Най - вълнуващия въпрос зимно време.
djotaro - помощник
Добро утро майстори,дойде време и аз да попитам нещо,та проблемът ми е такъв-живея във къща и отоплявам двуетажна къща 120 квадрата със отопляемо вътрешно стълбище(санирана,10см вебер и пвц дограма).Парната инсталация се състои от алуминиеви радиатори H70-92 ребра и две лири за баните,тръбите са PEX във замазката като на всеки етаж има разпределителен колектор и термоглави със изключение на радиаторите на стълбището-2 броя по 10 ребра.Котелът е Бисолид Saver W на дърва 25киловата,взех такъв поради финансови причини и нежеланието ми да се моря със въглища.Значи за котела мога да кажа че не е лош за парите си,обаче си иска добра коминна тяга,коминът който изградих е от бетонни тела вътр.размер 18х18,7 метра височина и 60 см над билото и на разстояние около 1м от билото и идва леко слаб като тяга(при по топло време).Значи котелът никога не е натоварван на 100 %,при поддържана температура 65,70 повече от достатъчно,описвам инсталацията за да сте наясно за какво става въпрос.Тази година реших да си взема горелка на пелети и то тази,която си е за Бисолида,тоест 25кв Бисолид,дойде човек от монтажна фирма на дистрибутор на ерато,огледахме и взехме да смятаме.Горелка 1340лв и стигам до неприятната част,за комплекта за преустройство на котела от дистрибуторът искат допълнително 760 лева,като този комплект се състои от врата и контролен панел,не можело само врата да се поръча.Та въпросът ми е нормално ли е за стоманена врата и панел да се искат толкова пари(не включвам парите за монтажа и бункера,155 монтаж и 115 бункер,тоест 2370 лв общо) и във крайна сметка какво да правя,може ли друга горелка да се сложи.Благодаря за мненията ви предварително
filmatoplo - майстор
Може да се монтира горелката и на тази врата , въпрос да се хване някой да го направи.
naskov - майстор
Ако не смяташ да използваш вече дърва, във вратата може да се направи отвор. Може да има нужда и от фланец, но той е 80лв. При тази изолация ти трябва по-малката горелка-18кВт. Тя е същата като 25тицата, но е софтуерно ограничено до 18кВт. Много лесно могат да и се вкарат настройки за 25кВт при нужда.
djotaro - помощник
Няма да е лошо да може и някое дръвце да се изгаря,иначе разбрах че може да се изреже отвор и със фланец да се монтира,няма ли да се мъчи тая горелка по слабата,ще видим днес какво ще излезе от цялата работа,говорих със друг дистрибутор и ми обеща да опита да направи нещо,тоест само врата и горелка да се вземе.Благодаря за мненията
djotaro - помощник
И така май ще се реже отвор във вратичката,единият дистрибутор ми казва -да,може на цена 2100(горелка,шнек,вратичка и контролен панел),другият ми казва че въпросната фирма не предлага такава опция,така че да се смята темата за приключена,благодаря на тези които ми отговориха,бъдете здрави
filmatoplo - майстор
По принцип ти трябва само горелката 18 клв ,и малко инструменти,и панел не ти трябва ,той се състои от 2 ключета и един термостат общо 25-30 лв .
VelinPetrov - специалист
И дистрибуторите на Ерато с тези цени които споменава колегата са като и Грейко с техния Ултра Мега Як механизъм за почистване на котела.... Тия явно смятат че всички са ОВЦЕ дето само пасат и блеят... Трагедия.
djotaro - помощник
Да мислят си че всички са неграмотни,оневинявам дистрибуторът във случая,вчера от ЕрОто ми отговориха със e-mail,цената на горелка Бисолид 25+шнек+Врата+панел=2010лева.Нямам думи,при положение че някои сайтове предлагат горелката за 1270лева,разликата до 2010лева отиват за една стоманена врата и панел,Оляха се тия.Ще мисля как да го преустройвам(или изхвърлям)котела.Някой да знае свестен майстор от Русе,който да разбира от горелки и пр.
djotaro - помощник
filmatoplo написа:
По принцип ти трябва само горелката 18 клв ,и малко инструменти,и панел не ти трябва ,той се състои от 2 ключета и един термостат общо 25-30 лв .
Разликата във парите за горелката не са много,не е ли по добре да се вземе малко по мощна горелка за да има запас от мощност или е свързано със разходът на пелети?
djotaro - помощник
По принцип отсъствам от вкъщи точно най студените месеци,жена ми е на работа цял ден и затова искам да си сложа горелка,да не се мъчи тя със това парно и исках да си е от фирма със техническо обслужване и гаранция.Много съм разочарован от тия,здраве да е,животът продължава.

Тема "пелетна горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: