Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Фитилчо - майстор
LazarGanev написа:
Фитилчо написа:
То тя водицата ще си циркулира и така, то си е гравитачно с два цола щрангове :-D
Дали? Консултира ли се със syncho?
Не, но очаквам да се включи :-D

Иначе съм объркал, моята дето взех е модела с керамичните страници

http://www.lanordica-extraflame.com/it/ ... idro_p8957
LazarGanev - "Велик майстор"
Хазартен тип си, желая ти успех! :cool:
Фитилчо - майстор
Благодаря ! Ще ми трябва, като за 1 сблъскване с този тип неща. Единственото, което съм правил е да си заваря Симето към съществуващата инсталация преди години.За успеха ще трябва да отговаряте ако може на тъпите ми въпроси понякога, когато имате време.
Хазартен съм, истина е - риск печели, риск губи. Иначе не играя никакъв комар по принцип в живота. :-D
Фитилчо - майстор
Сънчо, дай инфо за напора на помпата и трябва ли да взимам друга. При всички положения ще ми трябва още една за БГВ но дали трябва и друга ми е важно :)
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе човек, не ти трябва никаква помпа, ама като имаш едно кило брашно...нали знаеш. :cool:
syncho - майстор
Мисля, че слагаха 25/6, но лесно можеш да провериш, като отвориш страниците и тя се вижда. Печката е ТОК и жица. Зависи само коя серия си хванал, че имаше една, която имаше малки проблеми със запалването и трябва да се направи едно нещо за да се оправи.

Иначе това сигурно е най-добрата пелетна камина, която може да има в България в момента. Има самопочистване и на потата и на димогарните тръби. Има, ако не бъркам, 96% кпд, контролера ѝ е много стабилен... абе да ти кажа оцелил си кьоравото, ако са ти я подарили. Само да не си я взел за 80м2 апартамент, че няма да можеш да ѝ видиш пламъка.

Прати ми matricola и продуктовия номер от капака и ще мога да ти кажа повече.
Фитилчо - майстор
Подариха ми я за една десета от цената.
За самопочистването зная, и проверих преди да я купя, защото в една тема те бях чел, че старите модели за разлика от новите имат самопочистване но вее не е рентабилно да го правят, защото се оскъпява доста. :wink:
КПД е 96% да, и ще топля

Фитилчо написа:
3 етаж ще топля една стая значи - 22.54 кв м

2 Етаж:

Хол - 26 кв м
кухня 8,5 кв м
стая 10 кв м
коридор стълбище 12 кв м

1 етаж

стая - 25 кв
стая2 - 18.5
тоалетна - 5 кв м

70 квадрата силно изолирано помещение, с по 30 см изолация - вата на тавана и ЕПС на стените + мека вата под картона навсякъде



Като я взема ще питам за "брашното"

Лазаре ако искахме "брашно", щяхме да сме у друг форум, приятелю. Ако ме разбираш какво искам да ти кажа
LazarGanev - "Велик майстор"
Фитилчо, за брашното споменах, понеже искаше да слагаш още 2 помпи. Ама има и една за триците :wink: .
andy_forresite - майстор
Ха честито за хубавата печица и за превъзходната цена, на която са ти я дали!
И Фитилчо, я ровни там покрай твоите приятели за някаква италианска каминка, че да взема и аз нещо на промоЗия :-D
syncho - майстор
Фитилчо, ами това е тогава. Слагам те в графата със щастливите хора :)

Тема "Избор и оразмеряване на пелетна камина за отопление на къща + БГВ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: