• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте някой да знае каквъ UPS трябва да е за 25 kw със ЧИСТА СИНУСОИДА или може да се свърже всякакъв ????
nokoniko - специалист
Bivola_1 написа:
Здравейте някой да знае каквъ UPS трябва да е за 25 kw със ЧИСТА СИНУСОИДА или може да се свърже всякакъв ????
Не правя реклама, а само да се ориентираш какво нещо да търсиш----http://www.unicad.bg/pv_inv_t_s600.htm
martolk - специалист
Имам въпрос към колегите, които ползват безжичен стаен термостат. При достигане на зададената стайна темоература, какво се случва, гаси ли се или влиза в модулация?
Помагайте моля дава ми грешка 12-грешка при запалване!като занулих грешката от Р1 и в пуснах отново доло контейнерчето ми се запълни с пилети и пак не се запали какво да правя?
vladostojanov - напреднал
[quote="teodor7192"]Здравейте!
Искам и аз да споделя до къде съм стигнал и да пусна мойте настройки,защото никой с 25Кв не пожела да даде едни настройки, които е доволен .............................................................................................................................................................

Ето моите:C01 - 3; C02 - 3; C03 - 1.5; C04 - 2; C05 - 2.5; C06 - 3.6; C07 - 4;
U01 - 1800; U02 - 1900; U03 - 1300; U04 - 1400; U05 - 1550; U06 - 1800; U07 - 1900; P05-11;
Площта, радиаторите + бойлера ми са почти като твоите. Камината ми работи от 06:00 до 23:00. За това време - два чувала. Температурата на водната риза варира от 53 до 60 градуса, което ни устройва. Температурата вкъщи е 22-25 градуса.
Положителното е, че спря да ми дава каквито и да било аларми и да изгасва - проблем, който имах първоначално.
jadai_ubi - помощник
Stefanslavchev написа:
С изхвърлянето на пелети извън кошницата имах и аз проблеми. Оказа се елементарно : при снадката на тръбата където падат пелетите има заварка. Бяха останали две три топченца от заварката и пелетите се удряха в тях и отскачаха. Махнах ги с пила и готово.
Благодаря - наистина от това е проблема, но защо за уред от 2400 лв. ще трябва да го доправям - никакво качество.
Забелязах, че горивната камера има отстрани (лява и дясно) пети, които лягат върху конструкцията във външната горивна камера(не знам как се нарича технически) и закриват отворите, които са на нея и там се натрупва прах, а не в долната кошница. Мисля, че и тях трябва да ги скъся... ?? :?
jadai_ubi - помощник
Маже ли някой да даде настройки за Burnit 13 - управление по вода и да поддържа около 23 градуса в стайте. Отоплявам до 60 квадрата - стара къща и дограма. Да мога да опитам, дали ще има ефект - имам пелети - А1 - 70 % бук и 30 % иглолистни.
martolk - специалист
До колегата, при който падат пелетите извън горелката - огледай да няма останали пелети под горелката и да я държат по-високо или под някакъв ъгъл. Като цяло не е вложено много старание към изработката... Аз в момента карам с фабрични настройки на пета и четвърта степен и малко занижени на останалите и горе-голу се получават нещата. Като се нанеса по-нататък вероятно ще има промени, но засега тези ме устройват. Успях да интегрирам интернет управление с безжичен стаен сензор за температура. Сега имам възможност от всяка точка на света да видя колко градуса ми е в стаята, да я включа и изключа (с температура на въздуха, която да гони) и да създавам дневни и седмични графици. Мога да задавам и горен и долен хистерезис +/- 10 градуса. Единствения недостатък, ако може да се нарече въобще недостатък е, че ти трябва интернер за да пренастройваш. Ако си задал някакъв график, не ти е необходим, но за корекции, е. Мога да следя и постоянни графики, на които е изразено дали работи и време на работа и промяната на температурата в помещението. Ако можех да я направя да изпраша информация за температура на вода и степени и да се контролира дистанционно, щеше да е супер, но не съм измислил как все още.
jadai_ubi - помощник
martolk написа:
До колегата, при който падат пелетите извън горелката - огледай да няма останали пелети под горелката и да я държат по-високо или под някакъв ъгъл. Като цяло не е вложено много старание към изработката... Аз в момента карам с фабрични настройки на пета и четвърта степен и малко занижени на останалите и горе-голу се получават нещата. Като се нанеса по-нататък вероятно ще има промени, но засега тези ме устройват. Успях да интегрирам интернет управление с безжичен стаен сензор за температура. Сега имам възможност от всяка точка на света да видя колко градуса ми е в стаята, да я включа и изключа (с температура на въздуха, която да гони) и да създавам дневни и седмични графици. Мога да задавам и горен и долен хистерезис +/- 10 градуса. Единствения недостатък, ако може да се нарече въобще недостатък е, че ти трябва интернер за да пренастройваш. Ако си задал някакъв график, не ти е необходим, но за корекции, е. Мога да следя и постоянни графики, на които е изразено дали работи и време на работа и промяната на температурата в помещението. Ако можех да я направя да изпраша информация за температура на вода и степени и да се контролира дистанционно, щеше да е супер, но не съм измислил как все още.
Проблема е от заварката на тръбата за пелетите - почистих и намаляха - трябва още малко да я почистя. Смених и пелетите и също намаляха, предполагам и относителното тегло на пелетите има значение.
jadai_ubi - помощник
Като смених пелетите и вече чистя на повече от 24 часа при същите настройки - явно от голямо зняение е качеството на пелетите. Сега остава и настройките да постигна за подържане на температурите и разумен разход. :prayer:
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: