• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tysonlkr - специалист
Пускам нова тема за настройките на новия модел камини поради голямата разлика в контролерите и настройките.

Аз съм със стандартните настройки, но нещо не ми харесва работата на камината.

От потребителското меню съм задал зареждането на пелетите на -7 и пак при по продължителна работа в кошничката се струпват много пелети.

Не знам от къде идва проблемът със препълването на кошничката при по продължителна работа?

Незнам дали си въобразявам, но като работи повече часове над 7 часа ми се струва, че забравя да се прочиства. Зададено ми е да се почиства на 60 минути по 20 сек.

Изчетох няколко пъти ръководството, но не разбрах какви трябва да са настройките на "менютата" при положение, че нямам стаен термостат?

Не ми е ясна степента на работа А-автоматичен :? Аз си го обяснявах така в зависимост от разликата между зададената температура и желаната контролера си избира на коя степен да работи. Но коя температура се следи при положение, че няма стаен термостат?

Ще се радвам да споделяме опит тук и на мненията от препатили с въпросния модел.
jabata - специалист
Като няма стаен термостат, ще модулира по температура на водата. Ако си задал например 65 градуса, до някаква температура (например 55) ще кара на максимална, после ще свали с една степен, ако вдигне още няколко градуса ще свали с още една, и така докато стигне на минимум, или не задържи на някаква температура и някаква мощност. Като разликата (кога да започне да модулира също трябва да се задава някъде в менютата) но вероятно това е само с код за достъп.
Това което си дал -7 за пелетите, това са така наречените финни настройки, които са достъпни за потребителя. Иначе има и груби, които са достъпни само с код за достъп. Така че, за да промениш това, ти трябва кода за достъп който имат оторизираните техници, които правят настройката.
Иначе няма начин да не включва почистването. Когато включи почистването, вентилатора ще работи на по-високи обороти, и няма как да не разбереш. Иначе за самата камина, като цяло няма разлика дали работи един, два или 10 часа. Контролера си има таймер, и си следи нещата. Ако случайно нещо не е наред и след по-дълга работа почва да грее, тогава това ще се отрази и на другите неща.
Ще съм приятно изненадан, ако някой знае как да се постави на тия камини външен стаен термостат със седмичен програматор?!?
plastkomfort - специалист
Кода е 0000.
Мой познат имаше същия проблем с задръстване и направи почистването през 20 минути и сега е ок.
k_marinov - специалист
Здравейте, Бурнити! :yawinkle: На всички пожелавам топла зима, даже и да имаме някакви проблеми или недостатъци в отоплението! Това обръщение го срещнах някъде по постовете и ми направи впечатление, защото е закачливо..., нали? Та....отскоро и аз съм един вид Бурнит, собственик на камина Бурнит комфорт 25, и ще започвам да се отоплявам с нея. До сега съм се отоплявал с котле и трябваше само да се свърже камината към готовата отоплителна инсталация. Камината превишава по мощност котлето, с което се отоплявах до сега, а и предлага автоматично управление на отоплителния процес, така че се надявам на по-качествено във всички отношения, отопление, а за това дали и до колко ще е по-икономично, ще разказвам... :o ...Искам първо да попитам, има ли някой книжка на тази камина или подробно описание на български-нещо като сервизно ръководство или подобно? Много моля и благодаря предварително на всеки , който може да сподели нещо по темата! Някаква сервизна инструкция или документация, откъдето да се види какви параметри са зададени за различните режими на работа? Има ли код, какъв е той, и как се процедира за да се влезе в системни менюта, в които да може да се разгледат и откъдето да може да се променят параметрите...например:
1. Искам да си направя модулацията на камината да е между 65 и 70 градуса. /сега тя е между 60 и 70 градуса/. Когато включа камината/тя работи на 5-а степен, защото е голяма отоплителната инсталация/ и загрява водата до 70 градуса/толкова е настроена/. Когато температурата на водата достигне 70 градуса, влиза в модулация. Така започва да модулира, като намаля горенето си, но температурата на водата пада много...чак до 60 градуса и чак тогава засилва отново. Искам да направя този интервал по-малък, за да се ускори първоначалното затопляне на помещенията.
2. Искам да разбера при колко градуса се включва циркулационната помпа и как може да се промени тази температура.
3. Искам да разбера как да управлявам камината дистанционно/ не с дистанционното устройство в комплект с камината, а чрез SMS или най-вече ако мога да я достъпвам по интернет/ Ако някой го е правил или знае как да се направи, да разказва с подробности! =D>
4. Искам да разбера по какво да съдя дали горивния процес е оптимален и в същото време максимално ефективен и икономичен. Само с увеличаване или намаляне на пелетите и въздуха / в интервала от -7 до +7 /, ли можем да коригираме горивния процес, или има и други варианти? На първо време имам много да я наблюдавам и анализирам, и ще съпоставям това с мненията и съветите дадени от вас във форума.
Не искам да коментирам така наречените "инсталатори", които само пускат камината и ако тя запали и погори малко без да даде грешка, бързат да счетат работата за приключена и да офейкат. Няма коментар, няма инструкции за това какво е хубаво и какво не, за работата и подръжката на камината. Ще очаквам вашите коментари и съвети! С пожелания за успешен ден и приятни почивни дни! :yawinkle:
Красимир, 0878646101
k_marinov - специалист
plastkomfort написа:
Кода е 0000.
Мой познат имаше същия проблем с задръстване и направи почистването през 20 минути и сега е ок.
Здравей колега! Къде и как се въвежда този код? Какво показание излиза на дисплеите и по какво да се ориентираме къде се намираме и какво правиме? То и на всяка SIM карта първоначалния PIN е четири нули, нали?
grants - специалист
Колеги здравейте . Първо качвам линк към сервизната книжка на новите камини , да няма само постоянно запитвания из темата
:down2:
BURNit PM Comfort plus 13/25 Service Manual

Влизането в инсталаторското меню става като задържите бутоните P2 и P4 , а след това избирате TPAr. Паролата при мен е 0000 , гледам и други колеги са влезнали успешно със същата парола :) Общо взето всичко си пише в Manual-a за каминката.

Сега аз имам питане това са ми настройките(оградените с кръгче) за включване на менютата TP08
Изображение

Няколко пъти срещнах мнения в другата тема , че новата камина нямала стаен термостат , но след изчитането на настройките няколко пъти все си оставам с мисълтта , че новите Бърнити си имат стаен термостат.
Та идеята ми е да разкарам стаиния термостат от менюто и да направя камината да модулира само по температурата на водата.
Ако го изключа от опцията А19 с "0" дали показанията му още ще се взимат някъде из менютата :?:
От потребителското меню като влезна в Термостати - TErN зададената му температура е 40 градуса , което ще рече че винаги ще модулира по вода.
Притеснява ме , че каминакта ми е в ъгъла и като работи повечко и става доста топло около нея и показанията на стаиния й термостат ще бъдат грешни.

Другото ми питане е за AUX , какво представлява той ?

Поздрави !
k_marinov - специалист
grants написа:
Колеги здравейте . Първо качвам линк към сервизната книжка на новите камини , да няма само постоянно запитвания из темата
:down2:
BURNit PM Comfort plus 13/25 Service Manual

Влизането в инсталаторското меню става като задържите бутоните P2 и P4 , а след това избирате TPAr. Паролата при мен е 0000 , гледам и други колеги са влезнали успешно със същата парола :) Общо взето всичко си пише в Manual-a за каминката.

Сега аз имам питане това са ми настройките(оградените с кръгче) за включване на менютата TP08
Изображение

Няколко пъти срещнах мнения в другата тема , че новата камина нямала стаен термостат , но след изчитането на настройките няколко пъти все си оставам с мисълтта , че новите Бърнити си имат стаен термостат.
Та идеята ми е да разкарам стаиния термостат от менюто и да направя камината да модулира само по температурата на водата.
Ако го изключа от опцията А19 с "0" дали показанията му още ще се взимат някъде из менютата :?:
От потребителското меню като влезна в Термостати - TErN зададената му температура е 40 градуса , което ще рече че винаги ще модулира по вода.
Притеснява ме , че каминакта ми е в ъгъла и като работи повечко и става доста топло около нея и показанията на стаиния й термостат ще бъдат грешни.

Другото ми питане е за AUX , какво представлява той ?

Поздрави !
Колега здравей! Благодаря много за разяснението на пътя по който се стига до техническите параметри! Отскоро имам камината и все още я наблюдавам и вадя изводи. При мен, като стигнах до техническите параметри и ми се индицира ----, се шашнах какво трябва да пиша и излязох! :o Сигурно там се задават тези четири нули?! И като се влезе там ли се разлистват с Р3 и Р4 различните подменюта със съответните параметри? За стайния термостат, и аз останах с впечатлението че го има, и че камината може да се управлява или по него или по температурата на водата. При мен стайния термостат е настроен също на някаква висока температура/недостижима при нормални условия, за да може да се управлява камината само по температура на водата. Така че, ако се притесняваш, че ще се постигне, мисля ако я увеличиш до край ще е разумно, защото никога няма да я постигне и ще продължи да си се управлява само по темп. на водата...Аз все още разглеждам менютата на моята и стойностите на параметрите в тях. Искам да им свикна доколкото мога и да позапомня реда им, за да ми е по-спокойно...Искам да си ги обясня, доколкото мога и чак тогава да реша, има ли смисъл и какво да променям в тях! Имам чувството, че използвам камината на цялата и мощност, защото при мен тя трябва да работи почти постоянно на 5-а степен докато стопли /около 5-6 часа е с по висок разход/ и чак тогава я превключвам на автоматичен режим /така забелязвам, че разходът и се намаля/. Иначе, ако още от началото е на автоматичен режим затопля много бавно. Налага се и да и вдигам малко температурата от 70/на толкова е настроена/ на 72 градуса за да се позадържа малко повече на по-висока температура, че иначе пада до 60 градуса, преди пак да започне да кача! Това не ми харесва/незнам от къде да го намаля този голям хистерезис от 10 градуса, на 5 градуса/ До сега съм изгорил само около 20 чувалчета и до тук съм доволен и като работа, и като разход на пелети. Да не пропусна да питам: Винаги ли зареждате ръчно пелети преди да я стартирате? Защото аз не зареждам ръчно пелети в началото и пак си пали нормално и се разгаря нормално...Циркулационната помпа при мен включва при достигане при загряване на 55 градуса и след завъртане и спадане на температурата на 52 градуса изключва. Така изчаква загряване до 55 и пак включва. Когато, като цяло темп. на водата е над 55 градуса, си върти естествено постоянно. Искам и там да пипна и да я направя да включва около 50 и да изключва около 45 градуса, но ....засега търся от къде се прави това?! :o :yawinkle:
Поздрави!
grants - специалист
Здравей колега , съжелявам за късния отговор но нещо съм пропуснал че има отговор в темата за нашите печки :)
Така 1во да обесня малко за самата конструкция на печката , вчера си поиграх да я разглобя и да видя какво има вътре. Та стаен термостат си има самата камина и е изведен на десния край навит в щуцер. Принципно има характеристики за него та можеш този вградения да го откачиш и да си изведеш друг на негово място някъде по-далечко от камината. датчика за пелети също отсъства.
Хубаво е да кажеш какви мощности си инсталирал на каминката и какво е жилището - изолация, дограма .. :wink:
При мен имам 2х 1600х500 , 1х 1800х600 , 3х 600х600. Големите радиатори са с термоглави , като единия е изключен , другия е на максимална степен а третия радиатор който е в хола с камината заедно е на 3та степен.
Та от 2 дена съм я запалил и се опитвам да я настроя. Термостата съм го нагласил на максималната температура - 40 градуса и в момента се управлява само по вода.
От това което видях разбрах следното - ако я настроиш на някоя степен (примерно 4та) работи само на нея докато не стигне зададената температура (примерно 60гр.). След това минава в режим на модулация и ползва стойностите зададени за режима на модулация. Аз ги бях занижил доста и след 5-6 минутки в модулация температурата падаше от 60 на 52 и се включваше директно на максималната степен която си задал и така пак до 60 и се заформяше един цикъл , който не ми хареса.
Сега ползвам Автоматичния режим и мисля , че работи вече оптимално. Там задаваш хистерезис , за да може примерно 5-6 градуса преди зададената температура да започне да смъква степените. Сега съм задал 53 градуса , след 2-3 часа работа като затопли горе долу всичко и се стабилизира температурата поддържа 50-51 градуса. На 50 градуса работи на 3та степен , на 51 градуса е на 2ра степен (чудно ми е че не стига зададените 53 , но не е голяма драма) :wink:
Та в този режим днес от 11 часа до 18 часа изгори между 5.5 и 6кг , което се пада около 0.8~0.9кг/ч
Работи примерно 20 минути на 3та степен и вдигни 51 градуса , минава на 2ра степен пак работи около 20 минути и като падне на 50 градуса минава на 3та степен.
Помпата ми включва на 45 градуса , и не никога не зареждам ръчно пелети :wink:
Ако има нещо питай , ще помагам с каквото мога , може и по телефона да се чуем ако има зор :lol:
Поздрави ! :partyman:
Здравейте! Инсталираха ми 25кв ПМ-комфорт+ . тъй като по изчисления са ни нужни 17-18кв.По мои изчисления радиатори са 12кв. ,но може и да греша тъй като имахме стара инсталация и беше нужно да се преправи...Та радиаторите са:60/1200/22-2,6кв+ 60/1600/22-3,5кв.+ 60/1200/22-2,6кв.+50/1600/22-3кв. +лира баня 500вата.Играх си с настройките,но само тези които бяха по-ясно обяснени...в момента ми гори 1,5кг пелети-иглолистни от село Марица - Самоков ,а температурата навън е от 7 до -2 градуса,а беше и по-топло.Пусканетона пелети е на -7,а вентилатора е на -5...След като загрее печката работи на 2-ра или 3-та степен...разликата между температурата на водата и изгорелите газове е около 30 градуса.Инсталатора го чакам от 2 седмици,даже не е заверил гаранцията въпреки че е с 10 дена по-рано от деня на доставката,тъй като е познат на жената,а тука в Самоков "майсторите" са много "СЕРИОЗНИ" ...Моля да ми пратите инструкцията,но не тази преведената книжка която имам и съм я чел 10 пъти...Доста неясно написана...Незнам как да настроя камината да моделира по вода...също не мисля че имам стаен термостат ,но дойде ли инсталатора ще го разстрелям от въпроси.Та пак Моля да ми пратите инструкцията на ceco_patkan@abv.bg !!! Благодаря !!!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: