от тях мин година.
Аз миналата година взех от Бяла Слатина 1 тон за проба и беше по-добър от другия който бях взел от Полски Тръмбеш.
Но то всяка една партида е различна, та камо ли след година.
Само времето ще покаже.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: