• 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fbr - майстор
toto1221 написа:
пелети от хвойна
Бах мааму, и при пелетите стана като при шампоаните, един от друг по-екзотичен материал.
benimm8808 - специалист
fbr написа:
toto1221 написа:
пелети от хвойна
Бах мааму, и при пелетите стана като при шампоаните, един от друг по-екзотичен материал.
Според мен колегата пита за пелети произведени в с.Хвойна.но може и дс греша.
Колега за пръв път чувам там да правят пелети,на 50 км е от Пловдив,не е далече. А имам и вила там с пелетен котел и ще ми е екстра да взимам директно от там.
fbr - майстор
Абе в гугъла, първото нещо с име "хвойна" изкачат едни храсти, та не съм виновен аз. Пък можеше и с главна буква да го напише, да се разбере че е име.
toto1221 - специалист
Моя грешка не написах от село хвойна,аз взимам 2-ра година от там като цяло горят добре не оставят шлака и пепел но питам защото не съм горял други а и не разбирам много от пелети исках да разбера ако някой друг е горял да каже дали да си оставам с тях или да ги сменям че са ми на привършване,иначе взех за проба някакви първомайски от чам и някакви wolf pellets но не намирам разлика единственото което открих е смесените ми отавиха повече шлака а чама повече ситна пепел
benimm8808 - специалист
fbr написа:
Абе в гугъла, първото нещо с име "хвойна" изкачат едни храсти, та не съм виновен аз. Пък можеше и с главна буква да го напише, да се разбере че е име.
Значи не си скиор,или поне не си карал на Пампорово,щеше да ти е познато името Хвойна.
Това в кръга на шегата,че и поспамихме в темата.
benimm8808 - специалист
dradonov написа:
Като цяло оставам с впечатлението ,че с този новия модел 25кв драстично са свалили качеството спрямо предишния.
Колега,не е лошо качетвото,а отвратително.Имам модела 23кВ.,и там намирам недомислени неща,но с този модел от 2016 направо е плачевна ситуацията,особенно със сменения вентилатор на изгорелите газове- пълни пепелника за горене постоянно.
Спрях да я препоръчвм на познати.
С всяка година цената и при търговците пада,което значи,че и те я взимат по ефтино,с което можем само да гъдаем(за себе си предполгам) от къде идва по ниската цена.
teodor7192 - напреднал
burner написа:
С Burnit 13 съм, закупена през декември. Понякога се случва шнекът да не подава пелети. И камината гасне. Почти всеки ден става така. Ако усетя навреме и поразбъркам пелетите, пак тръгва. Смених вида на пелетите - все така. Този проблем е поставян и преди в темата, но изводи и решения за него няма. От инсталиращата фирма ми казаха, че и други имат същия проблем и не е решим. Конструкцията на камината била такава. Разширявали са отвора и резултат нямало. Дайте някоя идея. В пелетите изобщо не виждам прах. Не сипвам направо с чувала, а първо сипвам в една пластмасова съдина около 5 кг и би се видяло, ако има някакви значителни количества прах. Един-два пъти чистих шнека с прахосмукачка, но не забелязах особен ефект. Разгледах видимата част на винта на шнека - не забелязвам големи неравности по него. Моля помогнете.
При мен в началото се случваше постоянно,а сега от както ги натискам с ръка след като изсипя чувала в бункера ми се е случвало само 1 път. Опитай мисля,че това помага!

От скромния ми опит от 2 месеца за сега съм установил при мен,че е по-добре да я карам на 2ра степен(C05-3,U05-1500) и да ми поддържа около 53-54гр. без много да гасне от колкото да я карам на автоматичен и да гасне. Като разход с автоматичния ми е повече. АКо стане много студено вдигам я на 3-та.


toto1221 написа:
Имам въпрос, има ли степен на работа на помпата и ако да как се променя,смятам да е сложа ако е възможно по бавно да върти водата защото май надвиших доста капацитета и при всички радиатори отворени с подаване на 5 степен 4,6 и работа един час не може да вдигне 58 градуса
Вероятно си с модел 25Кв като моята!
Вдигни пелетите на 5та степен на 5,5 и вентилатор 1900 с горивен цикъл 10! Малко са ти пелетите!


grants кажи дали има разлика в дупките на горелките при вашите камини от 2015 и 2016г. и ако има качи снимки ако имаш възможност!
toto1221 - специалист
Не съм с 25 а с 13 и радиатори ми са 4 по 2,3 киловата и 3 по 3,1 киловата което идва 18,5 киловата и май ще трябва да е сменям с по голямата 25 плюс
teodor7192 - напреднал
toto1221 написа:
Не съм с 25 а с 13 и радиатори ми са 4 по 2,3 киловата и 3 по 3,1 киловата което идва 18,5 киловата и май ще трябва да е сменям с по голямата 25 плюс
Аз като ти сметнах общата мощност,която захранваш и настройките,които си постнал помислих,че си с 25.
Колега не си за 13-ката!
benimm8808 - специалист
toto1221 написа:
Не съм с 25 а с 13 и радиатори ми са 4 по 2,3 киловата и 3 по 3,1 киловата което идва 18,5 киловата и май ще трябва да е сменям с по голямата 25 плюс
Колега тея киловати където цитираш,предполагам ги взимаш по каталог,но имай првдвид ,че те са при температури на подаващата вода 90гр. ,а на връщащата 70 гр. и при ¥ Т50гр.
Ако караш камината на по малки градуси(а предполагам е така) тези стойности на радиаторите вече не са същите.
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: