Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Имам въпрос към вас специалистите.Навързал съм 4 стаи вече и остава да ги свържа към котела.Всяка е с отделен кръг и ме интересува имали някакво значение от къде ща започва циркулацията-от вътрешния или от външния край?Нали помпата върти?Би трябвало да няма значение според мен.Благодаря !
tupalka - специалист
Какво означава вътрешен и външен край? Не си ли ги редувал топла-студена-топла-студена----?т.е. навиваш от стените към центъра на стаята с един празен ред до средата и после обратно през него. Ако е така няма значение.
точно така са направени.Интересуваше ме само дали може да започва отоплението от центъра към стените.
Последна промяна от Ники69 на ср сеп 14, 2016 4:10 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
Тази дискусия скоро се разви в руските форуми. Едната страна стои зад аргумента, че около стените има повече мебели и топлоотдаването ще е по-слабо, а топлозагубите при наличието на термомостове към стените по-високи.

Другите използват този аргумент, че именно с наличието на мебели покрай стените е хубаво топлата вода да се подава от периферията към центъра за да имаме равномерно загрят под.

Моето лично мнение е при така положена тръба, че по-удачното решение захранването да е от центъра към периферията. По този начин се намалява и вдигането на прах от конвекцията, защото обикновенно прахта се концентрира около стени, ъгли-изобщо места около които не се движи човек.

Тема "свързване на водно подово." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: