• 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Barbutko82 - специалист
burner написа:
С Burnit 13 съм, закупена през декември. Понякога се случва шнекът да не подава пелети. И камината гасне. Почти всеки ден става така. Ако усетя навреме и поразбъркам пелетите, пак тръгва. Смених вида на пелетите - все така. Този проблем е поставян и преди в темата, но изводи и решения за него няма. От инсталиращата фирма ми казаха, че и други имат същия проблем и не е решим. Конструкцията на камината била такава. Разширявали са отвора и резултат нямало. Дайте някоя идея. В пелетите изобщо не виждам прах. Не сипвам направо с чувала, а първо сипвам в една пластмасова съдина около 5 кг и би се видяло, ако има някакви значителни количества прах. Един-два пъти чистих шнека с прахосмукачка, но не забелязах особен ефект. Разгледах видимата част на винта на шнека - не забелязвам големи неравности по него. Моля помогнете.
На мен така ми правеше,когато я карах само на първа степен на 0,8 подаване на пелети,когато беше още топло разбира се .Вдигнах на 1,2 и проблема беше решен.Ти на коя степен я караш колега?Карай я на автоматичен и мисля,че няма да имаш проблеми.
burner - специалист
Към Barbutko82

За съжаление, колега, няма значение на каква степен работи. Последният път като усетих че не подава, включих 5 степен ( 3 секунди подаване) и резултат нямаше. Елмотора върти, а от шнека не падат пелети. Нито една дори. Тази сутрин изпразних контейнера, почистих идеално шнека, огледах го пак и я пуснах. Ще видим докога.
Може би шнека не е изработен добре. Ще се мъча още някое време, дано открия нещо и пак ще се обърна към инсталаторите.
За какво чистене ще говорим, като три часа след първоначалното пускане ми угасна. Тогава се заблудих от това, че беше показала грешка 03 за ниска темп. на изходящите газове и си мислех, че е някаква друга причина. Е то като няма гориво в камерата, естествено че ще угасне и ще покаже грешка 03.
Barbutko82 - специалист
burner написа:
Към Barbutko82

За съжаление, колега, няма значение на каква степен работи. Последният път като усетих че не подава, включих 5 степен ( 3 секунди подаване) и резултат нямаше. Елмотора върти, а от шнека не падат пелети. Нито една дори. Тази сутрин изпразних контейнера, почистих идеално шнека, огледах го пак и я пуснах. Ще видим докога.
Може би шнека не е изработен добре. Ще се мъча още някое време, дано открия нещо и пак ще се обърна към инсталаторите.
За какво чистене ще говорим, като три часа след първоначалното пускане ми угасна. Тогава се заблудих от това, че беше показала грешка 03 за ниска темп. на изходящите газове и си мислех, че е някаква друга причина. Е то като няма гориво в камерата, естествено че ще угасне и ще покаже грешка 03.
След като спре подаването на пелети,пускаш ли я ръчно да си запълни шнека 300 секунди,като задържиш бутон р2 на изгасена камина?Ако не го правиш го направи.
burner - специалист
След като спре подаването на пелети,пускаш ли я ръчно да си запълни шнека 300 секунди,като задържиш бутон р2 на изгасена камина?Ако не го правиш го направи.
===================================================================================
А защо да го правя? Нали целта е да не гасне, а да работи. Това го направих днес, след като изчистих с прахосмукачка шнека. Или имаш предвид, че трябва добро запълване на шнека? Е, все пак онзи ден работи 14 часа без да угасне, значи шнека е бил пълен. Което не попречи вчера да угасне след 10 часа работа.
За да се пусне ръчното пълнене е необходимо да се изчака да изстине камината, да се отвори вратата, да се почисти всичко и тогава да се пусне зареждането с пелети. После тези пелети се махат от горивната камера, защото са в голямо количество и при паленето с другите, които ще дойдат, ще стане страшно.
Barbutko82 - специалист
burner написа:
След като спре подаването на пелети,пускаш ли я ръчно да си запълни шнека 300 секунди,като задържиш бутон р2 на изгасена камина?Ако не го правиш го направи.
===================================================================================
А защо да го правя? Нали целта е да не гасне, а да работи. Това го направих днес, след като изчистих с прахосмукачка шнека. Или имаш предвид, че трябва добро запълване на шнека? Е, все пак онзи ден работи 14 часа без да угасне, значи шнека е бил пълен. Което не попречи вчера да угасне след 10 часа работа.
За да се пусне ръчното пълнене е необходимо да се изчака да изстине камината, да се отвори вратата, да се почисти всичко и тогава да се пусне зареждането с пелети. После тези пелети се махат от горивната камера, защото са в голямо количество и при паленето с другите, които ще дойдат, ще стане страшно.
Да не са много дълги пелетите,пробва ли с други :?
Здравейте колеги, бих могъл да кажа, че след два месеца караул над камината и безброй смени на настройки се доближих до задоволителен резултат. 25 КВ от 2016 г ми е камината. Отоплявам 50 КВ къща с дограма, но без изолация. 3 бр. Радиатори по 3.2 КВ и един 2.6 КВ.+ 80 л бойлер. Радиаторите са с термо глави и всички са настроени на 24 гр. Вкъщи е между 22.5 и 25 гр. Сега в студовете постигам разход от 25-26 кг за 24 часа , камината не се гаси освен за почистване. Настройката е само по вода и е на 60 гр. Поддържа 57-59 гр. на водата. В модулация един-два пъти влиза и то нощем съм я виждал. Почиствам я всеки ден от пепел в горивната камера, но не е натрупала много , може и през ден. Почистване през 20 Мин по 60 дек. Споделям моите настройки :)
Прикачен файл:
viber image.jpg
viber image.jpg (93.62 KиБ) Видяна 2902 пъти


Стойностите на някои места за завишени спрямо заводските но горивния цикъл ми е 20 сек !!
Пелетите са иглолистни. От широколистните се получава гадна шлака която задръства кошницата и не гори добре.
Дано съм полезен за някого.
Barbutko82 - специалист
Аз съм със същата камина,с почти същите радиатори и бойлер 100 литра+голяма лира.Сега в студовете разхода ми е два чувала за 24 часа непрекъсната работа.В по-топлото време максимум чувал и половина.С тия наще камини или ставаш инженер или си загубен :-D :-D :-D
dradonov - напреднал
На мен също ми се е случвало да не подава шнека пелети , но мисля че проблема е в пелетите.
От бърнит препоръчват големина 8мм на пелетите, а при мен имам и дълги по 3-4 см. Като цяло оставам с впечатлението ,че с този новия модел 25кв драстично са свалили качеството спрямо предишния.
burner - специалист
dradonov написа:
На мен също ми се е случвало да не подава шнека пелети , но мисля че проблема е в пелетите.
От бърнит препоръчват големина 8мм на пелетите, а при мен имам и дълги по 3-4 см. Като цяло оставам с впечатлението ,че с този новия модел 25кв драстично са свалили качеството спрямо предишния.
Колега, тези 6-8 милиметра се отнасят за диаметъра на пелетите, а дължината препоръчана в книжката е по-голяма от 15мм и по-малка от 40мм. Двата вида пелети, които ползвам, са с дължина около 25 мм. Онзи ден почистих шнека с прахосмукачката и със шкурка с грит около 400 попришлайфах шнека, на който имаше малки пъпки и остри ръбове. Не направих кой знае какво, защото е много неудобно това да се прави на място, но гледам , че повече от 45 часа не е спирал да подава.
toto1221 - специалист
Моля някой да сподели дали има наблюдения за пелети от хвойна
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: