• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
можели някои да ми даде идея как да направя инсталацията
jabata - специалист
Ами как, с помпа и радиатори. :-D
шоп - майстор
jabata написа:
Ами как, с помпа и радиатори. :-D

+1 :-D

Дали котела е в котелното, в мазето, в хола, на терасата или на тавана, елементите на системата са едни и същи. Само хамалогията по обслужването ще е по-голяма. Виж добре комина и тягата му.
Успехи!
vrangelov - специалист
И ако е студен таван, да се вземат мерки против замръзване!
MamaMy - майстор
vrangelov написа:
И ако е студен таван, да се вземат мерки против замръзване!
Че той нали за това прай парното, да е топъл, а не студен.
torbalan - Дървен философ
И всичкото гориво ще трябва да се качва, а ако има отпадъци - ще трябва да се свалят...

На много хамалогия ми мирише.

Иначе няма проблеми - както писаха по-горе - помпа, тръби и радиатори :)
p.v.x - майстор
valio600718 написа:
можели някои да ми даде идея как да направя инсталацията
p.v.x написа:
Щом си казваш добре дошъл , така да е.

Добре дошъл и от мен.

Със това обяснение , няма как да получиш верни съвети. По скоро догадки.

Давай цялата квадратура , плюс кубатурата. Каква е изолацията , ако има такава , под , таван , стени . Дограмата каква е. Във кой регион се намираш . Какво е разположението на къщата. Наблюдения от минали години.Със какво се е топлило до момента. Тока стабилен ли е.

И още до-уточняващи въпроси.


:rock:

пп. И чакаш. Във форума има доста хора , които му разбират.
Това съм го писал в друга тема. Обърни внимание на текста в червено.

:rock:
vrangelov - специалист
MamaMy написа:
Че той нали за това прай парното, да е топъл, а не студен.
Неволна грешка. Студен покрив ли му се викаше?
нова къща но няма място само на тавана има изолация 10см но немисе строи ново помещение
jabata - специалист
Като е нова къща, тя няма ли проект? Ако да, в него попринцип трябва да има и ОВК проект, но това са подробности.
Но има само един малък проблем, какво ще е отоплението. Ако е на твърдо гориво (дърва/въглища) може да се окаже малък проблем с комина, защото от тавана комина ще е вероятно не повече от 4 метра, което за котел на твърдо гориво може да се окаже малък. Комина какъв ти е? Иначе на пелети, става защото там всичко е принудително.
Но във всички случай хамалогията ще е убийствена. Представям си мъкненето на гориво до тавана, и след това свалянето на всичкия този боклук. Аз направо бих си направил един асансьор, или бих закрепил една лебедка горе с която да си качвам материалите. :-D Иначе фитнеса ще е много приятен.
Ако мислиш да се отопляваш на ток или газ, тогава вече е друго положението, ама и цените са други.
  • 1
  • 2

Тема "котел на тавана" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: