• 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
benimm8808 - специалист
jadai_ubi написа:
Като смених пелетите и вече чистя на повече от 24 часа при същите настройки - явно от голямо зняение е качеството на пелетите. Сега остава и настройките да постигна за подържане на температурите и разумен разход. :prayer:
Сподели и настройките колега.
burner - специалист
Съвсем нов съм, с наскоро закупена Burnit 13. Как да вляза в инст. меню? Разпечатах си инструкцията, но там пише, че след едновр. натискане на P2+P4 се избира ТПАr. При мен се появява надпис tErП. Може ли някой да обясни нещата стъпка по стъпка? Камината ми гасне след 3-9 часа и инсталаторът ми обяснява, че са малко закачените мощности. При автоматичен режим не влиза в модулация, а при ръчен модулира за известно време, докато изравни температурите и после ми дава Е3 - гасене поради ниска температура на изх. газове. При разпалване и работа на 5 степен най-високата темп. на изх. газове е 108 гр., а заложената най-ниска за гасене Тh01 e 47гр ( поне така е записал на едно листче.
Настройките ми са:
c1 - 2 U03 - 1150 rpm
c2 - 2 U04 - 1250
c3 - 1 U05 - 1300
c4 - 1,4 U06 - 1400
c5 - 1,9 U07 - 1500
c6 - 2,4
c7 - 3
c8 - 2
c10 - 0
c11 - 0,7
Това ми е записал, другото не мога да го видя. Отоплявам 65-70 кв. м. Радиатори панелни - 2 бр 150х50, 1 бр 60х60, голяма лира. След няколко часа работа всичко се затопля ( дотогава са работили климатици и става бързо работата) залагам Т на водата 50 или 55 гр, после следва модулация и явно нещо става, камината гасне и хоп - Е3.
Къща, втори последен етаж, изолация на тавани и външни стени с вата (5 см) и картон, отдолу дюшеме 2,5 см и ламинат отгоре му. Отлична PVC дограма.
Възможно ли е да не може да се припасне тази камина на тази квадратура? Някъде около 23-24 градуса стайна температура гасне камината.

По въпроса за закриване на отворите за праха в горивната камера. Правилно е забелязал колегата, от общо 12 отвора от петите са закрити 6 - 50%. На въпрос за това към инсталатора - вдигане на рамене, не било негова работа. На тазгодишните отворите се различават от предишните ( по снимката на колегата Грант се ориентирам). Ако ги резна тези пети, дали ще има отношение към гаранцията?
PP. Разбрах как се влиза в инсталаторското меню и как се навигира там. Утре ще го напиша, за да е лесно на всички, които го правят за пръв път и да няма нужда всеки да се мъчи да го открива. В смисъл, да се натискат копчета по метода проба-грешка.
svetlin2 - напреднал
здравейте и от мен. от тази година и аз съм с бърнит 25 и от доста време 4ета във форума и се у4а. от това с каквото съм се борил до сега стигнах до извода 4е най-важното е ка4еството на пелетите, изолацията и дограмата. за 100кв сам постигнал 1.25кг за 4ас или 30кг без да се спира за 24 4аса, но това го постигнах с пелети които взех за проба, а с тези които се набарболяках лятото отива на по4ти 2кг. Весели празници и топла зима поне в къщи :)
benimm8808 - специалист
svetlin2 написа:
здравейте и от мен. от тази година и аз съм с бърнит 25 и от доста време 4ета във форума и се у4а. от това с каквото съм се борил до сега стигнах до извода 4е най-важното е ка4еството на пелетите, изолацията и дограмата. за 100кв сам постигнал 1.25кг за 4ас или 30кг без да се спира за 24 4аса, но това го постигнах с пелети които взех за проба, а с тези които се набарболяках лятото отива на по4ти 2кг. Весели празници и топла зима поне в къщи :)
Колеги не разбирам защо не споделяте настройки,а само разход.Идеята не е ли точно това,всеки да пробва и да преценява с кои се държи най добре.
Поздрави и весело посрещане на новата 2017г.
imegogo - специалист
svetlin2 написа:
здравейте и от мен. от тази година и аз съм с бърнит 25 и от доста време 4ета във форума и се у4а. от това с каквото съм се борил до сега стигнах до извода 4е най-важното е ка4еството на пелетите, изолацията и дограмата. за 100кв сам постигнал 1.25кг за 4ас или 30кг без да се спира за 24 4аса, но това го постигнах с пелети които взех за проба, а с тези които се набарболяках лятото отива на по4ти 2кг. Весели празници и топла зима поне в къщи :)
може ли да споделиш какво отопляваш къща/етаж,апартамент има ли изолация
svetlin2 - напреднал
imegogo написа:
svetlin2 написа:
здравейте и от мен. от тази година и аз съм с бърнит 25 и от доста време 4ета във форума и се у4а. от това с каквото съм се борил до сега стигнах до извода 4е най-важното е ка4еството на пелетите, изолацията и дограмата. за 100кв сам постигнал 1.25кг за 4ас или 30кг без да се спира за 24 4аса, но това го постигнах с пелети които взех за проба, а с тези които се набарболяках лятото отива на по4ти 2кг. Весели празници и топла зима поне в къщи :)
може ли да споделиш какво отопляваш къща/етаж,апартамент има ли изолация
етаж от къща изолация вътрешна на 75% външни стени и тавани-10см минерална вата
jadai_ubi - помощник
benimm8808 написа:
jadai_ubi написа:
Като смених пелетите и вече чистя на повече от 24 часа при същите настройки - явно от голямо зняение е качеството на пелетите. Сега остава и настройките да постигна за подържане на температурите и разумен разход. :prayer:
Сподели и настройките колега.

Ето настройките:

С03 - 1,3
С04 - 1,6
С05 - 1,8
С06 - 2,0
С07 - 2,9

U03 - 1570
U04 - 1590
U05 - 1640
U06 - 1680
U07 - 1750

P05 - 18

Th19 - 57
Ih19 - 4

T07 - 20
T08 - 40

Скоростта на вентилатора не съм пипал - те са както ги е настроил инсталатора или са фабрични.
Поддържа ми температура на изходящите газове от 140 до 150 рядко падат на долу. Никога не ми влиза в модулация, но мисля, че няма как да влезе, тъй като един от параметрите като условие за влизане в модулация е Th07 и той е зададен 250 гр. /инсталатора я е променил за фабрично дават 230/. А по технически данни не би трябвало изходящите газове да са повече от 180 градуса.!?
МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ КАЖЕ ПАРАМЕТРИТЕ ЗА МОДУЛАЦИЯ - Т.Е. КОИ И КАК ДА СЕ НАСТРОЯТ?
Сега я държа на автоматичен режим след разгаряне стои на един режим - вентилатора е на 1960 - предполагам режим стабилизация /1800/, но аз съм дал на вентилатора +4 и за това е по висока. Т.е. автоматичния режим не редува никакви степени и не знам защо. Вдигне темп. на водата до 57 гр. включи помпата и тя спада до 52 гр. /при 53 гр. изключва помпата/ за 1-2 мин вдига до 57 и пак така. Задал съм 65 гр, но никога не вдига повече от 57 гр. - къде е проблема?

Надявам се на компетентна помощ. :prayer:
grants - специалист
Колеги понеже не ми остава много време , а и доста хора ме питаха на ЛС качавам настройките на моята камина.
Модела е 13+ от 2015г , иснталираната мощност е 12кВ радиатори и 150л бойлер с автоматика към камината. Всички големи радиатори са ми с термоглави.
Изображение

Ето и линк към .xls файла СВАЛИ

Ползвам иглолистни пелети този сезон , като чистя камината на 2-3 дена (горивната камера) , а цялостно веднъж седмично. Разхода с горната конфигурация тея дни е около 12-13кг/ден с работни 12часа.
Настроена температура на водата 55гр , автоматичен режим.
Ако има някой въпроси и не ме открие на ЛС ето телефона за връзка : 0889106522 или email : geromessi@gmail.com

Поздрави и весело посрещане на новата година :partyman:
martolk - специалист
След смяна на 4 вида пелети за тестове, продължава да се събира шлака в горивната камера. Вчера опитах със свалени стойности на подаване на пелети (-20%) и резултата с шлаката е същия. Не мога да разбера, пелетите ли са скапани или има някаква конструктивна недомислица. Между другото, някакви препоръки за качествени пелети в района на Плевен? Четох за някакви немски, че били хубави, но тук ги намирам само в големите магазини на цени от 7-8 лв. за чувал, което е прекалено висока цена.
Teodor Krumov - помощник
Barbutko82 написа:
Teodor Krumov написа:
здпавейте на всички от форума.преди време писах тук поради хилядите проблеми с нашия бьрнит 25. искам да споделя решението на всичките ни проблеми с камината които имахме в началото - Сложихме допьлнитилен датчик за стайна Т с който тя се пали и гаси според зададената Т .отопляваме кьща 70-80 кв. без изолация и сменена дограма на 50%. разхода при това положение е - 30 кг на 24 часа в най студените дни и 15кг на 24 часа при по меко време. сега ни предстои изолация (10см) и допоставяне на дограма - С ГАРАНЦИЯ ЗА НАМАЛЯВАНЕ НА РАЗХОДА НА ПЕЛЕТИ С ОКОЛО 50%. Забравих да спомена -25 градуса вкьщи през целия ден и 20-21 ппез ноща(тьй като обичаме да спим на не толкова топло) Един сьвет от мен - ЗА ОПТИМАЛНА РАБОТА НА КАМИНАТА -ПОСТАВЯТЕ ДОПЬЛНИТЕЛЕН ДАТЧИК ЗА СТАЙТА ТЕМПЕРАТУПА И СИ РЕШАВАТЕ ПРОБЛЕМИТЕ.
Би ли споделил колега,какъв датчик за стайната температура си монтирал.Благодаря предварително.
Датчика е стаен,незнам на коя фирма.връзва се на камината и е безжичен.цената е 150 лв. А ЗА ВСИЧКИ КОИТО ИМАТ ПРОБЛЕМИ С НАСТРОЙКИТЕ НА КАМИНИТЕ СИ : МОЯТ СЪВЕТ Е - ИНСТАЛАТОРИТЕ Я НАСТРОЙВАТ С ФАБРИЧНИТЕ ПАРАМЕТРИ, МОНТИРАТ ДАТЧИКА ЗА СТАЙНА Т ,КАТО КАМИНАТА СЕ НАСТРОЙВА ДА МОДУЛИРА ПО Т НА ВЪЗДУХА , А НЕ ПО Т НА ВОДАТА И КОГАТО Я ПУСНЕТЕ ЗАДАВАТЕ 25 ГРАДУСА СТАЙНА Т ,СЛАГАТЕ КАМИНАТА НА 3 СТЕПЕН, ВОДАТА СЕ ТОПЛИ ДО 70 ГРАДУСА ,СТАВА АФРИКА И ПРИКЛЮЧВАТ ПРОБЛЕМИТЕ.
Моят съвет към хората които се опитват да си настройват сами камините : няма да успеете да я накарате да работи по-добре,по-бързо,с по малък разход !!!!!! Заводски настройки и датчик за стайна Т !!!!! А за разхода мога да кажа само едно : хубава дограма,изолация(външна или вътрешна) !!!!!
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: