• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,колеги по съдба с Грейко.Днес отделих 4 ЧАСА, и прочетох всичко за горелчицата,без това за Виадрус,Бош и др. котли и електроники,дистанциони и др. да кажем екстри....Следих за настройки,проявили се дефекти и проблеми,и с който и аз съм се сблъсквал.Искам да кажа само едно,Машината е ВСЕЯДКА!!!Е,с настройки,разбира се.Аз може би съм първият,който ще пише,че е с Грейко,на котел-самоделка.Знам....Веднага ще се скокне с КПД,и.др.ЗА мен е важен КАЛЕМА,т.е.какво ми струва зимата.Аз горя с извинение фъшкий.Т.е.50 процента слънчогледови пелети и 50 процента отсевки/някакви/,в който има семена,слънчоглед,соя,царевица,жито и житни,плевелни семена,и малко слама.Настройки и огън БИЙ.Е...дали чистиш за слънчогледови пелети или този бъркоч,е все едно.На 3 ден задължително.Не хулете горелката,настройте я.Не казвам,че е без кусури.И Пелетния джам,и изгасването, всичко си върви!Чистиш датчици,променяш това-онова и...Огън!Гледах и други ,но...плюсовете бяха тук ,и не съжалявам до тук.Хайде,успешно завършване на зимата!!!
n.ganev - майстор
Колега O.Ivanov, Ей с'я та емнаха, че с днешна регистрация и първо мнение си поредният дистрибутор на Грейко ама щом си го написал явно си на ясно за тези последици в този форум. Па тия .ъшкии ако ги апне и Торчу грешка нема :yawinkle: .
andy_forresite - майстор
Това е много хубаво предимство - многоядството. Не бих си купил горелка с котел, в който за гориво може да се използват САМО пелети от дърво, ако ще клас 2 да са. По-добре да дам 4500-5000 за италианска камина. КПД 95% :yawinkle: , няма да ме е яд да си я гледам в стаята през цялата година, няма да омотавам изолация по тръбите и ще си гледам как гори когато си поискам.
Според мен 70% от купилите си грейко са го направили след четене в този форум, 20% от уста на уста и само 10% от продажбите се дължат на самите служители от грейко, които се занимават с рекламиране. Ква е тая реклама в глобалния клюкарник... Рекламират ли въобще другаде :? Аз ако съм шеф на маркетинговия отдел, ще умра от срам още преди да са ми връчили заповедта за уволнение без предизвестие :partyman:
Чух за горелката от мой много добър приятел. Отидох в тях, показа ми я, отговори ми на въпросите, препоръча ми я ... и те така :)
ivanovbg - майстор
O.Ivanov написа:
Здравейте,колеги по съдба с Грейко.Днес отделих 4 ЧАСА, и прочетох всичко за горелчицата
Мда, като нищо друго не помага... ПРОЧЕТИ ИНСТРУКЦИИТЕ!!!

:partyman:
jabata - специалист
andy_forresite написа:
Това е много хубаво предимство - многоядството. Не бих си купил горелка с котел, в който за гориво може да се използват САМО пелети от дърво, ако ще клас 2 да са. По-добре да дам 4500-5000 за италианска камина. КПД 95% :yawinkle: , няма да ме е яд да си я гледам в стаята през цялата година, няма да омотавам изолация по тръбите и ще си гледам как гори когато си поискам.
Според мен 70% от купилите си грейко са го направили след четене в този форум, 20% от уста на уста и само 10% от продажбите се дължат на самите служители от грейко, които се занимават с рекламиране. Ква е тая реклама в глобалния клюкарник... Рекламират ли въобще другаде :? Аз ако съм шеф на маркетинговия отдел, ще умра от срам още преди да са ми връчили заповедта за уволнение без предизвестие :partyman:
Чух за горелката от мой много добър приятел. Отидох в тях, показа ми я, отговори ми на въпросите, препоръча ми я ... и те така :)
Може да е извън темата, но напълно те подкрепям за това. Повечето къщи които се отопляват са с котли 20-25 Kw, а с такава мощност си взима човек една камина и си свирка, и всичката ти топлина седи при тебе, а не бяга по мъзи, котелни, изби и т.н. Но много от хората избират варианта да сложат един котел в избата/котелното и да казват да, ама прахоляка не ми е в стаята. Въпреки че при пелетите, прахоляка не е това което е при дървата и въглищата.
За мене котел има смисъл само ако имаш отделно котелно, добре изолирано, и котела/горелката горят ВСИЧКО, и мощноста му е поне 25 Kw, т.е. отопляваш над 200 кв.м къща. Всичко друго просто няма смисъл, но разни хора разни идеали.
Що се отнася до Грейко - не знам що за стока са, но нямат никакъв маркетинг, освен хвалби по-форумите (къде платени къде не). Но преди време трябваше да намеря горелка + котел, писах на грейко за информация относно техния продукт и разбира се малко повече информация за цени и т.н.. Е резултата е, че 2 месеца, докато правих проучване никой не благоволи да ми отговори, сигурно защото нямат нужда от нови клиенти. Съответно други фирми, още същия ден ми отговарят с подробна информация цени/мощности/модели и т.н. Извинявам се много, но това да правиш продукт, да го предлагаш и в същото време да няма къде да видиш една бройка, си е чиста проба гаражна търговия. Ако ще изделието да е перфектно, то си е гаражно. А маркетинга на Грейко не се различава в нищо от този на пътуващите търговци, които ни предлагат NoName китайски и европейски боклуци. А за да нямат магазин, явно си имат някаква причина, каквато и да е тя.
DimitarD - специалист
Ама недейте така по един и същ въпрос във всички теми :-D
Чак пък всеядка.... [-X
Много противоречия в мнението на автора на темата, чак днес прочел всичко, па цяла зима е ползва без да е чел. :lol:
andy_forresite - майстор
Един от моделите камини на Cola, май беше пасиан, 30 или 34 киловата, може да гори зърна царевица. А има и котлета по 10 кв. Абе друго си е да кажеш, че се отопляваш с котел. Така питащият се респектира в по-голяма степен, оформят се онези характерни трапчинки по брадичката с леко надигане на веждите от избора ти на отоплително съоръжение. А като кажеш "камина" и следва може би нещо казано наум "ооо, аз съм с котел" ... Нищо че котелът може да е 18 кв, а камината ти да е 30.
Относно производството и предлагането на продуктите грейко сигурно съм се объркал с горното мнение. Вероятно производството едва смогва да удовлетвори търсенето. Следователно рекламната кампания на този етап е излишна. Няма смисъл от пари за това. Не е много практично да рекламираш продукт, който не е произведен в достатъчни количества. Сигурно нещо подобно ще се случи с камината им. Убеден съм, че много клиенти чакат да я пуснат в продажба и да я закупят. Дано да е успешна! Стискам им палци и заставам зад всеки български производител. Нека има качествени продукти и работни места. Определено не им лесно на хората от фирмата и те най-добре знаят защо не отговарят на запитвания и защо не рекламират.
С добре работещо изделие и добра сервизна политика не би трябвало да имат проблеми. Дори и без реклама. Важи и за другите производители. Все пак минимумът според мен е да имат описание на продуктите на сайта, да е обяснено разбираемо какви характеристики имат, как работят, колко струват и на каква цена се инсталират в конкретното помещение. Още има хора с мисълта, че в цената влиза монтажа и пускането в действие. И другото - участие в изложения като Стройко, Пловдивския панаир, раздайте цветни рекламни брошури на посетители, отговорете им на по-важните въпроси и би трябвало да се получи.
jabata написа:
Що се отнася до Грейко - не знам що за стока са, но нямат никакъв маркетинг, освен хвалби по-форумите (къде платени къде не). Но преди време трябваше да намеря горелка + котел, писах на грейко за информация относно техния продукт и разбира се малко повече информация за цени и т.н.. Е резултата е, че 2 месеца, докато правих проучване никой не благоволи да ми отговори, сигурно защото нямат нужда от нови клиенти. Съответно други фирми, още същия ден ми отговарят с подробна информация цени/мощности/модели и т.н. Извинявам се много, но това да правиш продукт, да го предлагаш и в същото време да няма къде да видиш една бройка, си е чиста проба гаражна търговия. Ако ще изделието да е перфектно, то си е гаражно. А маркетинга на Грейко не се различава в нищо от този на пътуващите търговци, които ни предлагат NoName китайски и европейски боклуци. А за да нямат магазин, явно си имат някаква причина, каквато и да е тя.
Хихиииииии!Чудо мнение.За спорта ли , за ко ли!??Ахаааааа......, сигурно си умен.Ясно.
Грейко , Гаражно , ................
Тююююююю,набутах са!
Потребител съм,да е ясно за мързеливите и подозрителни.
Видно е ,че не правя реклама,ама тъй да са оплюва нещо и в същото време с признанието , че е непознато.
Средностатистически българин съм,обща култура,на съответното ниво. Сам си правя настройка на ГОРЕЛКОТО,....................що ли успявам..........
Кой и колко го могат на други устройства без да си платят или да получат кода за достъп?!! Защо при Грейко всичко е прозрачно?!!
Четох много и избрах точно заради това. Не е най доброто,но е най доброто за парите си и най доброто за мен, в този момент. Утре може да ми е интересно нешо друго.
Жако - специалист
пон фев 08, 2016 9:31 pmO.Ivanov написа:
Здравейте,колеги по съдба с Грейко.Днес отделих 4 ЧАСА, и прочетох всичко за горелчицата,без това за Виадрус,Бош и др. котли и електроники,дистанциони и др. да кажем екстри....Следих за настройки,проявили се дефекти и проблеми,и с който и аз съм се сблъсквал.Искам да кажа само едно,Машината е ВСЕЯДКА!!!Е,с настройки,разбира се.Аз може би съм първият,който ще пише,че е с Грейко,на котел-самоделка.Знам....Веднага ще се скокне с КПД,и.др.ЗА мен е важен КАЛЕМА,т.е.какво ми струва зимата.Аз горя с извинение фъшкий.Т.е.50 процента слънчогледови пелети и 50 процента отсевки/някакви/,в който има семена,слънчоглед,соя,царевица,жито и житни,плевелни семена,и малко слама.Настройки и огън БИЙ.Е...дали чистиш за слънчогледови пелети или този бъркоч,е все едно.На 3 ден задължително.Не хулете горелката,настройте я.Не казвам,че е без кусури.И Пелетния джам,и изгасването, всичко си върви!Чистиш датчици,променяш това-онова и...Огън!Гледах и други ,но...плюсовете бяха тук ,и не съжалявам до тук.Хайде,успешно завършване на зимата!!!
:supz:
Жако - специалист
вт фев 09, 2016 7:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
jabata написа:
Що се отнася до Грейко - не знам що за стока са, но нямат никакъв маркетинг, освен хвалби по-форумите (къде платени къде не). Но преди време трябваше да намеря горелка + котел, писах на грейко за информация относно техния продукт и разбира се малко повече информация за цени и т.н.. Е резултата е, че 2 месеца, докато правих проучване никой не благоволи да ми отговори, сигурно защото нямат нужда от нови клиенти. Съответно други фирми, още същия ден ми отговарят с подробна информация цени/мощности/модели и т.н. Извинявам се много, но това да правиш продукт, да го предлагаш и в същото време да няма къде да видиш една бройка, си е чиста проба гаражна търговия. Ако ще изделието да е перфектно, то си е гаражно. А маркетинга на Грейко не се различава в нищо от този на пътуващите търговци, които ни предлагат NoName китайски и европейски боклуци. А за да нямат магазин, явно си имат някаква причина, каквато и да е тя.
Хихиииииии!Чудо мнение.За спорта ли , за ко ли!??Ахаааааа......, сигурно си умен.Ясно.
Грейко , Гаражно , ................
Тююююююю,набутах са!
Потребител съм,да е ясно за мързеливите и подозрителни.
Видно е ,че не правя реклама,ама тъй да са оплюва нещо и в същото време с признанието , че е непознато.
Средностатистически българин съм,обща култура,на съответното ниво. Сам си правя настройка на ГОРЕЛКОТО,....................що ли успявам..........
Кой и колко го могат на други устройства без да си платят или да получат кода за достъп?!! Защо при Грейко всичко е прозрачно?!!
Четох много и избрах точно заради това. Не е най доброто,но е най доброто за парите си и най доброто за мен, в този момент. Утре може да ми е интересно нешо друго.
Верно е, :) неможеш да кажеш че едно вино е ЛОШО илиДОБРО ако неси го опитал. :supz:
  • 1
  • 2

Тема "Защо съм с горелка Грейко!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: