• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
petko82 - помощник
здравейте от 5 дена съм с монтирана такава камина GF24 И моите първи впечатления са добри . интересувам се за оптимални съотношения пелети въздух.Настройките които са ми зададени на камината в момента са гори-шнек 5степен006,5сек. -вентилатор-53%, 3степен шнек004,0сек-вентилатор48% , 1степен шнек002,5сек-вентилатор43%

ако някой може да помогне с други настройки с цел икономия на пелети ще съм му много благодарен:))
petko82 - помощник
колеги никой ли неможе да помогне с настройки на тази пелетна камина?
jabata - специалист
petko82 написа:
колеги никой ли неможе да помогне с настройки на тази пелетна камина?
Как може някой да ти даде настройки с цел икономия, без да види как гори камината, или без да е закачил газанализатор.
Това да не ти е сирене, да кажеш дайте ми 10 килограма.
Нали се сещаш че тези настройки които даваш никому нищо не говорят, поради простата причина че не знаеме какви са ти пелетите, размери, качество, и т.н.
Като не си наясно с тези неща, обърни се към техника който е инсталирал камината и е заверил гаранцията, и му кажи оправи ми настройките да стане по-икономична, да видиме какво ще ти каже. :?
petko82 - помощник
камината си е монтирах сам мислех че този форум е да си помагаме,а не само да се заяждаме, интересува ме някой който има такава камина и да сподели своите настройки......
jabata - специалист
petko82 написа:
камината си е монтирах сам мислех че този форум е да си помагаме,а не само да се заяждаме, интересува ме някой който има такава камина и да сподели своите настройки......
Така е, този форум е да си помагаме, и извинявай ако е прозвучало като заяждане, но как очакваш някой да ти сподели настройки, при условие че те са индивидуални за всеки вид пелети.
Например, при мене с едни настройки спрямо конкретни пелети, камината работи перфектно. Но в момента в който сменя пелетите, разхода се вдига с 25%, но не и получената топлина, защото тя просто бяга в комина, тъй като пелетите не успяват да доизгорят.
Така че, по-нормалния въпрос би бил, как да си настроя камината оптимално.
И на него, ще ти отговоря, по цвета на пламъка. Пламъка трябва да е ярко жълт, да няма черни отенъци, защото ако има, това означава че пелетите са много за дадената доза въздух.

А друг въпрос, какво и е на камината в момента? Харчи много, задръства се бързо?

Някак е наивно на непълен и неправилно зададен въпрос, да очакваш с магическа пръчка отговор.
petko82 - помощник
jabata написа:
petko82 написа:
камината си е монтирах сам мислех че този форум е да си помагаме,а не само да се заяждаме, интересува ме някой който има такава камина и да сподели своите настройки......
Така е, този форум е да си помагаме, и извинявай ако е прозвучало като заяждане, но как очакваш някой да ти сподели настройки, при условие че те са индивидуални за всеки вид пелети.
Например, при мене с едни настройки спрямо конкретни пелети, камината работи перфектно. Но в момента в който сменя пелетите, разхода се вдига с 25%, но не и получената топлина, защото тя просто бяга в комина, тъй като пелетите не успяват да доизгорят.
Така че, по-нормалния въпрос би бил, как да си настроя камината оптимално.
И на него, ще ти отговоря, по цвета на пламъка. Пламъка трябва да е ярко жълт, да няма черни отенъци, защото ако има, това означава че пелетите са много за дадената доза въздух.

А друг въпрос, какво и е на камината в момента? Харчи много, задръства се бързо?

Някак е наивно на непълен и неправилно зададен въпрос, да очакваш с магическа пръчка отговор


заводските настройки на 5 степен гори добре но прегрява вдига 240-250 градуса вентилатора е на 53% намалям го чак до 40% тогава газовета падат на около 200 градуса,а ако го намаля още малко и тогава опушва яко стъклото. ако намаля и подаването на пелети то тогава камината няма да работи на пълна мощност .проблема ми е как да намаля температурата на изгорелите газове. тези високи темпператури взеха да се вдигат,когато отведох входящия въздух отвън на терасата..
jabata - специалист
petko82 написа:
заводските настройки на 5 степен гори добре но прегрява вдига 240-250 градуса вентилатора е на 53% намалям го чак до 40% тогава газовета падат на около 200 градуса,а ако го намаля още малко и тогава опушва яко стъклото. ако намаля и подаването на пелети то тогава камината няма да работи на пълна мощност .проблема ми е как да намаля температурата на изгорелите газове. тези високи темпператури взеха да се вдигат,когато отведох входящия въздух отвън на терасата..
240-250 градуса на димните газове. Извинявам се много но това котел на дърва и въглища ли е? Това според мене са страшно много за камина на пелети. И говори за много лошо КПД, което може да се дължи на лоши настройки или на недоизмислено нещо в камината. Да ти кажа честно, тези конкретни камини не съм ги виждал никога, и незнам дали някой ще има опит с тях.
Но малко общи съвети, като са ти високи градусите, защо не пробваш да намалиш пелетите малко, и след това вентилатора. Ако пуска прекалено много пелети, тогава може и да се получи такова нещо.
Като цяло 53% вентилатор на 5-та степен ми се вижда добре, може и малко да го намалиш, но виж намали пелетите. Ако пуска прекалено много пелети, тогава може и топлообменника да се затруднява да поеме всичката тази топлина и тя да отива през комина. Пламъка трябва да е толкова че да изпълва горивната камера на камината, и да стига до горната плоча, но не да е прекалено много и да я подминава.
И съвет, като пипаш нещо, винаги си пиши старите и оригиналните настройки.
petko82 - помощник
колега колко е нормално да са димните газове от 1 до 5 степен,в книжката пише средно 155 градуса,та го разбирам на 3 степен да са толкова??
jabata - специалист
petko82 написа:
колега колко е нормално да са димните газове от 1 до 5 степен,в книжката пише средно 155 градуса,та го разбирам на 3 степен да са толкова??
Средно 155, да даде производителя ? Като цяло температурата на газовете зависи от пелетите. Но 155 абсурд. Не ги познавам конкретните камини, но 155 си е много за температура на пелетно съоражение. Като цяло един добър котел/камина на пелети, гори на макс 160-180. Има пелетни котли/камини които при температура на 160 изключват с аларма, защото това означава че нещо не е наред и наистина е така.
Вдигне ли температура над 200 градуса, ще започнат да обгарят кюнците, и за камина това за мене е недопустимо, защото ще мирише много лошо, което не е приятно ако този уред е в жилищно помещение.
Иначе за мене средна температура трябва да е около 100 - 120 градуса. Всичко над тази температура си е чиста загуба, защото топлиш околната среда.
Здравейте и от мен.
Закупих си и аз камина Golden Fire 24 kw.
По принцип я взимам за една вила, която имам, но ми трябваше 18-ка.
Като ми казаха , че трябва да чакам 45 дни за 18 - ка и пощурях, то зимата ще мине а жената ще ме утрепа.
Имали една налична в Мировяне в магазина им с ВИП електрониката - каквото и да означава това.
2200 за камината и 200 за модула за мобилен телефон.( после модула го видях в леси.бг за 90 кинта, но здраве да е, той да бачка).
5 човека едвам я вкарахме в къщата - ебати туча.
Изглежда масивно направена, в магазина хората казаха, че са надеждни и не са имали кой знае какви сериозни проблеми с камините им.
Изнасяли ги предимно за скандинавието.
Пича в магазина ми каза задължително да взема термостат за да я контролирам по температура на въздуха а не на водата.Щяла да бъде по икономична.
Вилата е 70 квадрата - 3 стаи, няма да пускам бойлера към камината.
Цялата къща - стени сачак, таван вата 5 см + сачак.
Няма външна изолация.
И сега иде интересното, залепих за стената на къщата едно одромно барбекю около 40 м2, цялото в дърво под стени тавана сачак с вата навсякъде без тавана - не се усетих навреме а после не ми се разпокриваше.Височината на барбекюто в най ниската му точка е 2.50 а вай високата откъдето тръгват 5- метровите греди е около 5 метра. затворено с големи прозорци 1.8 с дървена хубава дограма.
та въпрома ми е следният: аджаба ще мога ли да го отопля това барбекю с обикновени радиатори или да сложа вентилаторни водни конвектори? За вътре съм сигурен, че ще е баня, но тя нали е с 5 степенно модулиране и няма да работи на пълният си капацитет.
За вънка ми е въпроса какъв радиатор да шибна, че кат пукам ракийка да не зъзнем поне до третата де :))
Камината чакам фирма да ми я монтира и после и аз ще задавам безумни въпроси ама от тва колко от онова не може ли по малко и т.н.
Важното е зимъска да бумти, и жената да не крещи а Светлан отвънка вино да гърми - аз де....
Това е засега
Другата седмица ще пиша като се монтира за първи отвиви.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22

Тема "Настройки на пелетна камина GOLDEN FIRE 24GF???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: