• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
elmarr - специалист
Това което е дадено в началото е само малка част от инсталаторското меню.Има още настройки който ги няма.На мен ми трябват другите листи,за регулиране времето за самопочистване,да ли има функция подържане на пламъка,скорост на вентилатора при самопочистване.На всяко меню отговарят различни кодов.Та на питането ти какво отоплявам,всичко взето заедно като мощност е 17 киловата.70 квадрата тухлен апартамент.Температура на водата на камината е 65 градуса.Другото което ми направи впечетление,четрупа шлака при 1час работа в пепелника отдоло.Според мен е че не се самопочиства на по къс период.
tysonlkr - специалист
Не си се загледал в ръководството предоставено от колегата. Той го е снимал по малко странен начин, според мен е разглобил, ако мога така да се изразя, книжката и я е снимал. Затова на първата снимка излиза първата и последната страница от ръководството, на втората снимка втората и предпоследната и т.н. Ако си принтираш книжката и си я наредиш ще ти е по лесно.
Времената на периодичното почистване са параметри Т07 и Т08 намират се на 23 страница от пдф файла :)

Попитах те и на каква степен си я пуснал защото с колегите установихме, че в режим модулация камината не се самопочиства :wink:

Сподели и ти какви настройки са ти зададени за работа на шнека и вентилатора.
elmarr - специалист
Аз съм задал следните стойности:t на водата 60градуса.Времето на шнека и вентилатора на -7.Това са стойности при тези температури на времето.
tp01:
C01-1,2
C02-2,0
C03-1,2
C04-1,4
C05-1,6
C06-1,8
C07-2,0
C11-0,8
tp02:
U01-1350
U02-1550
U03-1300
U04-1350
U05-1400
U06-1550
U07-1400
U11-1350
tysonlkr - специалист
elmarr написа:
Аз съм задал следните стойности:t на водата 60градуса.Времето на шнека и вентилатора на -7.Това са стойности при тези температури на времето.
Щом ти трупа шлака значи не изгарят добре пелетите в кошничката поради липса на достатъчно въздух. Направи вентилатора да ти е на 0 от потребителското меню, а не -7 :wink:
elmarr - специалист
Ще го пробвам,но ми казаха че може да е от пелетите.Тези който горя са чамови.Взех дъбови,като изгоря чамовите,ще сложа и от дъбовите да ги пробвам.
ge4o - напреднал
Здравейтр!! Доволни ли сте от тези камини .... или италиянските са по добри?
elmarr - специалист
Защо при автоматичен режим не се включва самопочистването.Има ли начин това да се нагласи.
tysonlkr - специалист
Нещо си в грешка. Самопочистването не се включва когато камината е в модулация и за сега не е открито решение на проблема :wink:
При режим "А" рядко влиза в модулация, ако при теб и в автоматичен режим не се включва самопочистването значи камината е в модулация и заради това няма самопочистване. Намали си подаването на пелети за 1-ва степен.
elmarr - специалист
Да наистина съм в грешка,включва се самопочистването.Искам да попитам този модел къде му се намира датчика за температурата,който мери в стаята.Имали въобще такъв.
tysonlkr - специалист
Моята я управлявам по температура на водата. За темп. в стаята съм задал недостижима 35 градуса. Някой в темата споменава нещо, че има някакъв датчик спирала в горната част, но според мен не може да се разчита на него.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: