• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте и честита ви нова година.
Нов сам в форума , а и невеж така да се каже в настройките. Имам камина на бурнит от новия модел 23 kw. Етажа ми е 120 квадрата, без външна изолация със сменена дограма. Имам 87 броя ребра една лира, и боилер които сам вклучил кам камината но на този етап го ползвам само на ток, спрял сам подаването на камината към него. Несъм извикал настройчик от сънсистем,за настроики за второто меню, реголирам е само по температура на вода. Завиших стайната от казаното от вас по темата. Молбата ми към вас е дали има някой настройки за моя тип камина, и да ми дадете съвет и мнение дали е по добре да извикам настройчик или аз да ги направя. Блаходаря ви предварително.
Здравейте и честита ви нова година.
Нов сам в форума , а и невеж така да се каже в настройките. Имам камина на бурнит от новия модел 23 kw. Етажа ми е 120 квадрата, без външна изолация със сменена дограма. Имам 87 броя ребра една лира, и боилер които сам вклучил кам камината но на този етап го ползвам само на ток, спрял сам подаването на камината към него. Несъм извикал настройчик от сънсистем,за настроики за второто меню, реголирам е само по температура на вода. Завиших стайната от казаното от вас по темата. Молбата ми към вас е дали има някой настройки за моя тип камина, и да ми дадете съвет и мнение дали е по добре да извикам настройчик или аз да ги направя. Блаходаря ви предварително.
datas написа:
sansches написа:
tysonlkr написа:
Влез в меню ТР 08 и виж параметър А14 - трябва да е зададен 0 "грешка деактивиран сензор за налягане"
Здравейте!Благодаря за съвета!
Бих искал да попитам,дали е нормално след 3часа,3 и половина часа работа на камината ,когато е достигнала и подържала зададената темп. в режим на модулация да влиза в режим в който показанията на темпаратурата да надвишава зададената примерно 65 гр. е зададенаа стига до 70 гр.и на 64 почва да гаснеи изгася,при достигане на 54гр.почава палене.Въпроса ми е дали това е правилно?Защото при всяко палене си замирисва.Това го прави при 1 и при 2 степен.
колега виж си в настройките за модулация tr1 c11 на колко ти е зададено мойто беше на 3 секунди намали го на 1.8 и и виж как е

Здравейте!За много години!Благодаря ви за отговорите!Имам един такъв въпрос:камината спря вече да ми гасне при достигене на зададената температура,това о постигнах като увуличих времето за модулация от 60 на 600 при мах 960,от тогава забелязвам че при работа от 4-5 часа започва да зацапмва яко стъклото,преди го зацапваше при 3-4 дена работа.Дали това е проблем и от какво се получава така?
Блогодаря ,предварително!
grants - специалист
Колега здравей , и при мен стъклото се зацапва след ден ползване някъде. Аз си го обеснявам , че когато работи на по ниска степен или степен модулация горенето е твърде слабо , за да издуха хубаво саждите и така се зацапва стъклото.

Нека и аз да питам , някой колега успя ли да настрой и подкара програматора са седмичното включване/изключване. Аз пробвах онзи ден , но безуспешно , дори повече прецака ми се отново переодичното почистване докато не изчистих всички дни.
Искам да я наглася да се гаси в 2:00 и да се пали в 6:00 , втория цикъл (може и без него) да се гаси в 13:00 и да се пали в 15:30.

Поздрави !
Koko_t - напреднал
grants написа:
Колега здравей , и при мен стъклото се зацапва след ден ползване някъде. Аз си го обеснявам , че когато работи на по ниска степен или степен модулация горенето е твърде слабо , за да издуха хубаво саждите и така се зацапва стъклото.

Нека и аз да питам , някой колега успя ли да настрой и подкара програматора са седмичното включване/изключване. Аз пробвах онзи ден , но безуспешно , дори повече прецака ми се отново переодичното почистване докато не изчистих всички дни.
Искам да я наглася да се гаси в 2:00 и да се пали в 6:00 , втория цикъл (може и без него) да се гаси в 13:00 и да се пали в 15:30.

Поздрави !
Здравей. Седмичното програмиране съм го направил на две камини 13 плюс и си работи. Няма никакви аномалии. Работи безотказно. Аз съм го нагласил 06.00-07.50 часа и 17.00-23.00 часа и си работи.
При теб понеже имаш часове в два дни трябва да нагласиш да така 15.30-23.59 на единия ден и на следващия 00.00-02.00. Така ще пали в 15.30 днес и ще се загаси в 02.00 утре. Опитай мисля, че няма да имяш проблеми.
k_marinov - специалист
Koko_t написа:
grants написа:
Колега здравей , и при мен стъклото се зацапва след ден ползване някъде. Аз си го обеснявам , че когато работи на по ниска степен или степен модулация горенето е твърде слабо , за да издуха хубаво саждите и така се зацапва стъклото.

Нека и аз да питам , някой колега успя ли да настрой и подкара програматора са седмичното включване/изключване. Аз пробвах онзи ден , но безуспешно , дори повече прецака ми се отново переодичното почистване докато не изчистих всички дни.
Искам да я наглася да се гаси в 2:00 и да се пали в 6:00 , втория цикъл (може и без него) да се гаси в 13:00 и да се пали в 15:30.

Поздрави !
Здравей. Седмичното програмиране съм го направил на две камини 13 плюс и си работи. Няма никакви аномалии. Работи безотказно. Аз съм го нагласил 06.00-07.50 часа и 17.00-23.00 часа и си работи.
При теб понеже имаш часове в два дни трябва да нагласиш да така 15.30-23.59 на единия ден и на следващия 00.00-02.00. Така ще пали в 15.30 днес и ще се загаси в 02.00 утре. Опитай мисля, че няма да имяш проблеми.
Благодаря, Колега!
Веднъж настроено, се повтаря за всяка седмица, нали? Надявам се да е така! Не можах да разбера с почистването какво ще се прави? Защо понякога се изпълнява, а понякога не?
Поздрави! :)
Koko_t - напреднал
Повтаря се ежедневно, както е настроено.почистването не работи по време на модулация. Програматора няма връзка с почистването. Ако камината е в постоянна модулация, няма да работи почистването.
grants - специалист
Koko_t написа:
Здравей. Седмичното програмиране съм го направил на две камини 13 плюс и си работи. Няма никакви аномалии. Работи безотказно. Аз съм го нагласил 06.00-07.50 часа и 17.00-23.00 часа и си работи.
При теб понеже имаш часове в два дни трябва да нагласиш да така 15.30-23.59 на единия ден и на следващия 00.00-02.00. Така ще пали в 15.30 днес и ще се загаси в 02.00 утре. Опитай мисля, че няма да имяш проблеми.
Благодаря за инфото колега , но май пак не ми е ясно как да си го направя по моето желание :lol: Ако ти е удобно пусни един телефон на ЛС да се чуем :partyman:

Поздрави !
k_marinov - специалист
Koko_t написа:
Повтаря се ежедневно, както е настроено.почистването не работи по време на модулация. Програматора няма връзка с почистването. Ако камината е в постоянна модулация, няма да работи почистването.
Благодаря, колега!
Ами нали целта е камината да работи само в модулация, та така да работи и най-икономично? Хм...защо тогава няма да се почиства?... и какво ще става?...ще се пълни сигурно горелката/паничката с пепел...
Koko_t - напреднал
k_marinov написа:
Koko_t написа:
Повтаря се ежедневно, както е настроено.почистването не работи по време на модулация. Програматора няма връзка с почистването. Ако камината е в постоянна модулация, няма да работи почистването.
Благодаря, колега!
Ами нали целта е камината да работи само в модулация, та така да работи и най-икономично? Хм...защо тогава няма да се почиства?... и какво ще става?...ще се пълни сигурно горелката/паничката с пепел...
Настойките в модулация са като на 1 степен. Можеш да намалиш времето за работа на шнека и да увеличиш времето между две подавания. Аз съм намалил подаването на пелети с 20% на всички степени. Камината работи почти постоянно на 2 степен с време на работа на шнека 1.4 секунди. Време между две подавания 11.5 секунди. Вентилатора е на 140 волта на 2 степен. С тези параметри имам разход чувал на 24 часа непрекъсната работа на камината или 625 грама на час. Поддържам температура в системата 58-62 градуса и в стайте 24-25 градуса.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: