Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравей те,изправен съм пред дилемата за котел на твърдо гориво.Ако има някой който ползва котел на Прити или на сънсистем Бурнит,ще съм благодарен да сподели мнение и отзиви.Благодаря предварително
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
А искаш ли маалко да почетеш из форума
Да,чел съм.За Прити пише това онова,но за Бурнит нищо.А и търся хора които палзват такива котли
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
jivko_87_ написа:
Да,чел съм.За Прити пише това онова,но за Бурнит нищо.А и търся хора които палзват такива котли
http://forum.napravisam.bg/search.php?k ... 0%BD%D0%B5
ktch_1964 - специалист
Здрвей колега вече втори сезон съм с котел Бурнит -25кв. взех го на старо работил 1год. и беше като нов. Преди бях с
Дакон дор 24 но за 22години остаря много и март месец се проби,успях да го завря колкото да свърши сезона и на скраб.
Поне за мен Бурнита се чисти по лесно от Дакона, при Дакона като го отвориш за чистене и целия ставаш черен, а при
Бурнита прахоляка който се вдига при чистене се засмуква от кумина. Не знам как гори твърдо гориво в ръчен режим, палил
съм го само 2пъти с дърва, работя го с горелка на течно гориво,но не нафта. По идея от форума му направих турболатори и
когато горелката работи димните газове са 70-80гр. Взех го с идеята да го вдигна като му отрежа дъното и му заваря кутия
така ,че да го вдигна с около 500-600мм и да заприлича на Дефро , но заради липса на място кутията се получи с височина
само 120 мм с още една малка врата на пепелника. Мисля ,че котела е добър за горелка било то пелетна или всегоривна.

Тема "Котли на твърдо гориво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: