• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Evgeniy - майстор
Large написа:
Някой има ли идея как да измеря температурата на водата на хоризонтаален бойлер, 300л Сън Систем
Не трябва да махам термостата.. може би ще режа металната обшивка и изолацията и ще залепя метална тръбичка. Течния метал дали провежда достатъчно топлина?
Като се замисля, външно мерене няма да помогне, защото самия бойлер май няма серпентина вътре а антифриза минава по външна водна риза... кофти. Май ще трябва да извадя термрегулатора, за да ползвам гилзата на сондата му.
Здравей, Поздравления и от мен за ентусиазма, последователността и търпението :)

Относно температурата - запояваш една дълга затапена медна тръбичка в една тапа и я завинтваш през тетка в изхода/входа на водата. Така сензора може да се набута вътре в бойлера, а изхода/входа на водата - на 90 градуса от тетката.
шоп написа:
От доста време следя мониторинга на една немска къща с 55м2 плоски колектори и 11м3 буфер. Вече ще поглеждам и твоята.
Успехи!
Здравей Шоп,
Дай линк ако може, и на мен ми е интересно. Замислил съм се на тая тема...
Large - специалист
Evgeniy написа:
Относно температурата - запояваш една дълга затапена медна тръбичка в една тапа и я завинтваш през тетка в изхода/входа на водата. Така сензора може да се набута вътре в бойлера, а изхода/входа на водата - на 90 градуса от тетката.
шоп написа:
От доста време следя мониторинга на една немска къща с 55м2 плоски колектори и 11м3 буфер. Вече ще поглеждам и твоята.
Успехи!
Здравей Шоп,
Дай линк ако може, и на мен ми е интересно. Замислил съм се на тая тема...
Обмислях варианта, ама тоя малкия бойлер тръбите му са на половин цол и почти нищо не мога да вкарам, без да го запуша съвсем... няма угодия, ей..

И на мен ми е интересно това с буфера да видя какви са цифрите. даже си мислех дали да не закопая една цистерна в двора, ама за сега само мисля... :?
Evgeniy - майстор
Половин цол има площ 1.27 кв.см. Тръбичка Ф6 (не знам дали във Ф5 ще се напъха сензора) е с площ 0.28 кв.см. т.е с около 22% ще намалиш площта.
Large - специалист
Evgeniy написа:
Половин цол има площ 1.27 кв.см. Тръбичка Ф6 (не знам дали във Ф5 ще се напъха сензора) е с площ 0.28 кв.см. т.е с около 22% ще намалиш площта.
Да, това май е единствения вариант, за сега... Сензора е Ф6 . Само трябва да намеря подходяща тръбичка и човек, който да може да заварява такива материали... Може на първо време да ползвам гилзата на термостата на нагреватела. Яд ме е че не използвах времето, когато фланеца беше навън, да ми заварят една тръба :x , ама като знам какъв проблем ни прави, по-добре никога да не се налага да го сваляме отново...

Сега.. имам нов проблем, тоест, появи се лъч надежда, за еднациркулационна помпа.
Ротора е блокирал, и бше отписана, ама след обилно пръскане с ВД 40 започна да се движи, ама трудно. Проблема е че като развия болтовете,стои в това състояние и не мога да я разглобя по-нататък.
Изображение
Има ли друг начин, освен тоя, който ми идва на ум- да я сглобя пак, като оставя фиксирашите болтове леко хлабави и да я надуя под налягане, докато се разлепи тоя фланец ли е какво е...?
Друга помпа, на Грунфос, която отварях, си се разглобява на парчета, което даже малко ме изплаши, щото исках да обърна посоката на щуцера на кабела, а то изпада всичко:-D от ръцете ми...
Мислех да навия обратно пробката и да дърпам с нея, ама резбата е и самия материал на корпуса са много тънки.
Andri01 - майстор
Под фланеца на ротора има уплътнение.То е притиснато много яко при сглобяването и е залепнало/ може да е намазано с нещо/. Опитай да го отлепиш с МНОГО леко почукване през 90 градуса . Имай в предвид,че луфта между перката и корпуса е към 0,5мм. Да не я потрошиш. Другия вариант-специална скоба,завита оста изтегля на горе ротора и пак с леко почукване се отлепя.Такава съм виждал в сервиза.
Large - специалист
Andri01 написа:
Под фланеца на ротора има уплътнение.То е притиснато много яко при сглобяването и е залепнало/ може да е намазано с нещо/. Опитай да го отлепиш с МНОГО леко почукване през 90 градуса . Имай в предвид,че луфта между перката и корпуса е към 0,5мм. Да не я потрошиш. Другия вариант-специална скоба,завита оста изтегля на горе ротора и пак с леко почукване се отлепя.Такава съм виждал в сервиза.
Чуках, дърпах, загрявах лyскавата теnекия по ръба, уж да разкарам уплътнението ... не мърда. Ще го мъчим с надуване, май ще имам достъп до водоструйка, но не знам дали ще намеря подходящи фитинги.
В колкото и сервиза да съм питал за ремонт, винаги са ме отрязвали досега... а съм почти сифурен че има я кълчища, я тефлонова лента навита вътре, щото нямаше филтър.
Последна промяна от Large на чет мар 24, 2016 5:36 pm, променено общо 1 път.
Large - специалист
Andri01 написа:
В кой град си?
Варна, и помпата е при мен.
6osi6 - майстор
Evgeniy написа:
шоп написа:
... плоски колектори и 11м3 буфер.
Замислил съм се на тая тема...
Как може да се направи голям Буфер?
Да се вържат 10 буфера по 1000 лева, това е цената за горивото до 2030 г.
Може ли да се ползва за возен резервоар топлоизолирано помещение, в което водата не е под налягане? Само че :? с какви материали да се уплътни и изолира отвътре, за да задържа водата?
gnt69 - майстор
Купуваш 2-3 спартака и ето ти 10 кубика. Въпроса е как ще ги вкараш в мазата. :partyman:
http://tractor.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0 ... 0%B0%D0%BA
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14

Тема "Соларна инсталация - параметри" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: