• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте кажете ми ако обичате как горите въглищния прах останал от чувала с въглищата аз го мокря с нафта.Има ли някакъв начин друг или да се слепне с нещо.Някой го мокрят
lz2skt - специалист
С отработено масло или смесване с тапетно лепило и формоване в формички
ArturDent - Почти Безобиден
Бащата го пълнеше в пластмасови шишета от безалкохолни напитки и го фъргаше в печката.
DimitarD - специалист
lz2skt написа:
смесване с тапетно лепило и формоване в формички
Варианта с формичките го ползвах 3 години подред, не е много удачен за горене на прах защото трудно се хваща пропорцията и често артисва лепило. Формичките също трудно се почистват след употреба. Миналата година го смесвах с вода в кофичка от кисело млеко в съотношение 85/15 / така имаш 15 процента влажност :-D /. Ако е топло ги замразявах във фризера, ако не те сами замръзваха. Та така си го горя аз, прах+водичка+кофичка.
Важно! Когато замръзнат ги извади от кофичките, те ще ти трябват за следващата година. Успех
6osi6 - майстор
vintorez написа:
Има ли някакъв начин друг или да се слепне с нещо.
Вингорез, не ги слушай. С тези формички и кофички само ще се мъчиш.
Докарай ми прахта в чували по 10 кг и ще ти дам същото количество слънчогледови пелети.
krasi92 - майстор
Не е винГорез а винТорез колегата.Горят омешани с малко талаш и вода и в кофички или чашки от пластмаса.
n.ganev - майстор
В кофичките с прах слагай вместо вода преработено масло например от автомобила и ще гори дори без да се поставя във фризера може и някаква мръсна нафта.
idealist - специалист
След овлажняването на праха може да го поставиш в найлонови или хартиени торбички.
all4all - специалист
Пелети от пепел ... Но за лична пепел май не е икономически обосновано ...

https://www.youtube.com/watch?v=tCIM5nbuIcc
fbr - майстор
Тъй като отработеното масло стана дефицит, наскоро пробвах друга технология, личен патент. Въглищния прах от миналата и тази година, както беше накуп, около 150-200 кг, сипах отгоре цимент, да цимент (това имах), половин малка торба, забърках го, добавих вода, да се слепи, и така го разхвърлих с лопатата на буци върху земята. След 2 дни имах почти твърди безформени буци, които си горят без проблем. И така въглищния прах беше изгорен.
  • 1
  • 2

Тема "Горене на въглищен прах в печката" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: