• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте! От няколко седмици съм един от най-редовните воайори във вашия форум.
Причината да се запозная от близо със съдържанието и тематиката във форума е основен ремонт на една къща на село. Къщата не е стопанисвана от 20 г, та не е като да няма какво да се прави по нея, като се започне от покрива та се стигне до.... каквото се стига няй-накрая. Идеята е да си живеем там.
В момента основна дилема е какъв котел да сложим . За момента сме се спрели на тези три вариянта, понеже тях ни предлагат най-масово, а й ценово ни устройват.
Вие какво ще ни посъветвате? Може и 4то мнение ... но скоро трябва да решим и този въпрос.
filmatoplo - майстор
Котел Грейко Експерт в комплект с горелка Грейко.
n.ganev - майстор
Кратко, точно и ясно :yawinkle:
gnt69 - майстор
Грейко котел с горелка грейко. Но е важно какво и колко квадрата ще топлите. Аз един сезон съм грейко и съм много доволен. Препоръчвам да се свържете с представител на Грейко и да проучите и техните котли. Мисля че до 15.08 са на промоция.
Колегата ме е изпреварил .
Бре докат натисна копчето още един колега ме изпревари
Какво и колко кв. ще се топлят? -
Къщата е около 130 кв. Ще я правим с външна изолация 10 см. И по надтаванното пространство каменна вата.
Грейко са Горнооряховските горелки ли?
Четох доста хвалби за тях тук във форума.
С какво превъзхождат останалите (които ни предлагат). А за тази конфигурация на Burn it , някой може ли каже нещо. Общо взето за тях пък нищо кой знае какво не намерих, освен за камините им, но ние не искаме камина, а котел. Масово по фирмите тук ни предлагат тях и Bisolid-a
naskov - майстор
Аз пък ще рекламирам Torch :) Много подходящ за малки къщи
ktch_1964 - специалист
Здравейте, много моля дистрибуторите на гореспоменатите котли да не се обиждат. Исам само да направя едно сравнение за
обслужването на котел с хоризонтален и с вертикален топлообменник. Близо 20г. се топлех с Дакон Дор 24 и винаги когато
трябваше да се чисти ме побиваха тръпки, няма такава гадост, отваряш капака и стържеш, а към теб лети черен прахоляк и
след почистването си черен и бягаш под душа. От 2 сезона съм с Бърнит и почистването му е песен "поне според мене" отварям
шибъра до край, отварям вратичките и започвам с остъргването като прахоляка се засмуква от тягата и най-много да си изцапам
ръцете. Уважаема колежке, ако някой в този форум Ви пише,че при пелетите няма прахоляк и котела няма нужда от чистене не
му вярвайте. Не отричам ,че котлите с вертикален топлообменник имат своите предимства, аз само споменах моят скромен опит.
В края на краищата какъв котел ще си вземете си е Ваша работа.
filmatoplo - майстор
По закон на физиката си прав ,внедряват се вече почистващи пружини в котлите Грейко ,тоест голяма част от почистването става без отваряне на капаци ,другата вътрешна част и горелката се почистват по твоя по безпрашен начин ,ако човек притежава и прахосмукачка за прах специална за котли - още се намаля запрашаването .
andy_forresite - майстор
А как се почиства топлообменника о5горе преди димогарните тръби?
На мен ми харесват хоризонтално разположените такива тръби. Като mini bio на кощревата.
LazarGanev - "Велик майстор"
andy_forresite написа:
А как се почиства топлообменника о5горе преди димогарните тръби?
На мен ми харесват хоризонтално разположените такива тръби. Като mini bio на кощревата.
С мека четка (например за боядисване). Хоризонталните участъци много повече събират пепел, която влошава топлообмена, съответно и КПД. Ама като си купиш котела и като почнеш да го експлоатираш, ще ти се изяснят нещата :cool: . Тогава много от писаниците ти ще ти сторят странни (казано меко). :wink:
  • 1
  • 2

Тема "котел Bosch+ пел.горелка Bisolid ; Bisolid Saver C или Котел на пелети в комлект с горелка и бункер BURNiT WBSEco 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: