• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
plamko_82 - напреднал
Здравейте колеги.Решил съм за следващия отоплителен сезон да премина на отопление с пелетна камина.Апартамента е 105 кв.м.Изчел съм цялата тема във форума.Въпросът ми е каква камина да взема - BURNit Comfort PM 23 или BURNit PM Comfort plus 25 kW?Доколкото разбрах от Сън Систем предлагат само втората.В Амиго ги има и двата модела.Какво бихте ме посъветвали?Има ли съществена разлика м/у двата модела?Предимства и недостатъци на единия спрямо другия модел?Предварително благодаря за съветите.Публикувам въпросите си и в двете теми.
Здравейте колеги ,някой може ли да ми даде сервизните настройки на суха пелетна камина Burnit Comfort 10 , 17 пъти ги викам да ми я настроят и не могат и това е !!! А и не ми дават сервизното меню ! Гаранцията и вече изтече и искам да си я настроя сам! Благодаря за съдействието предварително!
plastkomfort - специалист
Щом е изтекла гаранцията трябва да си със старият контролер?
andy_forresite - майстор
plamko_82 написа:
...Апартамента е 105 кв.м... Въпросът ми е каква камина да взема - BURNit Comfort PM 23 или BURNit PM Comfort plus 25 kW?...
Вземи модела 13+ . Не се хвърляй на излишна мощност, защото тя иска да се храни, а това струва пари. За тази площ големият модел е неподходящ. Ако беше с 160-200 кв.м. жилищна площ в реални стаи, които се обитават и отопляват, тогава щеше да е 25+.
Обаче, ако ще я ползвате да кажем след 17:30 ч. като се върнете от работа, ще искате да се стоплите по-бързо. Тогава 25+ е по-добре - ще гълта гранулите и ще прави жега в радиаторите и в стаята, където е. Но! 13+ може да я направиш да се запали 2 часа по-рано и отново предимството на по-мощната отпада. По-мощната има и доста по-висока минимална мощност. В упътването я дават 11 кв, което МНОГО. За сравнение 13+ я дават 5,5. Когато е много студено, правиш я да се стартира по-рано ... да речем 3-4 часа преди да си дойдете у дома. Може да се настроят и по-малки мощности от посочените 11 кв и 5,5 кв, но и тук отново отиваме към по-малкия модел. Хубаво си помисли!
НЕ зная с кой модел контролер е ,закупена е 11м,2014г.
plastkomfort - специалист
Това е графика на котел с който се топлят 120 квадрата апартамент.
Среднста му мощност е 5,6 килотата.
Графиката е от тази сутрин.

Прикачен файл

изтеглен файл.png
изтеглен файл.png (80.32 KиБ) Видяна 3468 пъти
benimm8808 - специалист
ivoturbo1 написа:
Гаранцията и вече изтече и искам да си я настроя сам!
Koлега неможе да и е изтекла гаранцията,виж тая година ноември съм съгласен.
Незнам кога започват да пускат новите модели 13 и 25кW на пазара,направи една снимка на табелата и на контролера и я пусни да я видим.

Поздрави.
Само че не знам как да кача снимки тук !!!
А относно Гаранцията ,казаха ми че ако платя едни 80лв. от една година щяла да продължи с още една ! Не виждам смисъл да им давам тези грешни пари за да имам гаранция цяло лято !!!
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: