• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Micho@85 - специалист
Здр отново понеже живо ме интересува повдигането на котела на кутия попаднах на следното:
Прикачен файл:
Screenshots_20160103_120733.png
Това 360 мм за отвора ли се отнася?
Съвпадат ли останалите размери?
Има ли нещо между кутията и котела?
n.ganev - майстор
X=360. Другите размери не съвпадат тъй като са уж за Виадрус. Мериш дъното на котела и смяташ. Между кутията и котела има въже и силикон.
Micho@85 - специалист
Благодарим много
turbolator - помощник
При мойто Симе съм само със 4 чугунени отливки ,всичките дъгообразни,тези турболатори,преди гледах снимани ,може ли снимки ,ако някой му е възможно да взема ,да си направя ,че в това време повече от 62-63 градуса трудно ги прави, а изходящите газове са си бая жешки има няма отиват над 90гр.та и повече. :shock:
Micho@85 - специалист
viewtopic.php?f=10&t=51798 тук има снимки
при мен няма проблем при достигане на 62-63 гр горелката изкл от стаиния термостат подържана темп 23гр
Evgeniy - майстор
Една забележка на n.ganev, че е можело да сложа кутия на Sime-то ме амбицира да помисля не мога ли да я вкарам тая кутия вътре в котела. Т.е да се постигне подобен ефект.
Та в добавка на стандартния тунинг:
Прикачен файл:
Sime1.jpg
Направих следното - на 4-5 см преди задната стена сложих една шамотна плоча, която опира в горните плочи от горна страна и в последния глидер отстрани. Тя стъпва върху друга тухличка за уплътнение, под която има П-образно парче, по-късо от стените.
Така над и пред горелката на около 10-12 см. има огнеупорни тухли, а отстрани глидери. Пламъкът облизва стените, слиза надолу през решетката и двата отвора отстрани на П-то и тръгва нагоре покрай задната стена по S-образния си път.
Прикачен файл:
Sime2.jpg
Така всъщност добавям още един ход. И накрая за още заиграване има още една плоча горе. Пред нея също сложих тухличка, че много се нагряваше горната врата:
Прикачен файл:
Sime3.jpg
Получи се интересен ефект. Паднаха градусите, намалих малко времената за зареждане и мисля че държи жарава в суспенд по-дълго.
шоп - майстор
Браво Евгений,

постигнал си условието за идеално горене, а именно: в зоната на горене да има максимална температура за да има добра пиролиза и никакъв топлообмен там. Мястото на топлообмена е далеч след зоната горене за да не пречи.
Поздрави!
Micho@85 - специалист
Идеално и едно въпросче как я задаржа долната ламарина на първата снимка. При мен има термо лепенки на горелката и не знам дали няма да се активират.
Evgeniy - майстор
Не е ламарина, а огнеупорни плочи, както е на снимките от PDF-а на предната страница. На куки, които със съдействието на Николай Ганев отляха в една леярна по наша скица.
n.ganev - майстор
Е стига де :oops: . Пак аз виновен Баси.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Въпрос за котел симе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: