Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Бойлера ми е 500 литра.С 80 ,гадже не мога да свъртя,
Чувам, че сега мокрите кърпички вършели хубава работа, едно време ги нямаше :-D
Остаряваме,станахме придирчиви,младежите да си ги ползват на полето,хаха.
Надявам се ,че създателят на темата ,вече почва да отсява.
Прасто трябва да прецени колко и какво иска и на каква цена може да си го позволи.
timon_tg - специалист
да уточня...бойлера ще е 200л...май най добрия вариянт е да му търся място по средата, на 2-рия етаж/
k_marinov - специалист
LazarGanev написа:
Е, не се впрягай де, просто коментираме. Твоето мнение си е твое, аз казвам моето, шопа, трети, пети, пък който тепърва му предстои да си избира. Нали затова е форум, да се чуят различните мнения и доводи? Мир да има!
Благодаря на всички, които с мнения и доводи ме ориентираха в темата и знам, че е много субективно всичко свързано с бита, разбиранията и навиците на различните хора :) . За някой и жигулата е кола и само я кара, а друг и сносен автомобил да има, пак ще го ръчка и ще мисли, че може да го подобри :lol: Да, отоплителната ми система /както се сети колегата/ е "гравитачно" изпълнение, но с циркулационна помпа. И тъй като голяма част от захранващите тръби са с голям диаметър, даже си имам и един вид буфер чрез тях..., но само за отоплението. Новия бойлер наистина ще гледам да е по-голям /сигурно около 120 литра или нещо такова/ вертикален, с две серпентини и ел.нагревател, но само ако реша наистина след време да монтирам "солар"...защото всички икономии и предимства се оценят ако наистина има сериозна консумация и нужда от топлото и топлата вода. Ако няма толкова голям разход и най-голямата икономия остава неизползвана, нали? Ще разгледам и тези така наречени "соларни" бойлери....Ако тръгна по този път, пак ще попитам във форума, ако за нещо преценя. Бойлера съм решил да го захраня с тетка от съществуващия наблизо радиатор, защото не ми е оферта да се разбутвам и да правя отделна захранваща линия. Мисля през зимата да го топля чрез отоплителната си инсталация и допълнително с ток, когато се наложи по-бързо стопляне, а през лятото със соларния панел и допълнително с ток, ако потрябва.
Благодаря още веднъж на всички! :partyman:

Тема "Включване на бойлер за битова топла вода към съществуваща отоплителна инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: