• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
И аз имам същата камина това което направих е да намала пелетите на половина и увеличих вентилатора с 5%на всяка степен. Имаше икономия но при зададена температира 45градоса. Камината работеше. 15мин. И почиваше 1h и 30. И даржеше една приатна температура в 90кв апартамент с 3 радиатора а мои пруател с който купихме камините от мировене неговият расход беше паднал до 15кг на 48часа а на моята камина го докарвам до 15кг на 36чяса като не я напъвам но си мисла че фабричните настроики са най оптимални само. Съм увеличил паузата на шнекана 17 сек. И пак ми дава илономия и кпд
Sander588 написа:
И аз имам същата камина това което направих е да намала пелетите на половина и увеличих вентилатора с 5%на всяка степен. Имаше икономия но при зададена температира 45градоса. Камината работеше. 15мин. И почиваше 1h и 30. И даржеше една приатна температура в 90кв апартамент с 3 радиатора а мои пруател с който купихме камините от мировене неговият расход беше паднал до 15кг на 48часа а на моята камина го докарвам до 15кг на 36чяса като не я напъвам но си мисла че фабричните настроики са най оптимални само. Съм увеличил паузата на шнекана 17 сек. И пак ми дава илономия и кпд
За контакт предпочитам на 0897213890
borkata99 - специалист
svetlyo_74 написа:
И сега иде интересното, залепих за стената на къщата едно одромно барбекю около 40 м2, цялото в дърво под стени тавана сачак с вата навсякъде без тавана - не се усетих навреме а после не ми се разпокриваше.Височината на барбекюто в най ниската му точка е 2.50 а вай високата откъдето тръгват 5- метровите греди е около 5 метра. затворено с големи прозорци 1.8 с дървена хубава дограма.
та въпрома ми е следният: аджаба ще мога ли да го отопля това барбекю с обикновени радиатори или да сложа вентилаторни водни конвектори? За вътре съм сигурен, че ще е баня, но тя нали е с 5 степенно модулиране и няма да работи на пълният си капацитет.
При мене горе доло е така - беше тераса, която остъклих, около 50 кв. PVC дограма, самата тераса е над 40 кв. - сложил съм 2 тройни радиатора по 4 кв. + 1 троен от 3 кв.
Отгоре и много добре изолирана с ПДЧ 2,5 см. + дъски 2 см. + вата 10 см. + ламперия 1 см. - нещо такова.........Терасата се отоплява идеално, 23 гр. по всяко време, разбира се с подходящи режими на котлето, навън е било и -20 за седмица, на терасата си е супер - там живеем, там се кефим, там гледаме снежните виелиц /когато ги има :wink: /. Лошото е че бързо изстива, вечер не се ползва и там термоглавите ги врътвам за през нощта на 1 /ако котела работи/. Сега ще слагам електронни, че да ги наглася и по време............. Така че според мен няма да имаш проблеми с обикновени радиатори. Слагай смело, кефи се и нека ракииката + винцето + ...........там ти си знаеш какво още да са в пълна сила........ :lol:

Прикачен файл

20141231_144224.jpg

Прикачен файл

20141231_144654.jpg

Прикачен файл

20141231_144203.jpg

Прикачен файл

20141231_144110.jpg

Прикачен файл

20141231_144345.jpg
Борка,
Хубава терска си заформил и ти :partyman:
Сега, понеже за барбекюто не съм пуснал тръбна разводка за радиатори взех , че купих един италиански газов калорифер, който е с мощност от 11 до 19 киловата - за Коледа да е топло.
И като го набримча ще направи доста топличко вътре.
Напролет ще викам дърводелците да ми направят път за тръбите за да не се виждат, че много се изръсих и сега ако минават тръби дето не требе ще се нервирам.
Айде със здраве,
След 2 дни е монтажа на камината.
borkata99 - специалист
svetlyo_74 написа:
газов калорифер,
не се занимавай с глупости.........минах по този път.....мирише, шуми, иска си много свеж въздух /не че ти нямаш голяма кубатура :roll: / а си стоиш на студено -отпред чат пат топло, отзад ти мръзне гърбината, винцето и приятната компания ще те стоплят повече :lol:
Погледни при мен как са тръбите, не ми пречат, ако искаш ги слагаш зад первазите или отпред, както ти е удобно, а и топлината от тях си остава в помещението - нямаш загуби.......по-добре не ги вграждай, доло ниско никой няма да ти ги гледа и да те дразнят............като зафучи и задуха ще ти иска цяла решетка да са :wink:

Прикачен файл

20151218_095623.jpg

Прикачен файл

20151218_095515.jpg

Прикачен файл

20151218_095526.jpg

Прикачен файл

20151218_095553.jpg
borkata99 - специалист
После, ти като запалиш и барбекюто и мине известно време, ще се отвърне, ама за да ти гори добре ще ти трябва пак свеж въздух, за да не ти пуши вътре.
Махай го този калорифер, само ще развалиш хубавата миризма от дървата. А и ако има цър-пър на живо…………..Аз доло в механата имам голяма камина и 8 годинки се "отоплявах" с нея, ама това нещо си е за "келешлък" - КЕФ и толкова, за момента, по празници, за жива скара..............
Така че смело с 2-3 големи радиатора, 25 кВ си е сила, а и ти ще и свикнеш, ще видиш къде как да бутнеш и няма да имаш проблеми с топлината.....ще имаш проблеми с гостите :lol: голяма пофта е - Ееееееееееее сега ако гониш икономии пък търсиш комфорт - няма как да стане - това са си несъвместими понятия :)

Успех и снимай и споделяй. Важен е резултата.

Прикачен файл

IMG_20121224_201929.jpg

Прикачен файл

IMG_20121224_191508.jpg
filmatoplo - майстор
И моите тръби са медни и са по перваза, даже ме кефят да ги гледам.
Такаааа,
Снощи монтираха камината 24 кв. ГФ.
3 панелни радиатора и лира в къща 70 м2. ( в перспектива за още 2 водни конвектора около 10 кв)
Майсторите монтираха, сложиха някви генерални настройки и чао.то и това се иска от тях разбира се :)
Температура на водата зададена на 60 градуса.
И понеже нали е мощно тва чудо за тези радиатори и дигне + 10 градуса от зададените 60 и гасне.
И така през 20 мин.
Неприятна работа, защото радиаторите изстиват за норматив.
Пелети взех от практикер сега са на примоция - 6.90 торбата и не са лоши.
Опуши се прозореца за една вечер- не знам при вас как е?
И като се поразрових из настройките взех, че увеличих подаването на пелети от 7 на 18 секунди.
И таз, като се кротна си джитка около и малко над/под зададените и 60 градуса.
Няма изключване няма нерви.
Направи ми впечатление обаче, че за да се случи това и задавам ръчно да работи на 1-ва или 2 - ра степен, тогава не гасне и си държи температурата.сложа ли я на максималната степек -5 вдига пак градусите и гасне и се рестартира сама, като падне температурата.
Защо не сваля степените сама - тоест да модулира нали така ?
А трябва аз ръчно да и давам първа степен.
Пипах и някви други настройки но интуитивно без да съм убеден от това че ще има успех, но то взе, че стана.
За разхода няма да коментирам, защото къщата беше ледена,и бачкаше само на пълна степен , а и с тва гаснене и пълнене на пелети та - почти 2 човала и малко.
Така, че препоръчвам тази камина топли много и е безшумна.
Поздрави
Sander588 написа:
И аз имам същата камина това което направих е да намала пелетите на половина и увеличих вентилатора с 5%на всяка степен. Имаше икономия но при зададена температира 45градоса. Камината работеше. 15мин. И почиваше 1h и 30. И даржеше една приатна температура в 90кв апартамент с 3 радиатора а мои пруател с който купихме камините от мировене неговият расход беше паднал до 15кг на 48часа а на моята камина го докарвам до 15кг на 36чяса като не я напъвам но си мисла че фабричните настроики са най оптимални само. Съм увеличил паузата на шнекана 17 сек. И пак ми дава илономия и кпд
параметър 10(17-20сек)
параметър 11(0м04,5с)
параметър12(0м03,9с)
парам. 13(0м03,5с)
парам 15(38%)
парам 16(37%)
парам 17(36%)
парам 21(0h20m)
param 22(0м20)
при мен това работи мн. добре димни газове са на 180-190 и пак казвам трябва да се правят настроики с изчистено стъкло ,стремете се към висок не много бърз пламък и трябва да изпълва горивната пота след всяка промяна наблудаваите огъня за около 5мин преди да престъпите към следваща промяна
vencidgenov - напреднал
искам да попитам дали досега си почиствал газовия тракт на камината?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22

Тема "Настройки на пелетна камина GOLDEN FIRE 24GF???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: