Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ge4o - напреднал
Здравейте!! Дойде времето за избиране на пелетна камина .Чел съм много за камините на пелети всеки си хвали своето,някои казват че и Българските са хубави други казват точно обратното.Ходих до Пловдив да гледам канини равели http://kuoreterm.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BC ... r100-14kw/ и момчето каза че тази е точно за мен! Апартамент 90кв сменена дограма,тухла,нямам външна изолация,само вътрешна на тавани и на външни стени.Другото което ме интересува това наистина ли е истинска италиянска камина,да не е някое менте,това ли е истинския представител на тези камини за България? Някой да има същата камина да кажи едно мнение!Имат ли надежден сервиз,разбират ли с настройките?
Последна промяна от ge4o на нед май 22, 2016 7:43 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
А палети за горене от къде ще намирате?
ge4o - напреднал
Оп моя грешка... човешко е да се обърка!!! А сега по темата моля!!!
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами оправи ги - те са 2 - в заглавието и в първото изречение :cool:
ge4o - напреднал
Браточка незнам как....!!!!
ge4o - напреднал
Хайде колега готово е... дано да кажите вече по едно мнение по темата!!!
jabata - специалист
Здравей Колега,

по темата че тази камина е за тебе, наистина е така. И като мощност и като всичко. Що се отнася до самата камина, да италиянска си е. Иначе си прав че на пазара има много Китайски, Македонски и т.н. които се предлагат за български, Марки няма да споменавам, за да не звучи като антиреклама.
Иначе за Равелито, като си гледал на мене ми се струва много добър избор цена качество, ефективни са, и най-вече надеждни. Все пак 3 сезона я таралянкам, и не съм имал проблеми с нея.
ge4o - напреднал
Благодаря за отговора колега!!! Да питам нещо друго отнасящо се за комина.На самата камина отвора е ф80 а на самия комин колко трябва да? Питам защото ще къртя нова дупка най-доло на комина и незнам на колко ф да я направя.Самата камина ще я слагам на 20см от самия комин и мисля да е с къвкава връзка!
jabata - специалист
Отвора на комина може да е съвсем спокойно също 80. След като са 20 см. до комина можеш да го оставиш на Ф80, но според мене ако ще е гофре, го направи 100 или нагоре. Защото при гъвкавите, структурата на тръбата е такава че трупат повече сажди. И другото, ако ще е гъвкава, гледай да не е от това алуминиево гофре, защото то не е за тази цел. Има специално неръждаемо, което обаче е по-скъпо. И имай на предвид че това гофре, също трябва да се чисти отвреме навреме.
Ако гофрето е видимо, можеш да сложиш едно ф100, като отдолу завършва с тапа за конденз, и да го чистиш с почукване, и отдолу да отваряш да изпаднат саждите.
Но да знаеш че въпреки че е пелетна камина, тя си има почти същите особености като камина на дърва. Т.е. има сажди, макар и по-рядко комина трябва да се чисти. При лоша хигиена и пелети, може да се запали и комина и т.н. Така че, като правиш нещата мисли и за чистене.
ge4o - напреднал
Кой е по добрия вариант с гофре или с тръба? Твоя комин какъв е?

Тема "Пелетна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: