Най - вълнуващия въпрос зимно време.
markoscbr - специалист
един ЦОЛ е Ф32 а не 25 , 25 е тричетварти
LazarGanev - "Велик майстор"
markoscbr написа:
един ЦОЛ е Ф32 а не 25 , 25 е тричетварти
Един цол не е ф32, 1"=25,4мм - това е светлото сечение на стоманена тръба с външен диаметър 33,7мм. И ф25 не е тричетварти :wink:
markoscbr - специалист
искам да оточня това са размери на ППР траби , Лазаре чел съм много твои постове все приказки на място, не ме разочаровай поне за тез цолажи няма как Ф25да не е тричетвърти писал си ми на моя тема за съвет ЕВАЛА и съм ти казал че съм водопроводчик, железните тръби са с от 2 до 3 мм по големи траба се мери външно и се казва цолажа ако е цолска тръба, ако съм те обидил с нещо извинявай
filmatoplo - майстор
В мм е така както казва Лазар не те разочарова, но по писан или не писан закон вече не помня от 1996 год когато започнах работа с полипропилен, разчета подмяна на поцинкованите тръби с ппр го правихме така, 1 цол метална тръба я заменяхме с фи-32. полипропилен, а 3/4 я сменяхме с фи-25, и всички знаем че 1/2 се замени с фи-20. Ако потърся някой стар план за Вик от тогава мога да го докажа. Ако проектантите са ме подвели, но едвали са подвели майсторите на цяла България, защото нали наблюдавам по обекти работа на други фирми и колеги. Щранг който е бил навремето 1 цол метал, сега го гледам сменен с фи-32. като в обяснителните бележки в плана имаше текст с сравнителни таблици сравняващи дебитите.
markoscbr - специалист
завършил съм зградостроително училище профил ВиК да си призная честно усвоих занаята в казармата имам направени за 2г3м 4-15 етажа блока и на 5тия само ниска зона бяхме 7 човека и се уволних и от там почнах на часно , сегашната подцинкована тръба не е едентична с тази която работих по строежа в казармата сегашната е по тънка , но където и да отидеш и кажеш Ф 25 това е тричетвърти Ф40 -цоличетвърт и така нататък,аз съм сменял стари подцинковани щрангове железни с ППР влиза си без затроднение дори хлопа , ако кажеш на магазинера дайте ми една траба 25.4 мм и ще те гледа като извън земен , но ако кажеш дайте ми една траба 25 ще ти я извади без да те гледа учудено ,майната му на това на човека който пусна темата не можахме да помогнем :yawinkle:
idealist - специалист
markoscbr написа:
от вертикалния щранг примерно си на ЦОЛ слагаш редоктивна тетка на 25 и си тръгваш на 25 ,моите радиатири са на 25отвор слагаш термо главата за радиатора кран и за крана преход на 25 и това е , стъклофибара връзките колена ,муфи, тетки се обикновени за водопровод така че смело слагай успех

Не се заяждам, но виж какво си писал.
Един ЦОЛ към редукция 25 и отвор 25.
Когато говориш (пишеш) за тръби, маркучи и др. в мярка цол ВИНАГИ се има предвид ОТВОРА.
След като един цол е 25.4 мм, за каква редукция става въпрос ?
След като си завършил ВиК би трябвало да го знаеш.
filmatoplo - майстор
Металните тръби мерени с шублера са по дебели в мм, например тръба 3/4 е към 26,9 мм, един цол трябва да е към 33,7мм поне, не съм ги мерил скоро затова не споря но всеки може да ги премери и сподели ей тъй за спора. :)
markoscbr - специалист
идиалист не се обиждам спора ражда истината :yawinkle:. пиша за щранг и давам пример за тръба на ЦОЛ 32мм продължението е от тетка до тетка от етаж до етаж, по горе в поста съм писал на Тто Ф-отвора външен 25 а то е тричетвърти с което предложих на човека да захрани радиатора , искам да уточня в който и магазин да съм влезнал за покупка на ППР тъби и казвам тези Ф та хората са ме обслужвали значе ме разбират :yawinkle:
markoscbr - специалист
да трябва да се примерят Филме малко са хората които слагат подцинковани траби за водопровод освен за огради ха ха ха :yawinkle:
n.ganev - майстор
markoscbr написа:
в казармата имам направени за 2г3м
Или си карал задръжка или си дослужвал арести Баси :lol:

Тема "Съвет за парното" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: