• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Колеги ,още в мига на закупуване на камината ,ако по най бързия начин не станете разбирачи по добри и от майстора -Тешко ви .(с добри чувства го казвам) :)
grants - специалист
Работата е ясна , ще си оправям проблема сам , звънях в Шумен и от сервиза ме убедиха че проблема със самопочистването се дължал на това , че не е направена профилактика от орторизирания сервиз :lol:
Мен ми идват няколко идеи на ум , но ще споделя ако открия решение на проблема.
Иначе вентилатора спира да духа щом Т на изх.газове стане 45гр , след като сте я изгасили.

Поздрави !
Raij - специалист
Мисля че има хистерезис и при Т° на изгорелите газове. И може би е същият както на водата, защото не намирам параметър. Настроена температура 50° на газовете и четири минути време за гасене, гаси на 47°. настроени 55° гаси 52°.
Последна промяна от Raij на ср окт 26, 2016 11:05 am, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
По подразбиране при палене щом температурата се покачи с 5 градуса се регистрира запалване ,и при гасене щом температурата спадне с 45-50 гр се прекратява вентилирането .или в момента на гасене ако температурата е била 100 всичко ще приключи като газовете спаднат до 50 гр ,това отнема 2-3 минути .
Raij - специалист
Как стигна до този извод. Я качи настройки.
grants - специалист
Работата върви към натурела :) Поне хората са с акъла си и винаги мога да се свържа с техниците им и да им обесня реалния проблем , а те да ми дадат адекватно решение , а не да ми се правят на големи меринджей да отговарят по "европейски" и накрая след 10мин по телефона да си останеш с неразрешен проблем.
benimm8808 - специалист
filmatoplo написа:
По подразбиране при палене щом температурата се покачи с 5 градуса се регистрира запалване ,и при гасене щом температурата спадне с 45-50 гр се прекратява вентилирането .или в момента на гасене ако температурата е била 100 всичко ще приключи като газовете спаднат до 50 гр ,това отнема 2-3 минути .
Филме при стария burnit не е така,ако настроя да спре вентилатора след една минута след като е влезнала в режим off,гасне точно след толкова без значение,че вътре все още има не изгорели пелети.Лично моята съм я направил да гасне на 3-та минута.
При новия burnit все още не мога да намеря алгоритъма на палене и гаснене,смисъл пробвал съм да я изгася и всеки път вентилатора спира различно.Но забелязах,че не следи зададената тем. на изходящите газове при изключване,който е настроен на 50гр.от инсталатора.
При тази камина по скоро ми се иска,да я настроя да не е включен нагревателя толкова дълго време при наличие на пламък.Уви на този етап нестава,по скоро аз не мога.
Поздрави.
Raij - специалист
benimm8808 написа:
filmatoplo написа:
По подразбиране при палене щом температурата се покачи с 5 градуса се регистрира запалване ,и при гасене щом температурата спадне с 45-50 гр се прекратява вентилирането .или в момента на гасене ако температурата е била 100 всичко ще приключи като газовете спаднат до 50 гр ,това отнема 2-3 минути .
Филме при стария burnit не е така,ако настроя да спре вентилатора след една минута след като е влезнала в режим off,гасне точно след толкова без значение,че вътре все още има не изгорели пелети.Лично моята съм я направил да гасне на 3-та минута.
При новия burnit все още не мога да намеря алгоритъма на палене и гаснене,смисъл пробвал съм да я изгася и всеки път вентилатора спира различно.Но забелязах,че не следи зададената тем. на изходящите газове при изключване,който е настроен на 50гр.от инсталатора.
При тази камина по скоро ми се иска,да я настроя да не е включен нагревателя толкова дълго време при наличие на пламък.Уви на този етап нестава,по скоро аз не мога.
Поздрави.
Benimm8808 гасенето и паленето се командват по време и Т° ( "и" а не "или") Колеги кажете при вас на А режим и зададени 55°, на 50° и на 51° на каква степен работи камината.
Raij - специалист
И Аз съм новобранец с едва един месец стаж с 13-та но от наученото до момента ми прави впечатление че някой хора пишат пълни глупости относно камината което ме дразни. То остави че ме дразни но подвеждат и останалите.
filmatoplo - майстор
:) Аз ли пиша глупости ,моята камина работи по този алгоритъм и цепи градуса .
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: