Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nandrolon - специалист
filmatoplo написа:
Два нашенски модела започват от 2500-3000 лв , чуждите марки са по скъпи .

За тези в Мировяне ли говориш?
filmatoplo написа:
Два нашенски модела започват от 2500-3000 лв , чуждите марки са по скъпи .
Кой са тези модели? Нещо не мога да открия такива. #-o
Котела KOSTRZEWA Twin Bio 16 kW, става ли?
filmatoplo - майстор
Става ама и цената му става .
mengel - напреднал
Здравейте, да споделя мнение. И аз миналата година се лутах и четох доста за пелетните котли. Та най-накрая се спрях на котел и горелка Грейко 20 кВт. И без това са ми наблизо (аз съм от Търново). Подкарах го на слънчогледови пелети и за целия сезон имам досега изгорени около 2,5 тона. Къщата ми е на 2 етажа с изолация 10 см. графитен стиропор и петкамерна дограма с троен стъклопакет. Отоплявам общо към 140 квадрата с радиатори и подово на 1вия етаж, като топля и 200 л. бойлер. Вярно, че тази зима си беше по-лека, но вкъщи си беше яко жега и жената е доволна :-D .
шоп - майстор
mengel написа:
Здравейте, да споделя мнение. И аз миналата година се лутах и четох доста за пелетните котли. Та най-накрая се спрях на котел и горелка Грейко 20 кВт. И без това са ми наблизо (аз съм от Търново). Подкарах го на слънчогледови пелети и за целия сезон имам досега изгорени около 2,5 тона. Къщата ми е на 2 етажа с изолация 10 см. графитен стиропор и петкамерна дограма с троен стъклопакет. Отоплявам общо към 140 квадрата с радиатори и подово на 1вия етаж, като топля и 200 л. бойлер. Вярно, че тази зима си беше по-лека, но вкъщи си беше яко жега и жената е доволна :-D .
Жив и здрав!
Няма нужда от 3 копи пейста в 3 различни теми. Който го интересува ще намери и прочете:)
djako1983 - помощник
Прикачен файл:
15340913123892651684281469127851.jpg
Малко помощ, ако обичате, какъв котел и горелка да избера
?Общата кубатура е около 230 куб. м тази година ще е без изолация, сменена дограма и изолация на таваните и пода на втория етаж. Радиаторите са свързани по двойки, както съм отбелязал,захранени са ppr ф25 до тройника и към радиаторите ф20. Самостоятелния радиатор е с ф20, двата бойлера по 80л са отбелязани в зелено и са на един кръг.
petko69 - помощник
може да видиш в едно село до Свищов на доста добри цени са с 2 години пълна гаранция
djako1983 - помощник
нед авг 12, 2018 7:57 pmpetko69 написа:
може да видиш в едно село до Свищов на доста добри цени са с 2 години пълна гаранция
Доста съм далеч от Свищов за да отида само да разгледам.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед авг 12, 2018 7:57 pmpetko69 написа:
може да видиш в едно село до Свищов на доста добри цени са с 2 години пълна гаранция
Петко, ти пак ли вашите ментета на тезгяха? Ми чи дай да ги видим, стига си се крил кат дупи, тури им едно име, стига с туй село до Свищов! Кога ще излезеш на светло кат мъж :cool: ?

Тема "Кой котел на пелети да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: