• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Raij - специалист
Колеги разберете едно, няколко са важните неща за правилно горене.
Външна температура.
Атмосверно налягане.
Чиста камина.
Качеството на пелетите.
Качествен комин.
Количеството кислород.
Подаването на пелети от шнека не е равномерно и от там непостоянство в пламака.
Обороти на вентилатора.
Помислете какво може да подобрите в вашата система. Сигорен съм че няма да има нито един който да тръгне от шнека. Grants трябва да се намерят оптималните настройки за 1ст. и модулация от там вече е лесно .
Последна промяна от Raij на ср окт 19, 2016 7:47 pm, променено общо 2 пъти.
grants - специалист
Аз не съм голям привърженик на степен Модулация , точно на тази камина по простата причина , че щом влезне в Модулация камината не прави периодичното самопочистване. Какво имам впредвид - камината се самопочиства през 40мин. да кажем минават тея 40мин. и ако камината е в модулация не се самопочиства , ако Т е паднала и работи на някоя степен да самопочиства се.
Аз съм избрал за мен режим на постоянна работа на 2 и 3 степен , като 2ра степен ми се явява един вид като степен модулация с ниски стойности , а вече 3та степен догонва ако Т на водата падне и то не рязко а постепенно. Така хем разхода е минимален , хем и работи периодичното самопочистване :wink:
Raij - специалист
grants написа:
Аз не съм голям привърженик на степен Модулация , точно на тази камина по простата причина , че щом влезне в Модулация камината не прави периодичното самопочистване. Какво имам впредвид - камината се самопочиства през 40мин. да кажем минават тея 40мин. и ако камината е в модулация не се самопочиства , ако Т е паднала и работи на някоя степен да самопочиства се.
Аз съм избрал за мен режим на постоянна работа на 2 и 3 степен , като 2ра степен ми се явява един вид като степен модулация с ниски стойности , а вече 3та степен догонва ако Т на водата падне и то не рязко а постепенно. Така хем разхода е минимален , хем и работи периодичното самопочистване :wink:
С бойлера няма да е така. Като се свърши топлата вода и в същото време отвори една или две глави по стаите.
Raij - специалист
Grants точно това съм написъл (оптималните настройки на първа степен) те са най-важните при затворени глави и загрят бойлер (в моя случаи спрян от електрониката когато е достигнал желаната Т° а тя е за момента 55°) Камината е настроена и тя на 55° за сега.
tysonlkr - специалист
Ето и настройките ми:
С01 - 2 U01 - 160
С02 - 2 U02 - 165
С03 - 0.7 U03 - 110
С04 - 0.9 U04 - 115
С05 - 1.3 U05 - 127
С06 - 2,1 U06 - 132
С07 - 3.5 U07 - 145

С11 - 0,8 U11 - 110

Самопочистването съм го дал T08 - 20. Пуснал съм я на степен А (ауто) и не влиза в модулация но пак забравя понякога да се самопочиства и се натрупват пелети в кошничката. Не мога да установя от къде идва проблема :x Взех да си мисля да не би да съм карък и да съм с дефектен контролер.

Я кажете каква трябва да е оптималната температура на изходящите газове? При мен са в диапазона 120 - 130, а в книжката пише 180 градуса - не са ли много?
benimm8808 - специалист
tysonlkr написа:

Я кажете каква трябва да е оптималната температура на изходящите газове? При мен са в диапазона 120 - 130, а в книжката пише 180 градуса - не са ли много?
Колега тва зависи само и единствено от подаването на пелети и въздух,нормално е да не качва големи градуси при положение,че си намалил фабричните насртойки за оптимизиране на разхода.Върни фабричните за проба и виж градусите.
Аз съм с 23 kW и на 5 степен такива са ми настройките,че повече от 115гр. не качва.На 1 и модулация около 70-80гр.
grants - специалист
Изходящите газове също много зависят и от това дали е почистена хубаво камината. Колкото по-задръстени са сервизните отвори толкова по-големи градуси ще имате на изходящите газове. При мен като влезне в установен режим градусите варират между 80 и 90.
vladostojanov - напреднал
tysonlkr написа:
Ето и настройките ми:
С01 - 2 U01 - 160
С02 - 2 U02 - 165
С03 - 0.7 U03 - 110
С04 - 0.9 U04 - 115
С05 - 1.3 U05 - 127
С06 - 2,1 U06 - 132
С07 - 3.5 U07 - 145

С11 - 0,8 U11 - 110

Самопочистването съм го дал T08 - 20. Пуснал съм я на степен А (ауто) и не влиза в модулация но пак забравя понякога да се самопочиства и се натрупват пелети в кошничката. Не мога да установя от къде идва проблема :x Взех да си мисля да не би да съм карък и да съм с дефектен контролер.

Я кажете каква трябва да е оптималната температура на изходящите газове? При мен са в диапазона 120 - 130, а в книжката пише 180 градуса - не са ли много?
tysonlkr, Какъв ти е разхода при тези настройки? За колко часа? Какво отопляваш, имаш ли термоглави, изолация?
Последна промяна от vladostojanov на ср окт 19, 2016 11:37 pm, променено общо 1 път.
Здравейте, искам да попитам нормално ли е камината(25кw) да не изключва? Достига до температура 78 градуса ,става адската жега и продължава да плюе пелети.
Raij - специалист
А случайно да знаеш какво става след тия 78° ?
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: