Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nv952 - майстор
Ситуацията е следната:
На село имам най обикновена печка на дърва ей от тоя модел
Изображение
Искам да имам топличка вода през зимата :?
Все има някакъв начин!
Мислих да сложа един радиатор отзад на печката обаче като сложа 2 дървета плочата от горе се награвя до към 320-340 градуса :shock:
А кажете кво да измисля че да имам топла вода?
Няма да се ползва за къпане!
Само за мивката :)
Не ми се ще да има помпа защото зимата тока спира но в краен случай може да направя компромис!
ivanovbg - майстор
С нещо такова на кюнците: http://tusima-t.com/?p=151
Изображение

С малко тръби ще докараш топлата вода до чешмата.
:partyman:
nv952 - майстор
А тва чудо как работи :?
Като се свържи студената вода да го пълни постоянно а на топлата да бъде крана от който да се източва?
Или се пълни с вода и има кран на студената вода която влиза вътре и той се затваря!
Като водата се стопли се източва и после пак се пълни ...
Готино е измислено :)
Andri01 - майстор
Вързано е към студената вода. Изхода-с кран ти дава вече топла вода. Но ще прави конденз в тръбите на печката от студената вода.
Evgeniy - майстор
За да няма последствия ако заври, трябва да е като юнгите - кран на студената, а топлата отворен изход
nv952 - майстор
Повече ме притеснява да не вземе да бумне :shock:
Може би ще е добре да му сложа някъв клапан :?
Evgeniy - майстор
Точно това имах предвид - ако топлия изход е отворен, системата е без налягане - като стар селски бойлер с печка. Но е удобно, ако имаш един кран. Ако искаш на повече места, ще трябва като на електрически бойлер няколко защити.
lz2skt - специалист
Ползва ли се плота на печката за готвене ?Ако ли не ...може на плочата отгоре да се сложи подобен цилиндричен съд с два извода и проблемът с конденза ще отпадне..преди години подобно бях направил с бойлер на дърва монтиран на котела отгоре...имаше доста конденз при вкарването на студена вода...и се загряваше добре само при първоначално палене на котела....ползвах го една зима и го демонтирах ...Може и варианта със страничен монтаж и кондензно гърне с кран ...но се усложнява много..на съдът е хубаво да се сложи термометър....
fbr - майстор
За да няма конденз, студената трябва да влиза по средата на водосъдържателя, на принципа на бойлерите за дърва.
lz2skt - специалист
А и на показаният водосъдържател за комин мисля му е по -малък диаметърът на тръбата спрямо диаметърът на изхода на печката..отделно тръбата е сравнително тънка...предполагам ще живее малко ... :)

Тема "Как да имаме топла вода с печка на дърва?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: