• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
xaumahata написа:
..., а икономията е около 15% на месец, което ще рече не повече 20-30 лв/месец, а на сезон 200-300 лв. Тоест инвестицията се избива след 5-7 години ....
Сметките са силно артистични, обърни им внимание, щом ще разсъждаваш по въпроса
LazarGanev - "Велик майстор"
xaumahata написа:
След няколко разговора с различни представители на газови котли, някои от тях ми казаха, че нямало смисъл да си купувам кондензен котел, защото е с 1000-1500 лв по-скъп от конвенционалните, слагаш по-големи радиатори (т.е. цялостната инвестиция е по-скъпа), а икономията е около 15% на месец, което ще рече не повече 20-30 лв/месец, а на сезон 200-300 лв. Тоест инвестицията се избива след 5-7 години (ако котела е работил безпроблемно и извънгаранционно). Вие на какво мнение сте относно конвенционален срещу кондензен? Кои са конвенционалните котли с най-голям голям и ефективен диапазон на модулацията, които бихте ми препоръчали за моя случай.?
Слушай сега, конвенционалните ги забрави, е вече са забранени за внос. Дори и да нямериш някъде нещо, то ще е най-неподходящото за теб. Трябва ти котел с ниска минимална мощност
xaumahata - напреднал
LazarGanev написа:
Слушай сега, конвенционалните ги забрави, е вече са забранени за внос. Дори и да нямериш някъде нещо, то ще е най-неподходящото за теб. Трябва ти котел с ниска минимална мощност
Слушам :axe: Благодаря ти! Сега ако ми дадеш ефективна идея с по-ниска инвестиция как да направя БВГ
-то с бойлер ще съм супер благодарен или да търся котел с вграден такъв...или да си остана на двуконтурен? Принципно котела ще е на 50 -100 см от банята и на около 5-6 метра от кухнята, като в кухянта слагам миялна и перална машина, които ще ползват топла вода от котела. Също така мисля водата към котела да минава през омекотител за вода (смола+сол, автоматично регенериране).
П.С. Въпреки че писах вече за това, някак си съм притеснен дали ще стигне един панелен радиатор от турските 22/600/2400 за дневната, която е 18,5 кв.м. (48,10 куб.м), стаята е с южно изложение и по-прицип е топла...та дали да го оставя така или да сложа втори някъде в стаята или пък направо 33/600/2300 -корадо?
Лазар, ти с какви котли работиш и за моите нужди какво би ми препоръчал предвид големите радиатори,на които мисля окончателно да се спра при височина 260 см:
- северна стая - 11 кв.м. 22/600/2000
- спалня запад - 12.2 кв.м. - 22/600/2000
- спалня юг - 12.5 кв. м. - 22/600/2000
- дневна юг - писах горе за нея
- кухня юг 8,55 кв.м. - 33/600/600 под прозореца или 11/600/2000 на вътрешна стена
- баня 2.65 кв.м. (240 см височина) - алу. лира 750/1820
- тоалетна 1 кв.м. - алу. лира 750/900
LazarGanev - "Велик майстор"
Може да намалиш малко радиаторите в стаите за да се получи еднакъв товар с дневната. За котела какво да обсъждаме, нали ти казах - разпитай фирмите в твоя регион какви марки предлагат и тогава може да обсъждаме. Аз и да ти препоръчам нещо и в твоя регион няма сервиз, какво правим - аз ли да съм виновен като останеш на студено? Не си споменал откъде си?
idealist - специалист
xaumahata написа:
idealist написа:
http://new.gaskomfort.com/Resources/FCK ... s_2016.pdf
Как да го разбирам този линк?
Има едноконтурен котел с мин. мощност 3.3 кв. Четох, че Бош вече внасят в България и с 2 кв. мин. мощност.
Аз лично съм се ориентирал към Вайланта.
xaumahata - напреднал
LazarGanev написа:
Може да намалиш малко радиаторите в стаите за да се получи еднакъв товар с дневната. За котела какво да обсъждаме, нали ти казах - разпитай фирмите в твоя регион какви марки предлагат и тогава може да обсъждаме. Аз и да ти препоръчам нещо и в твоя регион няма сервиз, какво правим - аз ли да съм виновен като останеш на студено? Не си споменал откъде си?
Стара Загора - тук има всичко :-)
За дневната кой вариант препоръчваш и с по колко да намаля радиаторите?
LazarGanev - "Велик майстор"
Не те е срам! Как можа да си помислиш да пренебрегнеш газификацията?! Там е рай за клиентите, и Бош и Вайлант имат силни сервизи :) . Остави си в хола 600х2400, а в стаите 600х1800. Я виж новата гъзарийка на Бош - Цък :wink: . Пасва идеално с Condens 2500 2-14kW - съвсем нов модел, чакаме го да дойде до дни. На Вайлант предложението също е много добро.
xaumahata - напреднал
LazarGanev написа:
Не те е срам! Как можа да си помислиш да пренебрегнеш газификацията?! Там е рай за клиентите, и Бош и Вайлант имат силни сервизи :) . Остави си в хола 600х2400, а в стаите 600х1800. Я виж новата гъзарийка на Бош - Цък :wink: . Пасва идеално с Condens 2500 2-14kW - съвсем нов модел, чакаме го да дойде до дни. На Вайлант предложението също е много добро.
Дълга история. Щяхме да правим 50кВ котелно на дърва и въглища, за да топлим два апартамента..после се отказахме и остана само нашия отново на вариант въглища, пелети и т.н. и в един момента дойде прозрението (добре, че бяха лелята и дядото на жената) :-)
Каква е цената Bosch Condens 2500 2-14kW (не намирам инфо за него) и тази на "гъзарийката" (която реално много ме впечатли...ако може да ползва и температурния датчик на смартфона и той да играе ролята на вътрешен wireless терморегулатор ще се гръмна)? Да слагам ли термоглави на радиаторите?
LazarGanev - "Велик майстор"
Котелът е към 2300 с комина, а СТ100 е 500лв :) . Сложи си термоглави на стаите, без дневната
xaumahata - напреднал
LazarGanev написа:
Котелът е към 2300 с комина, а СТ100 е 500лв :) . Сложи си термоглави на стаите, без дневната
Ех ако мога да ги взема двете за 1800 :-)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "кондензен котел с радиатори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: