• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
toto1221 написа:
а как да се оправя с това,комина ли да изчистя, и моля погледнете настройките ми защо разхода все още е голям с толкова занижени настройки да не бъркам нещо аз. минимално време за работа на шнека 00.10 ли трябва да е или там бъркам,,,сега си правя експерименти
намалих е на първа степен 0,3 и пак държи този градус 51-55 това възможно ли е а разходът си остава голям
Нямам такава камина ,за да препоръчвам настройки. Изразих само мнение.
Не опитвай да копираш чужди настройки. При висока т. на димните газове,намаляй по малко само подавания въздух. Прегледай клипчета , за да се ориентираш за това , какъв да е пламъка. За оптимално горене, кислород към гориво е някаква константа. Всяка отоплителна система е различна и трябва да разбереш какво иска твоята. С тази камина можеш да се доближаваш до оптимални настройки, като с променящи се условия ще трябва да я манипулираш.
toto1221 - специалист
a06 pri tp 08- 0001,,,,,,оборотите на вентилатора и на шнека са.
1-пелети-00.20-обороти вентилатор-1150
2-пелети-01.20-обороти вентилатор-1350
3-пелети-01.60-обороти вентилатор-1450
4-пелети-02.70-обороти вентилатор-1550
5 -пелети-04.00-обороти вентилатор-1750
c11 модулация-пелети-00.20-обороти вентилатор-1200
оставил съм е на степен 1 и вече работи 24 часа темп. на водата 51-55 градуса,много малък пламък но не гасне
темп. на изгорелите газове 130-140 ,,разход за 24 часа 20-22 килограма.
пробвах и с настройка на 1 степен пелети 00.10-обороти вентилатор 1150 ,,пламък пак имах оставих е за около 4 часа така ,но темп. на водата варираше между 38 и 42 градуса което смятам че не ме устройва.
станах шперц и аз по тази камина така че ако има нещо питайте,ако го знам ще ви отговоря
toto1221 - специалист
a06 pri tp 08- 0001,,,,,,оборотите на вентилатора и на шнека са.
1-пелети-00.20-обороти вентилатор-1150
2-пелети-01.20-обороти вентилатор-1350
3-пелети-01.60-обороти вентилатор-1450
4-пелети-02.70-обороти вентилатор-1550
5 -пелети-04.00-обороти вентилатор-1750
c11 модулация-пелети-00.20-обороти вентилатор-1200
оставил съм е на степен 1 и вече работи 24 часа темп. на водата 51-55 градуса,много малък пламък но не гасне
темп. на изгорелите газове 130-140 ,,разход за 24 часа 20-22 килограма.
пробвах и с настройка на 1 степен пелети 00.10-обороти вентилатор 1150 ,,пламък пак имах оставих е за около 4 часа така ,но темп. на водата варираше между 38 и 42 градуса което смятам че не ме устройва.
станах шперц и аз по тази камина така че ако има нещо питайте,ако го знам ще ви отговоря
То така излиза , че топлото не остава в къщата а излита през комина.Почти няма пламък , а комина горещ?!!
Веднага проверка на термометъра или сензора на изхода на камината.
toto1221 написа:
a06 pri tp 08- 0001,,,,,,оборотите на вентилатора и на шнека са.
1-пелети-00.20-обороти вентилатор-1150
2-пелети-01.20-обороти вентилатор-1350
3-пелети-01.60-обороти вентилатор-1450
4-пелети-02.70-обороти вентилатор-1550
5 -пелети-04.00-обороти вентилатор-1750
c11 модулация-пелети-00.20-обороти вентилатор-1200
оставил съм е на степен 1 и вече работи 24 часа темп. на водата 51-55 градуса,много малък пламък но не гасне
темп. на изгорелите газове 130-140 ,,разход за 24 часа 20-22 килограма.
пробвах и с настройка на 1 степен пелети 00.10-обороти вентилатор 1150 ,,пламък пак имах оставих е за около 4 часа така ,но темп. на водата варираше между 38 и 42 градуса което смятам че не ме устройва.
станах шперц и аз по тази камина така че ако има нещо питайте,ако го знам ще ви отговоря
Много добре си се справил с настройките, дай някакъв съвет как да настроя моята , както по горе писах сега работи постоянно в модулация и не може да излезе. Кой настройки са важни за да ми гори добре камината , искам около 24- 25 гр. стайна температура, горе долу водата да е 60- 65 гр. Камината е burnit comfort pm 25 kw
grants - специалист
Колега @toto здравей :)
Като гледам как са нещата при теб мисля , че има нещо генерално сбъркано :? Не може с такова малко време от 0.2 секунди да постигаш 120 градуса на изходящитв газове и 55гр на водата , просто е невъзможно особенно с по-големия модел. Само ще ти кажа че при мен работи с време от 0.6 секунди пак 1100 оборота като температурата кяото държи е 48 градуса и около 76 на изходящите газове , на 2 метра от камината димоотвода си е направо хладен. Пламък аз нямам просто се вижда че нещо тлее в кошничката на горелката.

Първото което ми идва на ума е да си отвориш и почистиш камината основно , на предишната страница съм написал точно и ясно как става. Ако са ти задръстени димоотводните пътища нормално Т на изходящите газове да е толкова голяма като се има предвид къде е термодатчика. Но пак остава пълна мистерия как с време от 0.2 секунди подържаш 55 градуса на водата. Я провери в менюто TP 01 параметър Р05 колко е , това е горивния цикъл т.е. през колко секунди се пуска шнека , а това 0.2 секунди при теб е за колко време се пуска шнека :wink: При мен е 11 секунди , заводски е на 10.
Комина ти как е , сигурен ли си че прави хубава тяга , димоотводите да не си ги монтирал с грешен наклон , откачи и премери 2та датчика на пинове 19 и 20 / 15 и 16 :?

Дано съм помогнал поне малко с някаква полезна инфорамция , ако имаш въпроси насреща съм :)

Поздрави !
toto1221 - специалист
горивния ми цикъл е през 11 секунди,,за тягата на комина не знам може и да няма хубава тяга ,а димоотводната тръба ми е гофре което влиза в камината след това една педя на горе и влиза в комина директно.
днеска сутринта ми отказа шнека викам нещо да не се е задръстил махнах пелетите в бункера изчистих го ама пак не става не пуска нито една пелетка сега ще звъня на сервиза да идва и ще пиша от какво е било
grants - специалист
Кажи им да я пробвате , и да я тестват. Не може през 11 секунди да се пуска шнека по 0.2 секунди и да ти държи 55градуса на водата , отделно и такива високи температури на изходящите газове.
Колко пелети си изгорил до сега ?
k_marinov - специалист
Здравейте, Колеги!
Моля някой да сподели, ако знае подробности за контролера на Камина Бурнит Комфорт 25 плюс? Някакви обозначения на платката, модел или вид процесор, чипове? Какви букси има /ако има/ по платката? Използвал ли е някой и другия вход за термостат и как го е използвал? Изпробвал ли е някой входа на контролера AUX и за какво го е използвал? Предварително благодаря на всеки, който сподели някакъв опит и резултати с този контролер!
Поздрави! :)
grants - специалист
k_marinov написа:
Здравейте, Колеги!
Моля някой да сподели, ако знае подробности за контролера на Камина Бурнит Комфорт 25 плюс? Някакви обозначения на платката, модел или вид процесор, чипове? Какви букси има /ако има/ по платката? Използвал ли е някой и другия вход за термостат и как го е използвал? Изпробвал ли е някой входа на контролера AUX и за какво го е използвал? Предварително благодаря на всеки, който сподели някакъв опит и резултати с този контролер!
Поздрави! :)
Колега здравей . За модела на самия контролер не обърнах внимание , нито пък за чиповете по него , но огледах какво има навързано по него. Като цяло има 3 датчика - този за Т на водата (изходи 19 и 20) , Т на изгорелите газове (изходи 15 и 16) и датчика за стайния термостат на камината (изходи 17 и 18). Има разбира се авариен термостат и пресостат. Датчици за пелети и налягане няма. Енкодера е на самия вентилатор. Има разбира се и изход за връзка към модем. За Аукс входа мисля , че бяхме коментирали с някой колега по назад в темата.
При следващото основно почистване ще обърна внимание на модела на самия контролер да видим дали не може да изкопчим нещо отгоре :lol: Но като цяло според мен си има напълно всички функции , които трябват за една такава пелетна камина , отделно има доста разширени опции в инсталаторското меню за една найстина добра настройка. Ако искаш да ползваш стайния термостат е удачно да купиш същия термистор и да го удължил до някое адекватно място в помещението :wink:
Мислех за контролер Натурела , но като огледах какво предлага не е нещо кой знай какво повече от нашите контролери , верно има някоя и друга екстра в повече , но като нямаш накачен интерфейс по камината няма и голям смисъл от него. Трябва да си играеш да прекарваш датчици и т.н. което за мен е просто безмислено.
Като забележка на самото програмиране мога да отбележа , че когато камината е в режим на модулация тя не се самопочиства :?

Поздрави !
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: