• 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
elmarr - специалист
Имам Burnit comfort 25+,как мога да намаля първоначалното пълнене с пелети,защото чак препълва кошничката.В кое подменю се влиза.Помогнете с примерни настройки за работа на камината.Не мога да я смъкна под 30кг за 24ч работа.В най студените дни стига 30кг,при 60 градуса на камината,на автоматичен режим.Отоплявам 70 кв апартамен,2ет,тухлен без външна изолация,със сменена дограма и 2см изолация на тавана,изцяло северен-КРАЕН.Няма никой под мен да ме топли.
ivo_steel - специалист
elmarr написа:
Имам Burnit comfort 25+,как мога да намаля първоначалното пълнене с пелети,защото чак препълва кошничката.В кое подменю се влиза.Помогнете с примерни настройки за работа на камината.Не мога да я смъкна под 30кг за 24ч работа.В най студените дни стига 30кг,при 60 градуса на камината,на автоматичен режим.Отоплявам 70 кв апартамен,2ет,тухлен без външна изолация,със сменена дограма и 2см изолация на тавана,изцяло северен-КРАЕН.Няма никой под мен да ме топли.
Здравей , колега ! Първоначалното пълнене се променя от меню TP05 , T03(време за зареждане преди запалване) .Един съвет - пусни си автоматично пълнене и засечи за колко секунди пелетите в кошницата стигат до нивото на запалката и задай това време в менюто което ти казах !
Относно разхода , мисля че няма какво повече да желаеш ... според мен при тези обстоятелства ,няма да можеш да го смъкнеш повече ! Някои колеги включително и аз си мечтаем за такъв разход !!!
Barbutko82 - специалист
elmarr написа:
Имам Burnit comfort 25+,как мога да намаля първоначалното пълнене с пелети,защото чак препълва кошничката.В кое подменю се влиза.Помогнете с примерни настройки за работа на камината.Не мога да я смъкна под 30кг за 24ч работа.В най студените дни стига 30кг,при 60 градуса на камината,на автоматичен режим.Отоплявам 70 кв апартамен,2ет,тухлен без външна изолация,със сменена дограма и 2см изолация на тавана,изцяло северен-КРАЕН.Няма никой под мен да ме топли.
Колелега разходът ти е превъзходен.Имам същата камина ,отоплявам същата квадратура с 100 литров бойлер и голяма лира,за 24 часа непрекъсната работа 28 кг в малко по-топло време 22кг,камината ми е в мазето,защото се ползва за механа.Сменял съм хиляди настройки за да постигна такъв разход.Мисля,че по-малък разход,освен да се гаси нощем,няма как да стане.Моите настройки са:C03 1,2/C04 1.5/C05 2.0/C6 2.3/C07 3.5/C11 1.2/p05 14 - U3 1150/U04 1250/U05 1350/U06 1500/U07 1700/U11 1350 самопочистването ми е през 20мин по 30сек 2300.Пелетите ги взимам от местен производител,живея край Плевен и са с доста добро качество,защото съм взимал от доста други места,и винаги съм имал проблеми с задръстването на горелката.С тези на 48ч един пръст шлака,с другите 24ч три пръста шлака.Не пиша много в форума,но го следя всеки ден от както се сдобих с каминатаа(5 месеца)Мисля ,че форума е много полезен,аз лично от тук се научих как и какво да направя за да нямам проблеми.С удоволствие ще помагам с каквото мога.Поздрави на всички колеги !!!
elmarr - специалист
Мерси колеги за помоща.Откъде около Плевен взимаш пелетите.
Здравейте, аз използвам Google превежда, защото аз съм един румънски гражданин. Купих Burnit pm-b 25kW на Видин и искам да помогне за решаването на error02 грешка * *
Какво да правите,
благодаря
Последна промяна от bicueugen на ср яну 18, 2017 3:09 pm, променено общо 1 път.
Barbutko82 - специалист
bicueugen написа:
Здравейте, аз използвам Google превежда, защото аз съм един румънски гражданин. Купих Burn 23kW на Видин и искам да помогне за решаването на error02 грешка * *
Какво да правите,
благодаря
viewtopic.php?f=10&t=44934 Това е твоята тема,питай там.
benimm8808 - специалист
Barbutko82 написа:
elmarr написа:
Имам Burnit comfort 25+,как мога да намаля първоначалното пълнене с пелети,защото чак препълва кошничката.В кое подменю се влиза.Помогнете с примерни настройки за работа на камината.Не мога да я смъкна под 30кг за 24ч работа.В най студените дни стига 30кг,при 60 градуса на камината,на автоматичен режим.Отоплявам 70 кв апартамен,2ет,тухлен без външна изолация,със сменена дограма и 2см изолация на тавана,изцяло северен-КРАЕН.Няма никой под мен да ме топли.
Колелега разходът ти е превъзходен.Имам същата камина ,отоплявам същата квадратура с 100 литров бойлер и голяма лира,за 24 часа непрекъсната работа 28 кг в малко по-топло време 22кг,камината ми е в мазето,защото се ползва за механа.Сменял съм хиляди настройки за да постигна такъв разход.Мисля,че по-малък разход,освен да се гаси нощем,няма как да стане.Моите настройки са:C03 1,2/C04 1.5/C05 2.0/C6 2.3/C07 3.5/C11 1.2/p05 14 - U3 1150/U04 1250/U05 1350/U06 1500/U07 1700/U11 1350 самопочистването ми е през 20мин по 30сек 2300.Пелетите ги взимам от местен производител,живея край Плевен и са с доста добро качество,защото съм взимал от доста други места,и винаги съм имал проблеми с задръстването на горелката.С тези на 48ч един пръст шлака,с другите 24ч три пръста шлака.Не пиша много в форума,но го следя всеки ден от както се сдобих с каминатаа(5 месеца)Мисля ,че форума е много полезен,аз лично от тук се научих как и какво да направя за да нямам проблеми.С удоволствие ще помагам с каквото мога.Поздрави на всички колеги !!!
Колега не намерих твое мнение в темата ,какво отопляваш кв.м? радиатори?,изолазия?,дограма?
Barbutko82 - специалист
Отоплявам две спални по 13кв.м,хол 20 кв.м,кухня 18 кв.м,коридор 2 кв.м,баня 2кв.м.Както вече казах топлината на камината я ползвам за мазето със стълбището 15кв.м.Два радиатора по 3,6кв,два по 2,8 кв,лира 1,1кв,100 литров бойлер tesy и тия дни ще монтирам вътрешно тяло от климатик.Външна изолация с фибран 2 см,нова дървена дограма със стъклопакет,таваните са с гипсокартон,но без вата.
Последна промяна от Barbutko82 на ср яну 18, 2017 2:13 pm, променено общо 1 път.
elmarr - специалист
Отолявам 70 кв 2ет тухлен апартамент.Изцяло северен,без външна изолация,дебелина на стените 40см.,2см изолация на таваните,сменена дограма 5 камерна.Радиатори:1-2200/60:1-1800/50:1-1600/50:1-1200/70,лира в банята.Отдоло комшийте ги няма и не се топля.Ползвах различни пелети,най добър разход ми дава с иглолистните на една фирма в града.Не купувайте пелети от Свищовските.Много шлака и пепел за 4-5 часа пълни кошничката до горе.Това е.
svetlin2 - напреднал
от elmarr "Не купувайте пелети от Свищовските"
нямате представа колко е прав колегата аз съм със същите и след всяко 4увал4е 4истене :)
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: