• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
VelinPetrov - специалист
Колеги има ли от къде да си закупя турболатор за котел Бош 27 кВ (аналогичен с Юнкерс,Дакон и Будерус) ?
Ако няма от къде, някой да има схемичка с размери и дебелина на материала ?
Искам също така да си закупя най-горния капак за същия котел тъй като моя е от по-новия модел и няма такъв, в този линк има снимка на по-стария Бош да се види за какво иде реч : http://satex.bg/bg/product-view/154.html
Искам да го монтирам на моя заедно с вата за изолация отгоре понеже ще работи основно на пелети.
Ще съм благодарен на всякакви полезни мнения и насоки ;)
Поздрави.Велин Петров.
valqk - специалист
Аз също се интересувам, някой да ми направи турболатори на котела - Дакон Дор 24.
LazarGanev - "Велик майстор"
Новият модел Бош не е просто със спестен капак, а е с нов дизайн, всички ламаринио са различни, не може просто да се вземе капака от стария и да се монтира.
VelinPetrov - специалист
LazarGanev написа:
Новият модел Бош не е просто със спестен капак, а е с нов дизайн, всички ламаринио са различни, не може просто да се вземе капака от стария и да се монтира.
Ясно че няма да е Plug & play. Но ще ми е по-лесно да го пригодя отколкото да го правя от нулата, а се надявам и по-красиво да е.
lz2skt - специалист
Може на старата вратичка за подаване на гориво да се сложи плоча от огнеупорна тухла или вермикулит и вата между тях...относно турболаторите давах инфо на подобни изработени от руснаци самоделки..лист ламарина с П-образни срязове..огънати срещуположно....и се минава без заваряване
VelinPetrov - специалист
lz2skt написа:
Може на старата вратичка за подаване на гориво да се сложи плоча от огнеупорна тухла или вермикулит и вата между тях...относно турболаторите давах инфо на подобни изработени от руснаци самоделки..лист ламарина с П-образни срязове..огънати срещуположно....и се минава без заваряване
Бих се радвал ако може да дадеш повече инфо тук. Тъкмо ще е по-лесно за намиране от бъдещи търсения :)
lusynik - специалист
Поръчах си при местен производител турбулатор и по моя молба ми направиха и т.н. дожигател.Ако някой желае контакт- на лични!
VelinPetrov - специалист
lusynik написа:
Поръчах си при местен производител турбулатор и по моя молба ми направиха и т.н. дожигател.Ако някой желае контакт- на лични!
Може ли повече инфо колега ? Цена за изработката на турболатора и какво представлява този ''дожигател'' ?
Благодаря.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Капак и турболатори за Бош,Дакон,Юнкерс,Будерус." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: