Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lz2skt - специалист
fbr написа:
За да няма конденз, студената трябва да влиза по средата на водосъдържателя, на принципа на бойлерите за дърва.
Всички самоделни бойлери дето съм виждал са с изводи ниско долу ст.вода...общо взето 15-20 години изкарват ...е зависи от дебелината на материалите :)
ivanovbg - майстор
Това е верния смесител за горепосочения бойлер. Двете горни съединения се свързват с тръби към бойлера. Системата е отворена и ако кипне не може да гръмне. Ако те е страх от конденз на кюнците просто направи един подобен затворен съд който да стои отгоре на печката в задния край на същия принцип. Евентуално ако я жъгаш много, може да го повдигнеш на някоя плочка да не кипва.
:partyman:
Изображение
torbalan - Дървен философ
До сега дори не ми беше минавало през ум, че има такива смесители :)

Конденз може и да има, а може и да няма. Това преди да сглобиш системата може само да гадаеш...

Аз бих опитал. Все пак премисли дали с една юнга няма да ти е по-лесно :)

С гугъла попаднах на това. И много други излязоха :)
nilro - специалист
Здравейте,
Бабата на село има голяма готварска печка на дърва,на която се и грее цяла зима.
На 4 метра от печката се намира лята бетонна мивка с Не работеща ЮНГА.
Намерих и една стара руска тенджера под налягане 6 литра.
Идеята е да премахна водосъдържателя с електрическата част от Юнгата и да остане само смесителя,
който с тънки тръби да свържа към тенджерата.
Как и къде да разположа щуцерите на тенджерата?
С рапробиване и затягане на щуцери с резба 3/8" и гарнитури /притеснява ме овалната форма на тенджерата/
С разпробиване и заварка на щуцери с резба 3/8" /притеснява ме материяла на тенджерата,мисля,че е алуминий/
fbr - майстор
nilro написа:
/притеснява ме овалната форма на тенджерата/
С разпробиване и заварка на щуцери с резба 3/8" /притеснява ме материяла на тенджерата,мисля,че е алуминий/
Тенджерата няма да е под налягане, така че свързвай на воля. тенджерата ще загрява с отворен извод на топлата вода. За да се увериш, затвори двете врътки на смесителя и духни в горещия извод на смесителя.
gogyto - специалист
ivanovbg написа:
С нещо такова на кюнците: http://tusima-t.com/?p=151
Изображение

С малко тръби ще докараш топлата вода до чешмата.
:partyman:
Някой да знае каква е цената на този водосъдържател.
filmatoplo - майстор
:x Само да не го свържете под налягане към водопровода .
nilro - специалист
Това по-горното е около 80 лева.
Нали батерията на юнгата работи на друг принцип,за какво налягане говориш!
filmatoplo - майстор
Казвам за всеки случай.

Тема "Как да имаме топла вода с печка на дърва?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: