• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ktch_1964 - специалист
Според мен ,ако котелът е комбиниран с горелка не пречи ,че е с по голяма мощност от това което ни трябва.
Съвсем друг въпрос е неговата цена.
шоп - майстор
http://olx.bg/ad/kotel-na-tvardo-gorivo ... d7da80cf32

този производител също прави 5 ходови котли от 25 киловата нагоре. Чест му прави че е сложил и цени.

За съжаление е с 500 лв над бюджета на автора на темата.
Поради тази причина препоръчвам 2 ра употреба чугунен котел за около 500лв
Radoslaw - специалист
шоп написа:
За съжаление инфото е много малко за тези котли. Имах желанието да видя и купя евентуално един 50KW котел, но информацията която получих, бе меко казано оскъдна:-(


Дори не разбрах дали котела е български и се продава в турция или обратното.
http://www.ecostart-bg.com/bg/home-bg.html
Оскъдна е ,как да е друго ,като се прекупва от друго място.И аз исках да си купя ама не става.Но в България производителите не са толкова ,много.ако се поразтърси човек сигурно ,ще го намери.
шоп - майстор
Търсих и турски производители, търсих и в Бг....не намерих по-точна информация.

Не се прави така бизнес. Как да дам 2500 лв например за продукт на който не му знам основните характеристики :x
Radoslaw - специалист
шоп написа:
Търсих и турски производители, търсих и в Бг....не намерих по-точна информация.

Не се прави така бизнес. Как да дам 2500 лв например за продукт на който не му знам основните характеристики :x
цялата работа е много измислена..Не дава фактура ,но дава някаква гаранция.Така и не става ясно ,къде се прави.
Pavkata_svt - специалист
filmatoplo написа:
Само Не голденфайер.
Не е златния огън. :rolleyes:
6osi6 - майстор
шоп написа:
този производител също прави 5 ходови котли от 25 киловата нагоре. Чест му прави че е сложил и цени.
Човекът си е сложил КПД на котела 95%. При 2.2 кв. м. топлообменна повърхност е почти сигурно, че тя не е във физична зависимост с КПД на котела. Хората непрекъснато измислят нови технологии. Вероятно топлообменът е плод на лична преценка и желание за продажби.
Колко време го използва староти Прити ГА 26.и доволен ли си от него.моите финанси ми позволяват нещо такова а не искам да си купя нещо което не става.
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за избор на котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: