Най - вълнуващия въпрос зимно време.
jabata - специалист
Това е пелетна камина, която е с принудително изкарване на въздуха. Изискванията са никакви както се казва, може и с негорим въздуховод, който да изкарва изгорелите газове навън.
След като си в 6 етажна кооперация, и камината ще е на втория, можеш спокойно да я сложиш. Това предполагам са от старите комини за печки и спокойно ще пасне. Само знай че въпреки че е на пелети, трябва да се следи комина, макар и по-рядко. А за комина от камината до комина можеш спокойно да го оставиш на ф80, след като си с такъв комин нагоре.
А що се отнася до розетка, потърси хубаво:
Ето 1 рецепта която ми даде Д-р. Google: http://kamini-germant.com/42/231/1890.html
ge4o - напреднал
Само знай че въпреки че е на пелети, трябва да се следи комина, макар и по-рядко. !!!!

Колега това за кой комин става дума да внимавам за блока или за моя от камината до комина? Ако е на блока какво да му гледам?
Иначе комина си дърба нормално,слагам един лист и веднага го сасмуква,нагоре май само един се ототплява на дърва но и за него несъм сигорен!!!
andy_forresite - майстор
Значи си на шестица. Остава да спазиш само още едно условие (предполагам ще си направиш ревизия по препоръка на jabata) - максималната дължина на хоризонтален участък не трябва да надвишава 2,5 метра. Добре е да оставиш съвсем лек наклон нагоре на хоризонталната част колкото да не ти дразни окото.
Камината е много добра. Чел съм само хубави отзиви за нея. Понеже е стар модел може да разгледаш и на други марки. Например екстрафлейм. Също има какво да предложат :) и са красиви като луксозна мебел.
ZMeyGorianin - майстор
Ето 1 рецепта която ми даде Д-р. Google: http://kamini-germant.com/42/231/1890.html
Тези леееко са объркали паричната единица - сигурно става въпрос за Виетнамски донги :rolleyes:
17 лв. розетка + 13 лв. капак е таман 10 пъти по-скъпо от това, което се предлага по железариите! Ама щото били неръждавейка понеже...

Имах желание да взема от тях http://kamini-germant.com/42/231/1853.html, ноо дори и след намалението от 200 лв на 166 не ме впечатляват. Бай Стамат тенекиджията ми го изработи същото за 50 лв. по моите размери /без да се налага да купувам и преходници/ от черна ламарина. С боята - 60 лв.
torongill - напреднал
Като писах на производителя, те отговориха, че за БГ куоретерм са дистрибуторите. Камината е хубава, няколко уточнения:

Както сигурно са те уведомили в магазина им, HR100 сама по себе си не отоплява помещението, в което се намира. В смисъл, има си остатъчна топлина, но ако ще я слагаш в някоя нормална стая, не разчитай само на камината, а да има и радиатор.

Аз се интересувах от HRV120, която топли и самата стая, но пък там е добре да знаеш, че създава шум, а пък ако модулира, топлината излъчвана от "духалката" намалява пропорционално.

Последно: Сега юни месец Ravelli ще изкарват нови модели с дистанционно и touch screen, a "старата школа" ще я спират от производство. Може да се окаже, че ще направят отстъпки на старите модели, а може и да е наобратно, да направят отстъпки на новите(които ще са по-скъпи, разбира се).
ge4o - напреднал
Сложилсъм радиатор в стаята където ще е камината!!! Дане стане само другия месец да няма нито една камина от този модел.Те в момента имат 5% остъпка на камините ама била до края на май месец.Утре може да се обадя да видя дали има в наличност от камината,да съм сигорен че няма да се прецакам!!!
jabata - специалист
torongill написа:
Както сигурно са те уведомили в магазина им, HR100 сама по себе си не отоплява помещението, в което се намира. В смисъл, има си остатъчна топлина, но ако ще я слагаш в някоя нормална стая, не разчитай само на камината, а да има и радиатор.
Е с това не съм съгласен. Аз съм с такава камина, и мога да ти кажа че в дните когато камината работи непрекъснато, помещението си се затопля от нея до температура 23 градуса (при външна 0). Падне ли външната под нулата пускам и радиатора в същото помещение. Все пак да не забравяме че камината има излъчване макс 4 KW (когато работи на камсимална мощност). Така че много зависи в какво помещение е сложена, и каква е изолацията. Аз в това помещение освен външна изолация и калпава PVC дограма имам и 5 см вата на тавана.
Иначе за новите модели с TouchScreen, не бих си взел веднага, а бих изчакал малко време да се уталожат, да им изчистят някой конструктивни дефекти, които всяко ново изделие има, и тогава.
Тъй като при Куоретерм, хората комуникират директно с производителя и дават обратна връзка за всички проблеми, мога да ти кажа че това ще отнеме макс един отоплителен сезон. Но пък от друга страна, и от новите да си вземеш, те имат две години гаранция, а ако има проблем то ще излезне в тези 2 години и закрепи ли се, ще изкара много.
ge4o написа:
Те в момента имат 5% остъпка на камините ама била до края на май месец.Утре може да се обадя да видя дали има в наличност от камината,да съм сигорен че няма да се прецакам!!!
Ами доколкото съм наясно те почти не държат налични модели, или ако имат са 2-3 бройки Ами след капариране се поръчва и до 2-3 седмици я доставят. Поне при мене беше така.
За да не се прецакаш, дори и сега да поръчаш, питай, много са коректни от фирмата, и ще ти кажат.
ge4o - напреднал
Новия модел ще е с две нови екстри.Можело от дистантионното да се управлява камината,самопочистване на камината и промени по външния дизайн.Паричките щели да са 5100. Май по рано ще вземам камината от колкото си мислих!!! :shock:
jabata - специалист
ge4o написа:
Новия модел ще е с две нови екстри.Можело от дистантионното да се управлява камината,самопочистване на камината и промени по външния дизайн.Паричките щели да са 5100. Май по рано ще вземам камината от колкото си мислих!!! :shock:
Да ти кажа, това със самопочистването, си е екстра която си заслужава. За другото не, но специално самопочистването си е смислена екстра.
ge4o - напреднал
Може и така да е,да си заслужава тази екстра ама се увеличава с 500лв !!! То на колко време се почиства,много ли е гадно при стария модел ?

Тема "Пелетна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: