• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
grants - специалист
Първия сезон на тази камина беше малко над 4 месеца , като едното чистене го направих някъде през Февруари месец , а 2рото беше ей сега лятото като подготвях инсталацията за новия сезон. И да чистенето е основно с разглабяне и през сервизните отвори.
Здравейте бурнити и аз да се включа в темата втора сезон караме със 25 kw .
Супер доволен но искам да попитам да ли някой знае какви настройки се правят специално за различните типове пелети / иглолистни , букови и дъбове /
nokoniko - специалист
Bivola_1 написа:
Здравейте бурнити и аз да се включа в темата втора сезон караме със 25 kw .
Супер доволен но искам да попитам да ли някой знае какви настройки се правят специално за различните типове пелети / иглолистни , букови и дъбове /
Какво отпляваш и колко квадрата? Каква температурата подържаш? Какъв ти е разхода? :rock:
Отоплявам етаж от къща без изолация 90 кв. -- 18 киловата система
Температура на водата 60 градуса -- тем. на стаята 24
разход сега през тези дни 25 кг . на 24 часа
а миналата година през най студените дни 3*15 кг
Също искам да питам дали някой е пробвал да гори гостилки от орехи в неговия бурнит :-D :-D
dradonov - напреднал
Днес камината ми въртеше вентилатора над 20мин преди да изгасне, иначе принципно ми изгасва след окололо 5мин някакви идеи защо се случва така?
Здравейте! Нов съм във форума, от 1 месец сме на камина Бърнит 25 кв. Първата вечер беше добре, но после започна да дава или Er 03, Er 04 и Er 12, най -често е Er 03, горелката се пълни със пепел, а понякога с пепел и неизгорели пелети до од.твора от където излизат пелетите, на какво може да се дължи това, през повечето време държим един прозорец отворен, задължително ли трябва да има отворен прозорец или врата или е нещо до настройките? Идва инсталатора, направи пелетите на -7, а вентилатора на 7 първата вечер беше добре не изгасна, но пък повече пелети изгоря, а ние не смеем да пипаме нищо по настройките, работи на 1ва степен, температурата на водата е настроена на 70 грауса
И аз съм със същия бурнит според мен настрои пелетите -3 и вентилатора -3
а водата я направи 50 градуса мисля че ще се оправи но все пак и някой друг може да каже .
benimm8808 - специалист
desislav8001 написа:
Здравейте! Нов съм във форума, от 1 месец сме на камина Бърнит 25 кв. Първата вечер беше добре, но после започна да дава или Er 03, Er 04 и Er 12, най -често е Er 03, горелката се пълни със пепел, а понякога с пепел и неизгорели пелети до од.твора от където излизат пелетите, на какво може да се дължи това, през повечето време държим един прозорец отворен, задължително ли трябва да има отворен прозорец или врата или е нещо до настройките? Идва инсталатора, направи пелетите на -7, а вентилатора на 7 първата вечер беше добре не изгасна, но пък повече пелети изгоря, а ние не смеем да пипаме нищо по настройките, работи на 1ва степен, температурата на водата е настроена на 70 грауса
Смени пелетите колега и пак пиши.
grants - специалист
Сложно е за отговор , общо взето ще ви кажа че с тея -3 , -4 и т.н. нищо не се променя или се променя , но в много малък диапазон който не би повлиял на неправилната работа на камината. Или извикайте инсталатора и не да отбие номера с намаляне от потребителското меню , ами с промяна на сервизните настройки. И тая работа не става за 5 или 10 минути , човека според мен трябва да следи целия горивен процес от запалването , до преминаването в установен режим , че до изгасването - грубо по моето виждане около 1-2-3 часа :lol:
Лошото при тези камини е , че масово инсталаторите които ги монтират си нямат и грам понятие от сервизните параметри и стойности , дават всичко на "дифолт" от книжката и пей сърце , да ама ако системата е преоразмерена примерно и отделно си задал някакви високи стойности се започва с грешки , гаснения , чуденки , питания по форуми и т.н.
Другия вариант е сваляте сервизната книжка от темата, четете , мислите и ще помагаме ако има нещо неясно.
Лично мое мнение обаче е , че човек не трябва да разбира от всичко , все пак камината струва не малко пари и човек очаква от една такава система безпроблемна работа във времето :|
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: