• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
grants - специалист
Да и на мен още от началото ми хрумна нещо подобно , защото преди цялата камера където гори огъня около стъклото и нагоре ставаше на един бяло-кафяв прах , който с прахусмукачката отдалече се изсмукваше. Сега са едни черни сажди навсякъде.
Отделно преди на ниската (2ра степен) пламъка едвам се виждаше от горелката , то направо си тлееше. Сега е висок сигурно една педя , но не е ярък и силен а един такъв блудкав .. никакъв :lol:

Относно кислорода , в стаята където е камината и взима въздух се проветрява всеки ден , в съседство е и кухнята където и там се отваря като се готви. Отделно всички врати в жилището са отворени и предполагам има от къде да си дърпа кислород , незнам поправете ме ако греша :?

Утре ще я изключвам за почистване и ще я разглобя за по-основно почистване. Ще снимам да има информация за останалите колеги.

Поздрави !
Здравейте, всички съфорумци!

Нов съм във форума, но съм много доволен от полезните съвети, който се споделят с другите хора.
Много ми харесва тази тема, особено заради това, че от няколко дни ми инсталираха пелетна камина Burnit comfor pm 25 plus.
Парната инсталация се намира в апартамент 85 кв. м., строен през 2013 г. , с много добра изолация и качествена дограма, като в апартамента не е живеено никога. Инсталацията представлява :
- панелен радиатор 600/1600 FERROLI
- панелен радиатор 600/1400 FERROLI
- панелен радиатор 600/1200 FERROLI
- панелен радиатор 600/1000 FERROLI
- лира 1200/400 (още не е монтирана)
- бойлер 100 л. неръждаем

Имам няколко питания свързани с пелетната система.
От както е инсталирана камината не спирала да работи( от 07.01.2015 г. с изключение на 4-5 часа). Това което ме притеснява в момента, въпреки че работи постоянно е, че в помещенията не може да стане по топло от 19-20 гр., въпреки че съм слагал камината докато съм в жилището да работи на 5 степен на 75 гр., а иначе я оставям на 65 гр. 3 степен през ноща и температурата в апартамента не е 23-24 гр. като на други хора , които са писали тук, въпреки че са настроили камината на по ниска температура. Също така рахода е около 30-35 кг за 24 часа, като вътре температурата варира между 16-19 гр., а би трябвало да е поне 23- 24 гр.
Трябва да спомена други подробности, имам около 6м кюнец с диаметър 80 мм., като 3,7 м. са хоризонтално разположени(въпреки че в книжката пише че не трябва да надвищават 3м.), та незнам дали има небходимата тяга за изгорелите газове. Също така все още не съм поставил врати в жилището( ще ги поставят другата седмица), да това е проблема с температурата в стаите, все още не съм положил и подовите настилки ( 12мм ламинат + 5 мм XPS подложки, в коридора гранитогрес). Дали ще се покачи тогава стайната температура, като завърша с ремонтните дейности.
Също така искам да питам за инсталационното меню, как се влиза че като дам P2+P4 продължително излиза това потребителското меню., и как се въвежда паролата ( видях на наколко поста че е 0000, но каккак се въвежда).

Благодаря предварително на всички предварително!

Поздрави!
Koko_t - напреднал
momohacer написа:
Здравейте, всички съфорумци!

Нов съм във форума, но съм много доволен от полезните съвети, който се споделят с другите хора.
Много ми харесва тази тема, особено заради това, че от няколко дни ми инсталираха пелетна камина Burnit comfor pm 25 plus.
Парната инсталация се намира в апартамент 85 кв. м., строен през 2013 г. , с много добра изолация и качествена дограма, като в апартамента не е живеено никога. Инсталацията представлява :
- панелен радиатор 600/1600 FERROLI
- панелен радиатор 600/1400 FERROLI
- панелен радиатор 600/1200 FERROLI
- панелен радиатор 600/1000 FERROLI
- лира 1200/400 (още не е монтирана)
- бойлер 100 л. неръждаем

Имам няколко питания свързани с пелетната система.
От както е инсталирана камината не спирала да работи( от 07.01.2015 г. с изключение на 4-5 часа). Това което ме притеснява в момента, въпреки че работи постоянно е, че в помещенията не може да стане по топло от 19-20 гр., въпреки че съм слагал камината докато съм в жилището да работи на 5 степен на 75 гр., а иначе я оставям на 65 гр. 3 степен през ноща и температурата в апартамента не е 23-24 гр. като на други хора , които са писали тук, въпреки че са настроили камината на по ниска температура. Също така рахода е около 30-35 кг за 24 часа, като вътре температурата варира между 16-19 гр., а би трябвало да е поне 23- 24 гр.
Трябва да спомена други подробности, имам около 6м кюнец с диаметър 80 мм., като 3,7 м. са хоризонтално разположени(въпреки че в книжката пише че не трябва да надвищават 3м.), та незнам дали има небходимата тяга за изгорелите газове. Също така все още не съм поставил врати в жилището( ще ги поставят другата седмица), да това е проблема с температурата в стаите, все още не съм положил и подовите настилки ( 12мм ламинат + 5 мм XPS подложки, в коридора гранитогрес). Дали ще се покачи тогава стайната температура, като завърша с ремонтните дейности.
Също така искам да питам за инсталационното меню, как се влиза че като дам P2+P4 продължително излиза това потребителското меню., и как се въвежда паролата ( видях на наколко поста че е 0000, но каккак се въвежда).

Благодаря предварително на всички предварително!

Поздрави!
Нормално е да ти е студено. Сам пишеш, че в апартамента не е живяно. Стените са студени. Слуд няколко дни като се темперира жилището ще спадне и разхода, и температурата ще се повиши. Вратите не са проблем. В къщи врати не се затварят/ малкото човече щъка навсякъде/ и е 24-25 гр. Виж под теб и над теб дали живее някой. Ако в съседните жилища не се отоплява ще бяга много от топлината. Сложи изолация на таваните и ефекта ще е осезаем. Четирите нули ги въвеждаш с бутона за степените, този с пламъка. В меню Tpar
andy_forresite - майстор
Видят ми се слабички тези радиатори. Идват приблизително на 12,5 киловата заедно с лирата, бойлерът не знам колко се ползва..., но при 60° на влизащата в тях вода топлят като ~6 киловата. Все едно да включиш две печки ДИана на четири (3 kw) eдната и кога ще се "отвърнат" тези стаи? Затова не може да стопли до 23-24 за това малко време. То ще стане, но след два, най-много три дни.
Радиаторната мощ с твоята изолация е идеална за денонощна работа на камината, с изключение на почивката за профилактика.
Коминът щеше да е по-добре да е 100 мм с тази хоризонтална тръба. Аз нямам такава камина за да знам как се държи, но се опитвам да ти помогна в изясняването на някои от поставените от теб въпроси :)
grants - специалист
Колеги ето малко полезна информация за нашите модели

Почистване на камина BURNit PM Comfort plus 13/25 kW

Хубаво е да си подготвите черен термоустойчив силикон , преди да започнете почистването.
Първо трябва да свалим задния капак , големия и да отвием само видиите на долното по-малкото капаче.
Изображение

Второ махаме горните два капака - декоративния на който е и капака на бункера (развива се с шестограм) и долния под него той е хванат с видии
Изображение
Изображение

Трето демонтораме страничните капаци и камината заприличва на тази от 1вата снимка :lol:
Вече имаме достъп от 3те отвора , който трябва да се почистят. Имаме по един на ляво и отдясно в доланта част (захванат с болтчета) и един отгоре хванат с болтове.
Изображение

После развиваме болтовете и откъртваме капака , който е залепен със силикон.Горния се маха трудно , защото е омазан яко !
Изображение

И горния
Изображение

Отстрани гледката е малко грозна :lol: При мен е резултат от максимум 40 чувалчета :?
После следва да почистим горните отвори с някоя телена четка
Изображение

Чистим след това долните отвори от двете страни , трябва долните секции да ходят една към друга , а по средата е вече изхода към вентилартора и големия домоотвод. Като идея мога да дам да почистите хубаво единия край и от него да пъхнете тръбата и да осмучете другия край , защото остават едни ъгълчета натрупани с прах. Особенно при мен камината е залепена от десния край до стената и е много трудно да направиш нещо там.
Изображение

Чистим колкото може стария силикон , омазваме отворите по крайщата за да уплътнява добре и следва затваряне.
Изображение
Изображение

Няма да изпадам в подробности около самите сглобки на камината , защото видях доста абсурди :axe: Всичко си го обеснявам и с ниската цена , на която се предлагат тея камини. Просто ако бяха вложили едни 20% повече както в проектиране , така и в изпълнение биха спечелили още повече клиенти и добри отзиви :)

При мен проблема май беше комплексен и кофти пелети и задръстени димоотводи. Сега вече всико е наред :partyman:

Ще се радвам колегите , които ползват същата или по-стария модел да споделят мнение на колко време извършват тази манипулация. Предполагам че моето задръстване се дължи от по-кофти пелети - позлвам Смолянски иглолистни - 300лв/т.
Дано съм бил полезен , поздрави !
Благодаря за отговорите, които получих.
Каква трябва да е мощността на радиаторите за 85 кв. жилище.
Днес Т беше 20 гр. в жилището като работеше, постоянно на AUTO на 58 гр. Направих настройките,които са описани от книжката за 25 KW камина, и ми се струва по добре. Може ли някой да посочи по оптимални параментри от тези които са в книжката, още не мога да рабера по температура на водата ли ми е настроена камината или има стаен датчик( ако има ще съм благодарен ако някой ми каже къде точно се намира). Ще прочета по подробно предищните постове все пак да видя какви са параметрите на хора със същата камина.
А относно кюнеца , имам 370 см хоризонтална линия 2 м. вертикална на 80 мм. диаметър, и влиза в коминното тяло.
Днес говорих с инсталатора и ми каза, че това няма особено значение, понеже тягата може да се увеличи като се увеличи вентилатора,
Също така нямам изведена тръба за свеж въздух а го взима от 40 кв. м. стая, това достатъчноли е.

А и едно питане за пелети какви трябва да са, знам че трябва да са клас А1, за сега съм взел за проба два вида едни много малки , направо като леща , а другите са по големи окло 2 - 3 см. Дайте някави насоки(производител, качества и т.н.).
fbr - майстор
grants написа:
Всичко си го обеснявам и с ниската цена , на която се предлагат тея камини. Просто ако бяха вложили едни 20% повече както в проектиране , така и в изпълнение биха спечелили още повече клиенти и добри отзиви :)
И каква е тая цена, че като я гледам тая камина, има вид на изработена от ученици в час по трудово обучение. И не може на всяко чистене да купуваме тубичка силикон, това е някакво недоразумение.
grants - специалист
Колеги някой , който кара с режим на модулация може ли да пробва нещо. Вместо в режим модулация да ползва степнтта за модулация С11/U11 , да ползва Степен 1 С03/U03. Това става от менюто ТР08 - параметър А06 0.

Интересно ми е дали каминката ще се самопочиства когато е на ниската степен в модулация С03/U03 защото при С11/U11 не го прави.

Поздрави !
Koko_t - напреднал
grants написа:
Колеги някой , който кара с режим на модулация може ли да пробва нещо. Вместо в режим модулация да ползва степнтта за модулация С11/U11 , да ползва Степен 1 С03/U03. Това става от менюто ТР08 - параметър А06 0.

Интересно ми е дали каминката ще се самопочиства когато е на ниската степен в модулация С03/U03 защото при С11/U11 не го прави.

Поздрави !

Не се самопочиства. Пробвано !
Orion - специалист
Така е. Не се самопочиства, ползва само настройките на първата степен, но така или иначе отчита че е в модулация. По тази причина аз лично смятам че е по добре да си ползваме С11/U11 за да имаме още 5 степени...

Поздрави!
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: