Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
filmatoplo написа:
Какво е курсор . :?
показалеца-стрелкичката на мишката :roll:
oggo - помощник
Здравейте,

Всъщност от предната зима, когато монтираха смесителния вентил, не съм променял нищо.
Подавам към радиаторите температура около 52-55 градуса, така буфера изстива по-бавно, намаля и разхода на дърва.
Другото нещо, което ми се струва, че не е както трябва е връзката между буфера и котела.
Има монтиран термостатичен вентил, който отваря на 60 градуса. Проблема идва когато котела и буфера са изстинали.
Запалвам котела, той вдига 60 градуса, вентила отваря и системата буфер-котел става една. Вместо да си стигне работната температура 80 градуса котела се остава на 60 и започва едновременно да затопля водата в себе си и в буфера.
Как може да се реши това - водата от котела да тръгва на порции към буфера?
gnt69 - майстор
oggo написа:
Здравейте,а

Всъщност от предната зима, когато монтираха смесителния вентил, не съм променял нищо.
Подавам към радиаторите температура около 52-55 градуса, така буфера изстива по-бавно, намаля и разхода на дърва.
Другото нещо, което ми се струва, че не е както трябва е връзката между буфера и котела.
Има монтиран термостатичен вентил, който отваря на 60 градуса. Проблема идва когато котела и буфера са изстинали.
Запалвам котела, той вдига 60 градуса, вентила отваря и системата буфер-котел става една. Вместо да си стигне работната температура 80 градуса котела се остава на 60 и започва едновременно да затопля водата в себе си и в буфера.
Как може да се реши това - водата от котела да тръгва на порции към буфера?
Много лесно. Казваш на помпата да се включва на 80 градуса. :partyman:
Radoslaw - специалист
Пиролизните ,могат да бъдат управлявани ,не по зле от пелетните ,универсалните и др.котли.
Само ,че Времената на евтините решения ,останаха в Миналото.

Прикачен файл

Pirolizen kotel.png
maistora1965 - специалист
Radoslaw написа:
Пиролизните ,могат да бъдат управлявани ,не по зле от пелетните ,универсалните и др.котли.
Само ,че Времената на евтините решения ,останаха в Миналото.
Малее на всеки радиатор помпа и вантил със задвижка #-o
Radoslaw - специалист
maistora1965 написа:
Radoslaw написа:
Пиролизните ,могат да бъдат управлявани ,не по зле от пелетните ,универсалните и др.котли.
Само ,че Времената на евтините решения ,останаха в Миналото.
Малее на всеки радиатор помпа и вантил със задвижка #-o
Има даже и Ламбда сонда,много актуална в няколко съседни теми.Това е положението ,много отдавна Мама и на Тати без пари не дава.

Тема "Котел Atmos DC22S работи на 60 градуса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: